Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy smart home

Lampy smart home

Inteligentne domy to przyszłość, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Coraz więcej znanych nam produktów, tak pospolitych jak lodówka czy telewizor trafia na rynek w wersji smart. Technologia ta objęła także oświetlenie. 

Lampy smart home

Lampy inteligentne to takie, które posiadają możliwość zintegrowania z systemem inteligentnego domu. Za przykład może posłużyć tzw. standard ZigBee. Pozwala on na sterowanie oświetleniem z dowolnego miejsca, w którym jesteśmy za pomocą wygodnej aplikacji zainstalowanej w telefonie komórkowym lub tablecie. Potrzebujemy jedynie lampy z systemem smart home oraz mostka HUE. Samą aplikację pobierzemy darmowo w App Store. Większość lamp smart ma w standardzie także tzw ściemniacze. Dzięki nim nie potrzebujemy systemu HUE. Często są w nich zainstalowane fabrycznie różne scenariusze oświetleniowe, co nie przeszkadza w tworzeniu własnych. 

Inteligentne oświetlenie

Dobór inteligentnego oświetlenia powinniśmy oprzeć o rodzaje pomieszczeń, w których jest nam ono potrzebne. Nie powinno się używać jednolitego oświetlenia do wszystkich rodzajach wnętrz. Zwykle kończy się to brakiem pożądanych efektów oraz wysokimi rachunkami za prąd. Oświetlenie inteligentne pozwala nam dostosować jasność nawet pojedynczych lamp co znacząco wpływa na pobór energii elektrycznej. 

Jeżeli mówimy o oświetleniu smart trzeba też wspomnieć o technologii LED, która stanowi bazę nowoczesnych źródeł światła. Istotą tej integracji jest półprzewodnikowy charakter diod LED, które są kompatybilne z elektronicznymi układami sterowania. W połączeniu z internetem oraz czujnikami ruchu zyskujemy spore możliwości konfiguracji. Obecnie możemy eksperymentować nie tylko z przyciemnianiem i rozjaśnianiem, ale także ze zmianą barwy światła z chłodnego na ciemniejsze. Istnieje nawet możliwość zmiany intensywności i barwy światła pod wpływem muzyki. 

Oświetlenie smart

Z pewnością spora grupa osób uzna inteligentne oświetlenie za zbędną nowinkę technologiczną, która szybko przeminie nie pozostawiając po sobie śladu. Możliwe, że szybko zmieniliby zdanie wiedząc, że istnieje udowodniona zależność między światłem a naszym samopoczuciem. Przykładowo światło białe dodaje sił i energii, pobudza kreatywność i motywuje do wstawania z łóżka. Świetnie sprawdzi się rano kiedy potrzebujemy silnego zastrzyku pozytywnej energii. Z kolei wieczorem ten sam rodzaj światła byłby niepożądany. Ciężko wyobrazić sobie inne rozwiązanie niż oświetlenie smart, które pomogłoby nam wybrnąć z tego impasu w sypialni. 

Kolejnym udogodnieniem jakie oferuje nam możliwość sterowania oświetleniem możemy znaleźć w salonie. Załóżmy, że oglądamy film, w którym pojawia się scena falującego, niebieskiego morza. Za pomocą specjalnych żarówek HUE możemy sprawić, że w tym samym czasie otoczy nas niebieskie, kojące światło. W przypadku scen dynamicznych i nagłych eksplozji otrzymamy drgającą czerwień lub pomarańcz. Dla fanów domowego kina ten efekt jest szczególnie godny polecenia. 

Podsumowując oświetlenie smart, tworzące wraz z szeregiem innych technologii inteligentne domy to przyszłość, w której możemy w pełni przekształcać nasze domowe zacisze tak, aby dostosowało się do wszelkich wymagań i warunków jakie mu postawimy. 

Lampy smart home