Dostawa gratis od 200zł
Ponad 42 000 produktów
{{ aa_name() }}

Kocioł indukcyjny podwójny 5kW do ogrzewania powierzchni 80m²


{{ products_product_option_set.product_option_set.name }}
Max: {{ products_product_option_set.max }}{{products_product_option_set.unit}}
{{ products_product_option_set.unit }}
Produkt Niedostępny
Wysyłka w 30 dni
{{ finalOriginalPrice() | currency }} {{ finalEffectivePrice() | currency}} {{ product.price | currency }}

Ocena:
Producent:
Kod produktu:
24728
Zapytaj o produkt

payu, raty payu, visa, mastercard, przelew tradycyjny, płatność gotówką przy odbiorze

Opis produktu Kocioł indukcyjny podwójny 5kW do ogrzewania powierzchni 80m²

Kocioł indukcyjny 5 kW do ogrzewania pomieszczeń o średniej powierzchni od 100m². Nowoczesne urządzenie grzewcze nie posiadające grzałek elektrycznych spełniające swoje funkcje za pomocą efektu indukcji elektromagnetycznej. Zjawisko to, polega na powstaniu pola elektromagnetycznego w cewce kotła na skutek strumienia magnetycznego. Dzięki zastosowaniu tego procesu kotły zapewniają efektywną i ekonomiczną pracę. Zakup kotła podwójnego 5kW to inwestycja na lata posiadająca wiele zalet. Jest wydajny i wygodny. Tańszy w eksploatacji w porównaniu do urządzeń, które wykorzystują tradycyjne grzałki elektryczne. obecne osady w wodzie powodują występowanie kamienia w całej instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli korzystamy z kotła indukcyjnego jesteśmy pewni, że woda nie ma kamienia.

Zastosowanie:

Najczęściej klienci naszego sklepu wybierają kocioł podwójny 5 kW by ogrzać swoje kawalerki, biura, i domy o powierzchni max do 80m². Często instalują ogrzewanie podłogowe lub kurtyny powietrzne zasilanie energią z kotła. Piece indukcyjne podwójne naszej firmy zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są do ogrzewania wody użytkowej w bojlerze. Możliwości zastosowań i wykorzystywania energii pochodzącej z kotła jest naprawdę wiele.

Ekonomia i wydajność kotłów podwójnych:

Automatyczny tryb działania i sterowanie kotła podwójnego zapewnia oszczędność. Kocioł indukcyjny od razu ogrzewa wodę minimalizując w ten sposób aż w 98% stratę ciepła. Jest to jeden z jego głównych atutów; ogrzewa wodę, a nie swoje otoczenie jak w przypadku standardowego rozwiązania. Kotła do ogrzewania używamy tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Na przykład gdy idziemy do pracy, to ustawiamy go na minimalne grzanie, tak aby utrzymać minimalną temperaturę niezbędną dla optymalnego działania domowej instalacji. Kupując kocioł w naszym sklepie nie ponosisz żadnych kosztów związanych z użytkowaniem, przebudową czy tworzeniem kotłowni. Kocioł dostępny na tej karcie produktowej ogrzewa budynki o powierzchni do 80m². Inne kotły indukcyjne ogrzewające większe pomieszczenia dostępne są tu.

Parametry techniczne:

 • Model: 5kW 2x230V.
 • Moc 5 kW.
 • Powierzchnia ogrzewana w m²: 80m²

Zalety:

 • Nie zajmuje dużo miejsca.
 • Bezpieczny w użytkowaniu.
 • Idealny dla budynków działkowych, kawalerek, biur.
 • Całkowicie bezobsługowy.
 • Brak emisji CO2
 • Żywotność eksploatacyjna wynosząca około 20 lat
 • Łatwa instalacja

Żywotność

Kocioł indukcyjny to inwestycja na lata. Jego żywotność eksploatacyjna wynosi około 20 lat. Korpus kotła wykonany z walcowanej stali, pokrytej pełną ochroną antykorozyjną lub ze stali nierdzewnej, zależnie od modelu. Miedziana cewka indukcyjna z wysokotemperaturową osłoną oraz metalowy uchwyt do pionowego montażu zapewniają wygodę podczas instalacji. Dostępne są różne warianty kotłów, które spełniają potrzeby w zakresie wielkości ogrzewanego mieszkania / budynku.

Oszczędność na poziomie 50%

Kotły indukcyjne c.o. Wykorzystywane są w budowach domów opartych na technologiach:

 • A++ i A+ oraz A koszty ogrzewania kotłem indukcyjnym niższe niż przy wykorzystaniu paliwa stałego,
 • B koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego,
 • C koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego.

Przy prawidłowo wykonanej termomodernizacji budynku (termomodernizacja - działania, które mają za zadanie ograniczyć ulatnianie się ciepłego powietrza oraz takie, których podjęcie zapewni ekonomiczne ogrzanie budynku) kocioł indukcyjny podwójny uzyskuje bardzo niskie wskaźniki zapotrzebowania energetycznego (EU).

Uniwersalne możliwości podłączenia

Nasz kocioł można podłączyć do już istniejącej instalacji grzewczej C.O./C.W.U. Kocioł podwójny 5k kW współpracuje z systemami grzewczymi takimi jak: piec, kocioł na paliwo stałe, pompa ciepła, fotowoltaika. Kocioł indukcyjny może działać przy instalacjach wykonanych z rur miedzianych, stalowych, tworzyw sztucznych.

Instalacja kotła:

Nasze kotły można instalować w budynkach, w których zastosowano do budowy centralnego ogrzewania instalację z rur miedzianych, stalowych lub tworzyw sztucznych. Również materiał z którego wykonane są grzejniki nie stawia przeszkód; do instalacji można używać grzejników stalowych, miedzianych, żeliwnych lub aluminiowych. Instalacja jest prosta, a nasz przeszkolony team świadczy w tym zakresie dodatkowe usługi.

Kotły można łączyć segmentowo, umożliwia to zwiększenie powierzchni ogrzewanej.

Segmentowo połączone kotły indukcyjne - Lunares.pl

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U.

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U. - Lunares.pl

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego - Lunares.pl

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.

Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe - Lunares.pl

1 – kocioł indukcyjny; 2 – panel sterowania; 3 – grupa bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – akumulator ciepła; 6 – zawór kulowy; 7 – zawór powrotny; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór trójdrożny; 10 – kaloryfer; 11 – ogrzewanie podłogowe; 12 – zbiornik wyrównawczy.

Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe.

Przykładowy schemat podłączenia kotła indukcyjnego do kotła na paliwo stałe (c.o. i c.w.u.) - Lunares.pl

1 – kotły indukcyjne; 2 – panel sterowania; 3 – zawór bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – zasobnik na wodę; 6 – dopływ wody; 7 – Zawór kulowy; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór zwrotny; 10 – strzałka hydrauliczna; 11 – zawór bezpieczeństwa; 12 – naczyniowy zbiornik wyrównawczy; 13 – rozdzielacz; 14 – zawór; 15 – prysznic; 16 – ogrzewanie podłogowe; 17 – grzejniki; 18 – wanna.

Kocioł indukcyjny podwójny 5kW do ogrzewania powierzchni 80m² - Opinie


Profile

Mateusz Lisowski

7 sierpień 2019

Zakup kotła był świetną decyzją. jest niemalże bezobsługowy, w domu szybko robi się ciepło a dodatkowo mogłem skorzystać z dotacji na zakup pieca. polecam


Profile

Marcel Zawadzki

23 październik 2019

Od miesiąca mam kocioł indukcyjny zamontowany w swoim domu - jestem bardzo zadowolony bo nie musialem przerabiać istniejącej instalacji - zmieniłem tylko zbiornik wyrównawczy na membranowy. piec załącza się w szybkim czasie. w moim przypadku, koszta niższe niż ogrzewanienie gazowe - bardzo polecam

{{ response.message }}

Dodaj swoją opinię o Kocioł indukcyjny podwójny 5kW do ogrzewania powierzchni 80m²

Kategorie produktu Kocioł indukcyjny podwójny 5kW do ogrzewania powierzchni 80m²