Dostawa gratis od 200zł
Ponad 71 000 produktów
{{ aa_name() }}

Fundamenty i mocowania do lamp

Oświetlenie zewnętrzne

Najlepszym rozwiązaniem dla uzyskania optymalnych efektów jest zaplanowanie całego oświetlenia zewnętrznego jednocześnie. Miejsca warte uwagi to ścieżki, rabaty kwiatowe, altany, schody, oczka wodne, podjazdy, furtki, bramy, oraz tarasy. 

Jeśli chodzi o technologie, warto skorzystać z lamp najazdowych, detektorów ruchu oraz system inteligentnego sterowania. Nasze lampy bezwzględnie muszą posiadać odpowiednio wysoki współczynnik szczelności, chroniący je przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Normy IP 55 - IP 68 spełnią to zadanie. Dużo zależy także od klasy ochronności, która przekłada się na izolację elektryczną. Powinny nas interesować oprawy z klasami I lub II. 

Oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe najlepiej wyodrębnić z głównego obwodu zasilającego oraz zaopatrzyć w odpowiednie bezpieczniki. Powinniśmy też sprawdzić, czy trasa przebiegu kabla nie będzie kolidowała z fundamentami, dużymi drzewami oraz rurami wodociągowymi.

W doborze lamp do oświetlenia ogrodowego możemy wybierać między słupkami, latarniami, oprawami pojedynczymi, kulami dekoracyjnymi oraz reflektorami. Te ostatnie umożliwią nam skierowanie promieni świetlnych w pożądanym przez nas kierunku. Ich dodatkowym atutem jest możliwość montażu zarówno przy ścianach, jak i na trawie. 

 

Fundamenty pod lampy ogrodowe

Fundamenty pod lampy ogrodowe umożliwiają stabilny i trwały montaż naszego oświetlenia. Wywiercony na środku otwór pozwala na przeprowadzenie kabla i podłączenie do instalacji. Mamy możliwość wyboru pomiędzy małym i dużym fundamentem. 

Mały fundament ogrodowy ma wagę około 14 kilogramów i wysokość 18 centymetrów. Pozwala na montaż lampy o maksymalnej średnicy 17 centymetrów. 

Duży fundament ogrodowy ma wagę około 30 kilogramów i wysokość 23 centymetrów. Pozwala na montaż lampy o maksymalnej średnicy 26 centymetrów. 

Jeżeli chcemy szybko i sprawnie zamontować nasze lampy, a jednocześnie zabezpieczyć je przed działaniem silnych wiatrów solidny fundament to ideale rozwiązanie.