Dostawa gratis od 200zł
Ponad 42 000 produktów
{{ aa_name() }}

Kocioł indukcyjny 4.0 kw do ogrzewania powierzchni 80m²


{{ products_product_option_set.product_option_set.name }}
Max: {{ products_product_option_set.max }}{{products_product_option_set.unit}}
{{ products_product_option_set.unit }}
Produkt Niedostępny
Wysyłka w 30 dni
{{ finalOriginalPrice() | currency }} {{ finalEffectivePrice() | currency}} {{ product.price | currency }}

Ocena:
Producent:
Kod produktu:
24725
Zapytaj o produkt

payu, raty payu, visa, mastercard, przelew tradycyjny, płatność gotówką przy odbiorze

Opis produktu Kocioł indukcyjny 4.0 kw do ogrzewania powierzchni 80m²

Kocioł indukcyjny do ogrzewania pomieszczeń maks do 80m² generuje energię za pomocą indukcji elektromagnetycznej. Ciepło, które zostało wygenerowane w procesie indukcyjnym zostaje oddane bezpośrednio do wody. Kotły w naszym sklepie nie wymagają dodatkowej instalacji do komina. Kocioł indukcyjny nie posiada tradycyjnych grzałek grzewczych, a co za tym idzie woda znajdująca się w kotle nie zakamienia się.

Zastosowanie

Najczęściej klienci naszego sklepu wybierają kocioł pojedynczy 4 kW by ocieplić swoje kawalerki, biura, i mniejsze powierzchnie do 80m². Często instalują ogrzewanie podłogowe lub kurtyny powietrzne zasilanie energią z kotła. Piece indukcyjne naszej firmy zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są do ogrzewania wody użytkowej w bojlerze, ale również tej na basenie. Możliwości zastosowań i wykorzystywania energii pochodzącej z kotła jest naprawdę wiele.

Ekonomia i wydajność

Automatyczny tryb działania i sterowanie kotła zapewnia oszczędność. Kocioł indukcyjny od razu ogrzewa wodę minimalizując w ten sposób aż w 98% stratę ciepła. Jest to jedna z jego głównych atutów; ogrzewa wodę, a nie swoje otoczenie jak w przypadku standardowego rozwiązania. Kotła do ogrzewania używamy tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Na przykład gdy idziemy do pracy, to ustawiamy go na minimalne grzanie, tak aby utrzymać minimalną temperaturę niezbędną dla optymalnego działania domowej instalacji. Kupując kocioł w naszym sklepie nie ponosisz żadnych kosztów związanych z użytkowaniem, przebudową czy tworzeniem kotłowni. Kocioł dostępny na tej karcie produktowej ogrzewa budynki o powierzchni do 80m². Inne kotły indukcyjne ogrzewające większe pomieszczenia dostępne są tu.

Parametry techniczne:

 • Model: 4kw 1x230V.
 • Moc 4 kW.
 • Powierzchnia ogrzewana w m²: 80m².
 • Zalety kotła indukcyjnego pojedynczego:

  • Nie zajmuje dużo miejsca.
  • Bezpieczny w użytkowaniu.
  • Idealny dla budynków działkowych, kawalerek, biur.
  • Całkowicie bezobsługowy.

  Żywotność

  Kocioł indukcyjny to inwestycja na lata. Jego żywotność eksploatacyjna wynosi około 20 lat. Korpus kotła wykonany z walcowanej stali, pokrytej pełną ochroną antykorozyjną lub ze stali nierdzewnej, zależnie od modelu. Miedziana cewka indukcyjna z wysokotemperaturową osłoną oraz metalowy uchwyt do pionowego montażu zapewniają wygodę podczas instalacji. Dostępne są różne warianty kotłów, które spełniają potrzeby w zakresie wielkości ogrzewanego mieszkania / budynku.

  Oszczędność

  Kotły indukcyjne c.o. Wykorzystywane są w budowach domów opartych na technologiach:

  • A++ i A+ oraz A koszty ogrzewania kotłem indukcyjnym niższe niż przy wykorzystaniu paliwa stałego,
  • B koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego,
  • C koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego.

  Przy prawidłowo wykonanej termomodernizacji budynku (termomodernizacja - działania, które mają za zadanie ograniczyć ulatnianie się ciepłego powietrza oraz takie, których podjęcie zapewni ekonomiczne ogrzanie budynku) kocioł indukcyjny pojedynczy uzyskuje bardzo niskie wskaźniki zapotrzebowania energetycznego (EU).

  Uniwersalność

  Nasz kocioł można podłączyć do już istniejącej instalacji grzewczej C.O./C.W.U. Kocioł pojedynczy 4 kW współpracuje z systemami grzewczymi takimi jak: piec, kocioł na paliwo stałe, pompa ciepła, fotowoltaika. Kocioł indukcyjny może działać przy instalacjach wykonanych z rur miedzianych, stalowych, tworzyw sztucznych.

  Instalacja

  Nasze kotły można instalować w budynkach, w których zastosowano do budowy centralnego ogrzewania instalację z rur miedzianych, stalowych lub tworzyw sztucznych. Również materiał z którego wykonane są grzejniki nie stawia przeszkód; do instalacji można używać grzejników stalowych, miedzianych, żeliwnych lub aluminiowych. Instalacja jest prosta, a nasz przeszkolony team świadczy w tym zakresie dodatkowe usługi.

  Kotły można łączyć segmentowo, umożliwia to zwiększenie powierzchni ogrzewanej.

  Segmentowo połączone kotły indukcyjne - Lunares.pl

  Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U.

  Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U. - Lunares.pl

  Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.

  Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego - Lunares.pl

  Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.

  Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe - Lunares.pl

  1 – kocioł indukcyjny; 2 – panel sterowania; 3 – grupa bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – akumulator ciepła; 6 – zawór kulowy; 7 – zawór powrotny; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór trójdrożny; 10 – kaloryfer; 11 – ogrzewanie podłogowe; 12 – zbiornik wyrównawczy.

  Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe.

  Przykładowy schemat podłączenia kotła indukcyjnego do kotła na paliwo stałe (c.o. i c.w.u.) - Lunares.pl

  1 – kotły indukcyjne; 2 – panel sterowania; 3 – zawór bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – zasobnik na wodę; 6 – dopływ wody; 7 – Zawór kulowy; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór zwrotny; 10 – strzałka hydrauliczna; 11 – zawór bezpieczeństwa; 12 – naczyniowy zbiornik wyrównawczy; 13 – rozdzielacz; 14 – zawór; 15 – prysznic; 16 – ogrzewanie podłogowe; 17 – grzejniki; 18 – wanna.

  Kocioł indukcyjny 4.0 kw do ogrzewania powierzchni 80m² - Opinie


  Profile

  Paulina Kwiatkowska

  15 październik 2019

  Polecam ten sklep! fachowa pomoc i doractwo na temat doboru odpowiedniego kotła. sam piec prosty w obsludze, do instalacji jedynie musialam wezwac elektryka i hydraulika. piec posiadam juz jakis czas, chociaz gdyby nie fakt ze w mieszkaniu jest ciepło nie pamiętałabym o jego istnieniu :)

  {{ response.message }}

  Dodaj swoją opinię o Kocioł indukcyjny 4.0 kw do ogrzewania powierzchni 80m²

  Kategorie produktu Kocioł indukcyjny 4.0 kw do ogrzewania powierzchni 80m²