Dostawa gratis od 200zł
Ponad 74 000 produktów
{{ aa_name() }}

Przegląd stojaków na kwiaty - wnętrzarskie inspiracje i trendy na rok 2022

Poznaj rodzaje kwietników, sprawdź gdzie można je ustawić oraz jakie kwiaty będą się w nich czuły dobrze.

Kwietnik metalowy stojak na cztery kwiaty METALLO 112cm czarny LOFT

Kwietniki - ich zalety i zastosowanie

Kwietnik to inaczej stojak na kwiatki, który pozwala na wyeksponowanie roślin. Dzięki niemu możemy niejednokrotnie zmieścić kilka doniczek na niedużej przestrzeni. To świetne rozwiązanie do ciasnych wnętrz, a także tych, w których nie ma parapetu lub jest on niewystarczający. W małym mieszkaniu dobrze sprawdzi się kwietnik pionowy.

Kwietniki do domu to bardzo często ciekawe konstrukcje, które poza swoją podstawową funkcją, służą także jako dekoracja. W zależności od materiału i sposobu wykonania, stojak może być ozdobą parapetu, stołu lub dekoracją ścienną.

Z reguły uważa się, że kwietnik metalowy wpisuje się w trendy wnętrz industrialnych, a stojak na kwiaty drewniany skandynawskich i boho. Warto zauważyć, że obecne trendy zachęcają do eksperymentowania, a także łączenia obu materiałów.

Rodzaje kwietników

Na rynku dostępny jest duży wybór modeli, dzięki czemu każdy może znaleźć ten, który najlepiej wpisze się w aranżację jego wnętrza. Wśród dostępnych na rynku możesz dostać: kwietnik drewniany, metalowy, makrama kwietnik, kwietnik z pnia drzewa, stolik kwietnik, kwietnik ze sznurka, kwietnik na okno, kwietnik na ścianę, kwietnik na nóżkach, kwietnik piętrowy, kwietnik kaskadowy i wiele innych ciekawych propozycji.

Posiadamy w swojej ofercie nowoczesne kwietniki do salonu, kwietniki industrialne, o różnych formach, kolorach i wysokościach. Konstrukcje malowane są proszkowo, co gwarantuje wysoką trwałość koloru. Największą popularnością cieszy się jednak kwietnik złoty, kwietnik biały oraz kwietnik czarny.

Kwietniki pokojowe - jakie rośliny na nich trzymać?

Aby otrzymać spójną i estetyczną kompozycję, warto dokładnie przemyśleć zestawienie roślin i rodzaju stojaka. Przede wszystkim należy mieć na uwadze potrzeby danej rośliny, czyli dostęp do światła, temperaturę powietrza oraz obecność innych roślin. Kwiaty zwykle lubią towarzystwo, jednak uważaj, by nie zasłaniały się nawzajem.

Kwietnik LOFT metalowy stojak na jedną donicę 100cm złoty

Wiszące kwietniki oraz kwietnik ścienny pięknie wyeksponują rośliny o zwisających pędach. Są to takie kwiaty jak: epipremnum złociste, trzykrotka, sedum morganianum, cicsus, lampion chiński, asparagus itp.

Jeśli chcesz powiesić swoje kwiaty na ścianie, możesz umieścić je w sznurkowej plecionce własnej roboty. Jest bardzo ciekawą ozdobą i będzie się świetnie komponować w towarzystwie metalowych stojaków. Wpisz w wyszukiwarkę “makrama kwietnik jak zrobić”, a znajdziesz liczne filmiki z instruktażem.

Kwietnik wysoki, kwietnik potrójny to modele, które możesz ozdobić skrzydłokwiatem, monsterą dziurawą, wężownicą, paprotką oraz innymi, które dobrze się czują w mieszkaniu. Niektóre z nich nie potrzebują dużej ilości światła ani wody. Kwietniki z nimi możesz ustawić w przedpokoju, na klatce schodowej lub nawet w łazience.

A co umieścić w kwietniku na duże kwiaty? Palmę, dracenę lub rajskiego ptaka.

Dekorując swoje mieszkanie roślinami, koniecznie przejrzyj ofertę kwietników i stojaków na kwiaty Lunares . Obok klasycznych i oryginalnych kwietników znajdziesz tu między innymi oświetlenie z motywami roślinnymi, fototapety oraz inne ozdoby, które urozmaicą Twoją aranżację.

Może zainteresują Cię produkty z poniższych kategorii?

Kwietniki Metalowe

Udostępnij tą stronę!