Dostawa gratis od 200zł
Ponad 42 000 produktów
{{ aa_name() }}

Kocioł indukcyjny podwójny 4.5kW do ogrzewania powierzchni 90m² – 105m²


{{ products_product_option_set.product_option_set.name }}
Max: {{ products_product_option_set.max }}{{products_product_option_set.unit}}
{{ products_product_option_set.unit }}
Ten produkt został wycofany

Ocena:
Producent:
Kod produktu:
24727
Zapytaj o produkt

payu, raty payu, visa, mastercard, przelew tradycyjny, płatność gotówką przy odbiorze

Opis produktu Kocioł indukcyjny podwójny 4.5kW do ogrzewania powierzchni 90m² – 105m²

Kocioł indukcyjny 4.5kW do ogrzewania pomieszczeń o średniej powierzchni od 90m² do 105m². Nowoczesne urządzenie grzewcze nie posiada grzałek elektrycznych. Kocioł centralnego ogrzewania działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, która polega na powstaniu pola elektromotorycznego w cewce kotła na skutek zmiany strumienia magnetycznego. Pole elektromagnetyczne zostaje wychwycone przez stal nierdzewną. Dzięki indukcji elektromagnetycznej powstają prądy wirowe, które zapewniają efektywną i ekonomiczną pracę pieca indukcyjnego. Zakup kotła podwójnego to inwestycja na lata posiadająca wiele zalet. Jest nie tyle wydajny, co również wygodny. Zdecydowanie tańszy w eksploatacji w porównaniu do innych dostępnych urządzeń wyposażonych w tradycyjne grzałki, które się zużywają i zakamieniają wodę w całej instalacji centralnego ogrzewania (CO). Piece dzięki braku obecności grzałki eliminują ten problem i mogą dużo dłużej pracować bezawaryjnie i bez serwisowo.

Zastosowanie:

Najczęściej klienci naszego sklepu wybierają kocioł podwójnego 4.5 kW by ogrzać swoje kawalerki, biura, i domy o powierzchni max do 105m². Często instalują ogrzewanie podłogowe lub kurtyny powietrzne zasilanie energią z kotła. Piece indukcyjne podwójne naszej firmy w połączeniu z instalacją zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są do ogrzewania wody użytkowej w bojlerze. Możliwości zastosowań i wykorzystywania energii pochodzącej z kotła jest naprawdę wiele.

Ekonomia i wydajność:

Automatyczny tryb działania i sterowanie kotła podwójnego zapewnia oszczędność. Kocioł indukcyjny od razu ogrzewa wodę minimalizując w ten sposób aż w 98% stratę ciepła. Jest to jeden z jego głównych atutów; ogrzewa wodę, a nie swoje otoczenie jak w przypadku standardowego rozwiązania. Kotła do ogrzewania używamy tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Na przykład gdy idziemy do pracy, to ustawiamy go na minimalne grzanie, tak aby utrzymać minimalną temperaturę niezbędną dla optymalnego działania domowej instalacji. Kupując kocioł w naszym sklepie nie ponosisz żadnych kosztów związanych z użytkowaniem, przebudową czy tworzeniem kotłowni. Kocioł dostępny na tej karcie produktowej ogrzewa budynki o powierzchni do 105m². Dostępne są również kotły indukcyjne ogrzewające większe pomieszczenia.

Parametry techniczne:

 • Model: 4 230V.
 • Moc 4.5 kW.
 • Powierzchnia ogrzewana w m²: 90m² – 105m²

Zalety kotła indukcyjnego podwójnego:

 • Nie zajmuje dużo miejsca.
 • Bezpieczny w użytkowaniu.
 • Idealny dla budynków działkowych, kawalerek, biur.
 • Całkowicie bezobsługowy.
 • Brak emisji CO2
 • Żywotność eksploatacyjna wynosząca około 30 lat
 • Łatwa instalacja

Żywotność podwójnego kotła 4.5 kW:

Kocioł indukcyjny to inwestycja na lata. Jego żywotność eksploatacyjna wynosi około 30 lat. Korpus kotła wykonany z walcowanej stali, pokrytej pełną ochroną antykorozyjną lub ze stali nierdzewnej, zależnie od modelu. Miedziana cewka indukcyjna z wysokotemperaturową osłoną oraz metalowy uchwyt do pionowego montażu zapewniają wygodę podczas instalacji. Dostępne są różne warianty kotłów, które spełniają potrzeby w zakresie wielkości ogrzewanego mieszkania / budynku.

Oszczędność:

Kotły indukcyjne c.o. Wykorzystywane są w budowach domów opartych na technologiach:

 • A++ i A+ oraz A koszty ogrzewania kotłem indukcyjnym niższe niż przy wykorzystaniu paliwa stałego,
 • B koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego,
 • C koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego.

Przy prawidłowo wykonanej termomodernizacji budynku (termomodernizacja - działania, które mają za zadanie ograniczyć ulatnianie się ciepłego powietrza oraz takie, których podjęcie zapewni ekonomiczne ogrzanie budynku) kocioł indukcyjny podwójny uzyskuje bardzo niskie wskaźniki zapotrzebowania energetycznego (EU).

Uniwersalne możliwości podłączenia

Nasz kocioł można podłączyć do już istniejącej instalacji grzewczej C.O./C.W.U. Kocioł podwójny 4.5 kW współpracuje z systemami grzewczymi takimi jak: piec, kocioł na paliwo stałe, pompa ciepła, fotowoltaika. Kocioł indukcyjny może działać przy instalacjach wykonanych z rur miedzianych, stalowych, tworzyw sztucznych.

Instalacja kotła

Nasze kotły można instalować w budynkach, w których zastosowano do budowy centralnego ogrzewania instalację z rur miedzianych, stalowych lub tworzyw sztucznych. Również materiał z którego wykonane są grzejniki nie stawia przeszkód; do instalacji można używać grzejników stalowych, miedzianych, żeliwnych lub aluminiowych. Instalacja jest prosta, a nasz przeszkolony team świadczy w tym zakresie dodatkowe usługi.

Kotły można łączyć segmentowo, umożliwia to zwiększenie powierzchni ogrzewanej.

Segmentowo połączone kotły indukcyjne - Lunares.pl

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U.

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U. - Lunares.pl

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego - Lunares.pl

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.

Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe - Lunares.pl

1 – kocioł indukcyjny; 2 – panel sterowania; 3 – grupa bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – akumulator ciepła; 6 – zawór kulowy; 7 – zawór powrotny; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór trójdrożny; 10 – kaloryfer; 11 – ogrzewanie podłogowe; 12 – zbiornik wyrównawczy.

Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe.

Przykładowy schemat podłączenia kotła indukcyjnego do kotła na paliwo stałe (c.o. i c.w.u.) - Lunares.pl

1 – kotły indukcyjne; 2 – panel sterowania; 3 – zawór bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – zasobnik na wodę; 6 – dopływ wody; 7 – Zawór kulowy; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór zwrotny; 10 – strzałka hydrauliczna; 11 – zawór bezpieczeństwa; 12 – naczyniowy zbiornik wyrównawczy; 13 – rozdzielacz; 14 – zawór; 15 – prysznic; 16 – ogrzewanie podłogowe; 17 – grzejniki; 18 – wanna.

Dane Techniczne

Certyfikaty
CE
Klasa efektywności energetycznej
A+ - E
Materiał
Korpus kotła wykonany jest z walcowanej stali z pełną ochroną antykorozyjną lub ze stali nierdzewnej, zależnie od modelu kotła. Miedziana cewka indukcyjna z wysokotemperaturową osłoną. Metalowy uchwyt do pionowego montażu kotła.
Moc
4.5kW
Średnia trwałość
30 lat

Kocioł indukcyjny podwójny 4.5kW do ogrzewania powierzchni 90m² – 105m² - Opinie


Profile

Dominik Dąbrowski

29 wrzesień 2019

Obdzwoniłem wiele sklepów w poszukiwaniu pieca, ale zakupiłem tutaj. panowie ze sklepu doradzili i odpowiedzieli na moje pytania. kocioł montowałem na jesień i jak do tej pory nie ma na co narzekać. sterownik intuicyjny w obsłudze. piec szybko się nagrzewa i przy dobrze ocieplonym domu już zauważyłem mniejsze rachunki. polecam i pozdrawiam! dominik

{{ response.message }}

Dodaj swoją opinię o Kocioł indukcyjny podwójny 4.5kW do ogrzewania powierzchni 90m² – 105m²

Kategorie produktu Kocioł indukcyjny podwójny 4.5kW do ogrzewania powierzchni 90m² – 105m²