Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Oświetlenie ogrodowe - aranżacje i porady

Jakie lampy do ogrodu wybrać? Czy są drogie w eksploatacji? Jak zaplanować zakupy? Ze szczegółami opowiemy Państwu o urządzeniach do oświetlenia ogrodu. Podpowiemy jak można je wykorzystać, by zachwycały swoim blaskiem!

Możliwości oświetlenia

Na rynku dostępnych jest coraz więcej możliwości oświetlania ogrodów i posesji. Można wybierać między klasycznymi, prostymi urządzeniami lub oryginalnymi sprzętami, które posłużą jako dekoracja. Istnieją lampy zasilane w w różny sposób: solarne – świecące dzięki energii słonecznej – oraz elektryczne, które do działania potrzebują okablowania i podłączenia do źródła prądu.

Garden

Barwa światła

Warto zwrócić uwagę na barwę światła emitowaną przez żarówki wykorzystane w urządzeniach do oświetlenia. Do wyboru jest: barwa ciepła, zimna lub światło diodowe RGB. Najciekawsze są żarówki LED , w których możemy ustawić dowolny kolor światła. Dzięki temu dopasujemy oświetlenie do wyjątkowych uroczystości, jak np. zaręczyny w ogrodzie, imprezy z grillem lub do występującej w ogrodzie roślinności. Zastosowanie żarówek LED pozwoli na zabawę kolorami – wszystkie lampy mogą świecić jednakowo lub mienić się kolorami tęczy!

Żarówka RGB

Kule w ogrodzie

Dzięki wykorzystaniu oryginalnych kuli ogrodowych, Twój ogród będzie wyglądać jak z bajki! Na rynku dostępne są kule elektryczne, które do działania potrzebują zasilania elektrycznego, oraz kule solarne , świecące dzięki energii słonecznej. Lampy można zamontować na gruncie w przygotowanym wcześniej, stabilnym fundamencie. Inną opcją jest kula ustawiona na podwyższeniu, np. na rurce o wysokości 50 cm. Ponadto, możesz wybierać idealne lampy spośród kilku rozmiarów: 20, 25, 30, 40 oraz 50 cm średnicy.

Pływające światła

Kule solarne , w przeciwieństwie do lamp zasilanych energią elektryczną, można stosować również na powierzchni wody. Nie istnieje ryzyko zalania kabli zasilających i wystąpienia zwarcia. Lampę solarną możesz umieścić np. w przydomowym oczku wodnym lub wykorzystać jako atrakcyjne oświetlenie powierzchni basenu.

Lampa solarna sześcian

Latarnia w ogrodzie

Interesującą propozycją może okazać się latarnia ogrodowa. Zasilana energią elektryczną, z kilkoma źródłami światła, wyróżni Twój ogród spośród innych posesji i odpowiednio go rozświetli. Wysokość latarnii jest regulowana, masz też do wyboru oświetlenie w różnym stylu, np. rustykalnym. Urządzenie można ustawić np. na środku ogrodu jako centralną dekorację lub przy ogrodzeniu. Latarnia będzie prezentować się ciekawie w duecie z drewnianą, romantyczną ławką.

Latarnia LED Paris

Klimatyczna altanka

Jeśli posiadasz altanę lub taras – do oświetlenia użyj girland! Pozwolą nie tylko rozjaśnić ogród, sprawdzą się też jako oryginalny element dekoracyjny. Girlandy posiadają elastyczny kabel, haki na obu końcach oraz silikonowe zabezpieczenia. Dzięki temu ich zawieszenie nie będzie problematyczne. Girlandy możesz zastosować również we wnętrzach lub wykorzystać podczas imprez w ogródku. Sprawdzą się też jako element wystroju podczas wesela.

Girlandy

Oświetlenie ogrodowe - aranżacje i porady - Opinie


Profile

Dorota

28 styczeń 2019

Jest to najbardziej bajkowy opis oświetlenia jaki czytałam jednak blog miał być profesjonalnym źródłem informacji. których niestety nie zawiera powyższy artykuł.

Może zainteresują Cię produkty z poniższych kategorii?

Girlandy świetlne ogrodowe, Ledowe kinkiety zewnętrzne, Kule Ogrodowe Elektryczne, Kule Ogrodowe Solarne, Kule Ogrodowe Dekoracyjne, Lampy Solarne, Lampy Zewnętrzne Stojące, Lampy Zewnętrzne Wiszące, Latarnie Ogrodowe, Lampy Wpuszczane Ogrodowe, Lampy Najazdowe, Lampy Wpuszczane do Ściany, Oświetlenie basenu, Plafony Zewnętrzne, Projektory Halogenowe, Projektory Led, Słupki oświetleniowe stal szlachetna, Słupki oświetleniowe LED, Stojące Oprawy LED,

Udostępnij tą stronę!