Dostawa gratis od 200zł
Ponad 42 000 produktów
{{ aa_name() }}

Kocioł indukcyjny 3.0 kw do ogrzewania powierzchni 60m²


{{ products_product_option_set.product_option_set.name }}
Max: {{ products_product_option_set.max }}{{products_product_option_set.unit}}
{{ products_product_option_set.unit }}
Produkt Niedostępny
Wysyłka w 30 dni
{{ finalOriginalPrice() | currency }} {{ finalEffectivePrice() | currency}} {{ product.price | currency }}

Ocena:
Producent:
Kod produktu:
24723
Zapytaj o produkt

payu, raty payu, visa, mastercard, przelew tradycyjny, płatność gotówką przy odbiorze

Opis produktu Kocioł indukcyjny 3.0 kw do ogrzewania powierzchni 60m²

Główną zaletą kotłów indukcyjnych jest brak tradycyjnych grzałek grzewczych, które szybko się zużywają i wpływają na obecność kamienia w wodzie. Kocioł indukcyjny 3.0kW do ogrzewania pomieszczenia małego do 60m² działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. W cewce kotła powstaje zmiana strumienia magnetycznego, a wytworzone pole magnetyczne zostaje przechwycone przez stal.

Zastosowanie:

Najczęściej klienci naszego sklepu wybierają kocioł pojedynczy 3.0kW by ocieplić swoje kawalerki, biura, i mniejsze powierzchnie do 60m². Często instalują ogrzewanie podłogowe lub kurtyny powietrzne zasilanie energią z kotła. Piece indukcyjne naszej firmy zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są do ogrzewania wody użytkowej w bojlerze. Możliwości zastosowań i wykorzystywania energii pochodzącej z kotła jest naprawdę wiele.

Ekonomia i wydajność

Automatyczny tryb działania i sterowanie kotła zapewnia oszczędność. Kocioł indukcyjny od razu ogrzewa wodę minimalizując w ten sposób aż w 98% stratę ciepła. Jest to jedna z jego głównych atutów; ogrzewa wodę, a nie swoje otoczenie jak w przypadku standardowego rozwiązania. Kotła do ogrzewania używamy tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Na przykład gdy idziemy do pracy, to ustawiamy go na minimalne grzanie, tak aby utrzymać minimalną temperaturę niezbędną dla optymalnego działania domowej instalacji. Kupując kocioł w naszym sklepie nie ponosisz żadnych kosztów związanych z użytkowaniem, przebudową czy tworzeniem kotłowni. Kocioł dostępny na tej karcie produktowej ogrzewa budynki o powierzchni do 60m². Inne kotły indukcyjne ogrzewające większe pomieszczenia dostępne są tu.

Parametry techniczne:

 • Model: 3kW 1x230V.
 • Moc 3kW.
 • Powierzchnia ogrzewana w m²: 60m².
 • Zalety:

 • Nie zajmuje dużo miejsca.
 • Bezpieczny w użytkowaniu.
 • Idealny dla budynków działkowych, kawalerek, biur.
 • Całkowicie bezobsługowy.
 • Żywotność

  Kocioł indukcyjny to inwestycja na lata. Jego żywotność eksploatacyjna wynosi około 20 lat. Korpus kotła wykonany z walcowanej stali, pokrytej pełną ochroną antykorozyjną lub ze stali nierdzewnej, zależnie od modelu. Miedziana cewka indukcyjna z wysokotemperaturową osłoną oraz metalowy uchwyt do pionowego montażu zapewniają wygodę podczas instalacji.

  Oszczędność na poziomie 50%

  Kotły indukcyjne c.o. Wykorzystywane są w budowach domów opartych na technologiach:

  • A++ i A+ oraz A koszty ogrzewania kotłem indukcyjnym niższe niż przy wykorzystaniu paliwa stałego,
  • B koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego,
  • C koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego.

  Przy prawidłowo wykonanej termomodernizacji budynku (termomodernizacja - działania, które mają za zadanie ograniczyć ulatnianie się ciepłego powietrza oraz takie, których podjęcie zapewni ekonomiczne ogrzanie budynku) kocioł indukcyjny pojedynczy uzyskuje bardzo niskie wskaźniki zapotrzebowania energetycznego (EU).

  Uniwersalne możliwości podłączenia

  Nasz kocioł można podłączyć do już istniejącej instalacji grzewczej C.O./C.W.U. Kocioł pojedynczy 3.0kW współpracuje z systemami grzewczymi takimi jak: piec, kocioł na paliwo stałe, pompa ciepła, fotowoltaika, basen, sauna, kurtyna powietrzna itp. Kocioł indukcyjny może działać przy instalacjach wykonanych z rur miedzianych, stalowych, tworzyw sztucznych.

  Instalacja kotła

  Nasze kotły można instalować w budynkach, w których zastosowano do budowy centralnego ogrzewania instalację z rur miedzianych, stalowych lub tworzyw sztucznych. Również materiał z którego wykonane są grzejniki nie stawia przeszkód; do instalacji można używać grzejników stalowych, miedzianych, żeliwnych lub aluminiowych. Instalacja jest prosta, a nasz przeszkolony team świadczy w tym zakresie dodatkowe usługi.

  Kotły można łączyć segmentowo, umożliwia to zwiększenie powierzchni ogrzewanej.


  Segmentowo połączone kotły indukcyjne - Lunares.pl


  Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U.

  Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U. - Lunares.pl


  Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.


  Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego - Lunares.pl
  Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.


  Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe - Lunares.pl


  1 – kocioł indukcyjny; 2 – panel sterowania; 3 – grupa bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – akumulator ciepła; 6 – zawór kulowy; 7 – zawór powrotny; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór trójdrożny; 10 – kaloryfer; 11 – ogrzewanie podłogowe; 12 – zbiornik wyrównawczy.  Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe.


  Przykładowy schemat podłączenia kotła indukcyjnego do kotła na paliwo stałe (c.o. i c.w.u.) - Lunares.pl


  1 – kocioł indukcyjny; 2 – panel sterowania; 3 – grupa bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – akumulator ciepła; 6 – zawór kulowy; 7 – zawór powrotny; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór trójdrożny; 10 – kaloryfer; 11 – ogrzewanie podłogowe; 12 – zbiornik wyrównawczy.

  Kocioł indukcyjny 3.0 kw do ogrzewania powierzchni 60m² - Opinie


  Profile

  Bartosz Wodziński

  14 październik 2019

  Kupiłem ten piec indukcyjny aby w moim domku letniskowym, nocą nie zamarzły rury od ogrzewania. dzięki programatarowi zaplanowałem grzanie pieca w taki sposób aby włączał się cztery razy dziennie po półgodziny aby zapobiec zamarzaniu wody w rurach. dziękuje sklepowi lunares za pomoc w wyborze i rozwikłanie moich wątpliwości.

  {{ response.message }}

  Dodaj swoją opinię o Kocioł indukcyjny 3.0 kw do ogrzewania powierzchni 60m²

  Kategorie produktu Kocioł indukcyjny 3.0 kw do ogrzewania powierzchni 60m²