Dostawa gratis od 200zł
Ponad 42 000 produktów
{{ aa_name() }}

Kotły indukcyjne 2.5 kw do ogrzewania powierzchni 50m²


{{ products_product_option_set.product_option_set.name }}
Max: {{ products_product_option_set.max }}{{products_product_option_set.unit}}
{{ products_product_option_set.unit }}
Ten produkt został wycofany

Ocena:
Producent:
Kod produktu:
24722
Zapytaj o produkt

payu, raty payu, visa, mastercard, przelew tradycyjny, płatność gotówką przy odbiorze

Opis produktu Kotły indukcyjne 2.5 kw do ogrzewania powierzchni 50m²

Kotły indukcyjne w sklepie lunares.pl nie posiadają tradycyjnych grzałek grzewczych, które się zużywają i zakamieniają wodę w całej instalacji centralnego ogrzewania (CO). Piece dzięki braku obecności grzałek eliminują ten problem i mogą dłużej pracować bezawaryjnie i bez serwisowo. Działanie polega na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, która polega na powstaniu pola elektromotorycznego w cewce kotła na skutek zmiany strumienia magnetycznego. Dzięki indukcji elektromagnetycznej powstają prądy wirowe, które zapewniają efektywną i ekonomiczną pracę. Zakup kotła to inwestycja na lata posiadająca wiele zalet.

Zastosowanie:

Najczęściej klienci naszego sklepu wybierają model 2.5 by ogrzać swoje kawalerki, biura, i mniejsze powierzchnie. Często instalują ogrzewanie podłogowe lub kurtyny powietrzne zasilanie energią z kotła. Piece indukcyjne naszej firmy zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są do ogrzewania wody użytkowej w bojlerze. Możliwości zastosowań i wykorzystywania energii pochodzącej z kotła jest naprawdę wiele.

Ekonomia i wydajność

Automatyczny tryb działania i sterowanie kotła zapewnia oszczędność. Indukcyjne kotły od razu ogrzewa wodę minimalizując w ten sposób aż w 98% stratę ciepła. Jest to jedna z jego głównych atutów; ogrzewa wodę, a nie swoje otoczenie jak w przypadku standardowego rozwiązania. Kotła do ogrzewania używamy tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Na przykład gdy idziemy do pracy, to ustawiamy go na minimalne grzanie, tak aby utrzymać minimalną temperaturę niezbędną dla optymalnego działania domowej instalacji. Kupując kocioł nie ponosisz żadnych kosztów związanych z użytkowaniem, przebudową czy tworzeniem nowej kotłowni.

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U.


Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego z C.W.U. - Lunares.pl

Parametry techniczne:

  • Model: 2.5 230V.
  • Moc 2.5 kW.
  • Powierzchnia ogrzewana w m²: 50m².

Zalety:

  • Nie zajmuje dużo miejsca.
  • Bezpieczny w użytkowaniu.
  • Idealny dla budynków działkowych, kawalerek, biur.
  • Całkowicie bezobsługowy.

Żywotność

Piec indukcyjny to inwestycja na lata. Jego żywotność eksploatacyjna wynosi około 30 lat. Korpus kotła wykonany z walcowanej stali, pokrytej pełną ochroną antykorozyjną lub ze stali nierdzewnej, zależnie od modelu. Miedziana cewka indukcyjna z wysokotemperaturową osłoną oraz metalowy uchwyt do pionowego montażu zapewniają wygodę podczas instalacji.

Oszczędność na poziomie 50%

Kotły indukcyjne c.o. Wykorzystywane są w budowach domów opartych na technologiach:

  • A++ i A+ oraz A koszty ogrzewania kotłem indukcyjnym niższe niż przy wykorzystaniu paliwa stałego,
  • B koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego,
  • C koszty porównywalne do kosztów poniesionych przy wykorzystaniu gazu ziemnego.

Uniwersalne możliwości podłączenia

Nasz kocioł można podłączyć do już istniejącej instalacji grzewczej C.O./C.W.U. Model 2.5kW współpracuje z systemami grzewczymi takimi jak: piec, kocioł na paliwo stałe, pompa ciepła, fotowoltaika. Piec może działać przy instalacjach wykonanych z rur miedzianych, stalowych, tworzyw sztucznych.

Instalacja:

Nasze kotły można instalować w budynkach, w których zastosowano do budowy centralnego ogrzewania instalację z rur miedzianych, stalowych lub tworzyw sztucznych. Również materiał z którego wykonane są grzejniki nie stawia przeszkód; do instalacji można używać grzejników stalowych, miedzianych, żeliwnych lub aluminiowych.

Kotły można łączyć segmentowo, umożliwia to zwiększenie powierzchni ogrzewanej.Segmentowo połączone kotły indukcyjne - Lunares.plPrzykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego - Lunares.pl

Przykładowy schemat instalacji kotła indukcyjnego.Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe - Lunares.pl

1 – piec indukcyjny; 2 – panel sterowania; 3 – grupa bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – akumulator ciepła; 6 – zawór kulowy; 7 – zawór powrotny; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór trójdrożny; 10 – kaloryfer; 11 – ogrzewanie podłogowe; 12 – zbiornik wyrównawczy.Przykładowy schemat połączenia kotła indukcyjnego z kotłem na paliwo stałe.Przykładowy schemat podłączenia kotła indukcyjnego do kotła na paliwo stałe (c.o. i c.w.u.) - Lunares.pl

1 – piec indukcyjny; 2 – panel sterowania; 3 – grupa bezpieczeństwa; 4 – kocioł na paliwo stałe; 5 – akumulator ciepła; 6 – zawór kulowy; 7 – zawór powrotny; 8 – pompa obiegowa; 9 – zawór trójdrożny; 10 – kaloryfer; 11 – ogrzewanie podłogowe; 12 – zbiornik wyrównawczy.

Kotły indukcyjne 2.5 kw do ogrzewania powierzchni 50m² - Opinie


Profile

Adam85

27 październik 2019

Do domku letniskowego nadaje się idealnie. nie muszę się martwic, ze instalacja zamarznie. podoba mi się, ze kociol ogrzewa domek a nie tylko miejsce, w ktorym się znajduje jak w przypadku poprzedniego pieca. zajmuje malo miejsca, zyskalem dzieki niemu dodatkowa powierzchnie na narzedzia. ogolnie polecam -- adam

{{ response.message }}

Dodaj swoją opinię o Kotły indukcyjne 2.5 kw do ogrzewania powierzchni 50m²

Kategorie produktu Kotły indukcyjne 2.5 kw do ogrzewania powierzchni 50m²