Dostawa gratis od 500zł
Ponad 34 000 produktów
{{ aa_name() }}

Hokery z Tworzywa Sztucznego

Funkcjonalne hokery

Hokery już od dłuższego czasu robią karierę jako elementy wyposażenia wnętrz. Co należy o nich wiedzieć?

Czym są krzesła barowe?

Hoker to mebel użytkowy w postaci wysokiego krzesła barowego. Ten wyższy stołek posiada najczęściej siedzisko w postaci koła lub kwadratu, a przy zakupie mamy wybór krzeseł z niższym lub wyższym oparciem, a także podłokietnikami. Modele występują na stabilnych czterech nogach lub na jednej, która najczęściej spełnia też funkcję obrotową, dzięki czemu hokery są funkcjonalne i wygodne. Wysokie krzesła barowe są niezwykle ustawne, ponieważ najczęściej są smukłe, co przekłada się na to, że nie zabierają dużo miejsca.

Tylko hokery drewniane?

Kupując dany model hokera, należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego został wykonany. Najczęściej hokery zrobione są z drewna lub metalu, ale występują też hokery z tworzywa sztucznego. Bardzo często można spotkać także hokery tapicerowane, które mają miękkie siedzisko, co z pewnością podnosi komfort użytkowania. Krzesła barowe drewniane bardzo często mają masywniejszą budowę i szersze nogi, w przeciwieństwie do hokerów metalowych, lub wykonanych z tworzywa sztucznego.

Hokery tapicerowane, czyli wygoda użytkowania

Aby nasze krzesło spełniało swoją funkcję, musi być przede wszystkim wygodne. Stawiając hoker przy stole czy wyspie, warto zwrócić uwagę na wysokość blatu i siedziska. Idealna odległość między blatem a siedziskiem powinna wynosić około 30 centymetrów. Należy pamiętać, że im hoker uboższy w dodatki, tym mniej wygodny. Jeżeli zamierzamy spędzać na krześle barowym więcej czasu niż tylko kilka minut dziennie, warto zainwestować w hoker tapicerowany, bądź wyposażony w inne miękkie obicie. Równie ważne są też podłokietniki i podpórki na stopy, które pozwolą utrzymać nogi w jednej pozycji. Wyprofilowane siedzisko i wysokie oparcie zapewni komfort podczas spożywania posiłku, a krzesło wyposażone w obrotową nogę pozwoli na swobodną koordynację ruchów.

Krzesła barowe jako element wyposażenia

Krzesło barowe idealnie pasuje do salonu z aneksem kuchennym, gdzie najczęściej stoi przy wyspie, lub barku. Hokery świetnie nadają się do aranżacji nowoczesnych, eleganckich i loftowych wnętrz, gdzie stanowią swoistą granicę między pomieszczeniami. Krzesło barowe z mocnymi kolorystycznie akcentami nada charakteru i doda smaku wnętrzu. Warto pamiętać jednak, że krzesła barowe oprócz ważnego wrażenia wizualnego, powinny robić równie dobre wrażenie podczas użytkowania.

Maseczki bawełniane Lunares
Hokery z Tworzywa Sztucznego