Dostawa gratis od 200zł
Ponad 42 000 produktów
{{ aa_name() }}

Kocioł indukcyjny podwójny 6 kW do ogrzewania powierzchni 100m²


{{ products_product_option_set.product_option_set.name }}
Max: {{ products_product_option_set.max }}{{products_product_option_set.unit}}
{{ products_product_option_set.unit }}
Produkt Niedostępny
Wysyłka w 30 dni
{{ finalOriginalPrice() | currency }} {{ finalEffectivePrice() | currency}} {{ product.price | currency }}

Ocena:
Producent:
Kod produktu:
24730
Zapytaj o produkt

payu, raty payu, visa, mastercard, przelew tradycyjny, płatność gotówką przy odbiorze

Opis produktu Kocioł indukcyjny podwójny 6 kW do ogrzewania powierzchni 100m²

Kocioł indukcyjny 6 kW do ogrzewania pomieszczeń o średniej powierzchni do 100m². Nowoczesne urządzenie grzewcze nie posiadające grzałek elektrycznych spełniające swoje funkcje za pomocą efektu indukcji elektromagnetycznej. Zjawisko to, polega na powstaniu pola elektromagnetycznego w cewce kotła na skutek strumienia magnetycznego. Dzięki zastosowaniu tego procesu kotły zapewniają efektywną i ekonomiczną pracę. Zakup kotła podwójnego 6kW to inwestycja na lata posiadająca wiele zalet. Jest wydajny i wygodny. Tańszy w eksploatacji w porównaniu do urządzeń, które wykorzystują tradycyjne grzałki elektryczne. Obecne osady powodują występowanie kamienia w całej instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli korzystamy z kotła indukcyjnego jesteśmy pewni, że woda nie ma kamienia.

Zastosowanie kotła podwójnego indukcyjnego 6 kW

Najczęściej klienci naszego sklepu wybierają kocioł podwójny 6 kW by ogrzać swoje kawalerki, biura, i domy o powierzchni max do 120m². Często instalują ogrzewanie podłogowe lub kurtyny powietrzne zasilanie energią z kotła. Piece indukcyjne podwójne naszej firmy w połączeniu z instalacją zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są do ogrzewania wody użytkowej w bojlerze. Możliwości zastosowań i wykorzystywania energii pochodzącej z kotła jest naprawdę wiele.

Ekonomia i wydajność

Automatyczny tryb działania i sterowanie kotła podwójnego zapewnia oszczędność. Kocioł indukcyjny od razu ogrzewa wodę minimalizując w ten sposób aż w 98% stratę ciepła. Jest to jeden z jego głównych atutów; ogrzewa wodę, a nie swoje otoczenie jak w przypadku standardowego rozwiązania. Kotła do ogrzewania używamy tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Na przykład gdy idziemy do pracy, to ustawiamy go na minimalne grzanie, tak aby utrzymać minimalną temperaturę niezbędną dla optymalnego działania domowej instalacji. Kupując kocioł w naszym sklepie nie ponosisz żadnych kosztów związanych z użytkowaniem, przebudową czy tworzeniem kotłowni. Kocioł dostępny na tej karcie produktowej ogrzewa budynki o powierzchni do 100m². Dostępne są również kotły indukcyjne ogrzewające większe pomieszczenia.

Parametry techniczne:

 • Model: 6kW 2x230V.
 • Moc 6 kW.
 • Powierzchnia ogrzewana w m²: 100m²

Zalety kotła indukcyjnego podwójnego:

 • Nie zajmuje dużo miejsca.
 • Bezpieczny w użytkowaniu.
 • Idealny dla budynków działkowych, kawalerek, biur.
 • Całkowicie bezobsługowy.
 • Brak emisji CO2
 • Żywotność eksploatacyjna wynosząca około 20 lat
 • Łatwa instalacja

Żywotność

Kocioł indukcyjny to inwestycja na lata. Jego żywotność eksploatacyjna wynosi około 20 lat. Korpus kotła wykonany z walcowanej stali, pokrytej pełną ochroną antykorozyjną lub ze stali nierdzewnej, zależnie od modelu. Miedziana cewka indukcyjna z wysokotemperaturową osłoną oraz metalowy uchwyt do pionowego montażu zapewniają wygodę podczas instalacji. Dostępne są różne warianty kotłów, które spełniają potrzeby w zakresie wielkości ogrzewanego mieszkania / budynku.

Oszczędność na poziomie 50%

Kotły indukcyjne c.o. Wykorzystywane są w budowach domów opartych na technologiach:

 • A++ i A+ oraz A koszty ogrzewania kotłem indukcyjnym niższe niż przy wykorzystaniu paliwa stałego,
 • B koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego,
 • C koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego.

Przy prawidłowo wykonanej termomodernizacji budynku (termomodernizacja - działania, które mają za zadanie ograniczyć ulatnianie się ciepłego powietrza oraz takie, których podjęcie zapewni ekonomiczne ogrzanie budynku) kocioł indukcyjny pojedynczy uzyskuje bardzo niskie wskaźniki zapotrzebowania energetycznego (EU).

Uniwersalne możliwości podłączenia

Nasz kocioł można podłączyć do już istniejącej instalacji grzewczej C.O./C.W.U. Kocioł podwójny 6 kW współpracuje z systemami grzewczymi takimi jak: piec, kocioł na paliwo stałe, pompa ciepła, fotowoltaika itp. Kocioł indukcyjny może działać przy instalacjach wykonanych z rur miedzianych, stalowych, tworzyw sztucznych.

Instalacja kotła

Nasze kotły można instalować w budynkach, w których zastosowano do budowy centralnego ogrzewania instalację z rur miedzianych, stalowych lub tworzyw sztucznych. Również materiał z którego wykonane są grzejniki nie stawia przeszkód; do instalacji można używać grzejników stalowych, miedzianych, żeliwnych lub aluminiowych. Instalacja jest prosta, a nasz przeszkolony team świadczy w tym zakresie dodatkowe usługi.

Kotły można łączyć segmentowo, umożliwia to zwiększenie powierzchni ogrzewanej.

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U.

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U. - Lunares.pl

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego - Lunares.pl

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.

Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe - Lunares.pl

1 – kocioł indukcyjny; 2 – panel sterowania; 3 – grupa bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – akumulator ciepła; 6 – zawór kulowy; 7 – zawór powrotny; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór trójdrożny; 10 – kaloryfer; 11 – ogrzewanie podłogowe; 12 – zbiornik wyrównawczy.

Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe.

Przykładowy schemat podłączenia kotła indukcyjnego do kotła na paliwo stałe (c.o. i c.w.u.) - Lunares.pl

1 – kotły indukcyjne; 2 – panel sterowania; 3 – zawór bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – zasobnik na wodę; 6 – dopływ wody; 7 – Zawór kulowy; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór zwrotny; 10 – strzałka hydrauliczna; 11 – zawór bezpieczeństwa; 12 – naczyniowy zbiornik wyrównawczy; 13 – rozdzielacz; 14 – zawór; 15 – prysznic; 16 – ogrzewanie podłogowe; 17 – grzejniki; 18 – wanna.

Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne

Idealne rozwiązanie w połączeniu z fotowoltaiką, którą to również posiadamy w swojej ofercie. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w doborze odpowiedniego systemu zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Montaż jak i doradztwo świadczymy na terenie całego kraju.

Kocioł indukcyjny podwójny 6 kW do ogrzewania powierzchni 100m² - Opinie


Profile

Darek

18 marzec 2019

Produkt ok, instalacja łatwa

{{ response.message }}

Dodaj swoją opinię o Kocioł indukcyjny podwójny 6 kW do ogrzewania powierzchni 100m²

Kategorie produktu Kocioł indukcyjny podwójny 6 kW do ogrzewania powierzchni 100m²