Dostawa gratis od 500zł
Ponad 32 000 produktów
{{ aa_name() }}

Kotły indukcyjne

Ekologiczne i ekonomiczne aspekty czystej energii

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak możesz ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery a tym samym zaoszczędzić swoje pieniądze? Urządzenia grzewcze, których praca jest neutralna dla otoczenia nie emitują odpadów ani spalin. Kocioł centralnego ogrzewania działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Polega to na powstaniu pola elektromagnetycznego w cewce kotła na skutek zmiany strumienia magnetycznego. Dzięki tym procesom powstają prądy wirowe, które zapewniają efektywną pracę pieca indukcyjnego. Zakup produktu to inwestycja na lata. Kocioł centralnego ogrzewania jest urządzeniem wydajnym oraz bardzo wygodnym, a dodatkowo tanim w eksploatacji. Nie posiada on grzałek elektrycznych, które z biegiem czasu ulegają zużyciu a tym samym sprawiają, że woda w całej instalacji centralnego ogrzewania ulega zakamienieniu. Dzięki swojej budowie piec w całości eliminuje ten problem co pozwala na długie działanie bezawaryjne oraz uniknięcie drogich napraw serwisowych.

Zastosowanie

Piece indukcyjne sprawdzą się doskonale w ogrzewaniu mieszkań oraz domów. Nasi klienci wybierają to rozwiązanie, aby zasilić energią z kotła kurtynę powietrzną lub ogrzewanie podłogowe. Zastosowanie tej technologii nie ogranicza się wyłącznie do ogrzewania budynków. Polecamy piece do ogrzewania wody użytkowej w bojlerze oraz basenów. Wymienione propozycje zastosowania to jedynie przykład możliwości kotłów indukcyjnych, których jest naprawdę wiele.

Zalety

  • bezpieczny w użytkowaniu
  • ekologiczny
  • generuje duże oszczędności finansowe
  • bezobsługowy
  • łatwy w instalacji
  • kompatybilny z dowolnym systemem grzewczym
  • komfortowy w użytkowaniu

Instalacja

Kocioł indukcyjny można podłączyć do istniejącej już instalacji C.O. /C.W.U. Dzięki swojej budowie współpracuje z elementami systemów grzewczych takich jak; piec, kocioł na paliwo stałe, pompa ciepła, fotowoltaika itp. Piece z powodzeniem sprawdzą się w instalacjach wykonanych z rur miedzianych, stalowych oraz tworzyw sztucznych.

Kocioł indukcyjny do ogrzewania małych pomieszczeń - pojedynczy

W naszym sklepie dostępne są różne kotły, których parametry techniczne pozwalają na ogrzewanie różnych powierzchni począwszy od tych mniejszych np. biura, kawalerki, pomieszczenia gospodarcze. Kotły indukcyjne o mocy do 4.5 kW sprawdzą się w ogrzewaniu mniejszych pomieszczeń o powierzchni od 40 m2 do 90 m2. Ich zaletą jest niższa cena w porównaniu do pozostałych pieców indukcyjnych.

Kocioł indukcyjny do ogrzewania średnich pomieszczeń - podwójny

Kocioł indukcyjny o mocy w zakresie od 4.5 kW do 6.0 kW świetnie sprawdzi się w ogrzewaniu większych mieszkań lub mniejszych domów jednorodzinnych.

Kocioł indukcyjny do ogrzewania dużych powierzchni - potrójny

Piec indukcyjny cechujący się zasilaniem 400V oraz mocą w zakresie 4.5 kW - 14.0 kW stanie się odpowiednim wyborem urządzenia grzewczego dla domów zarówno jedno jak i wielorodzinnych, hal, zakładów produkcyjnych itp.

Wybór kotła indukcyjnego to inwestycja, która opłaci się nam na przestrzeni około 30 lat. Produkty te można łączyć ze sobą segmentowo, co umożliwi zwiększenie powierzchni ogrzewanej. Polecamy wybór tego ekologicznego i bezpiecznego rozwiązania. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kotłów oraz akcesoriów instalacyjnych w atrakcyjnych cenach!

Kotły indukcyjne - Opinie o produktach


Kocioł indukcyjny 2.0 kw do ogrzewania powierzchni 40m²
30 październik 2019
Kupiłem taki elektryczny kocioł indukcyjny. jestem bardzo zadowolony bo sklep pomógł mi w wyborze odpowiedniego modelu do ogrzania poddasza.

Kocioł indukcyjny podwójny 5kW do ogrzewania powierzchni 100m²
23 październik 2019
Od miesiąca mam kocioł indukcyjny zamontowany w swoim domu - jestem bardzo zadowolony bo nie musialem przerabiać istniejącej instalacji - zmieniłem tylko zbiornik wyrównawczy na membranowy. piec załącza się w szybkim czasie. w moim przypadku, koszta niższe niż ogrzewanienie gazowe - bardzo polecam

Kocioł indukcyjny potrójny 15 kw do ogrzewania powierzchni do 300m2
23 październik 2019
Sterownik jest łatwy w obsłudze

Kocioł indukcyjny potrójny 9 kw do ogrzewania powierzchni do 180m2
22 październik 2019
Kociol latwy w uzyciu i bezpieczny. solidnie wykonany

Kocioł indukcyjny 4.0 kw do ogrzewania powierzchni 80m²
15 październik 2019
Polecam ten sklep! fachowa pomoc i doractwo na temat doboru odpowiedniego kotła. sam piec prosty w obsludze, do instalacji jedynie musialam wezwac elektryka i hydraulika. piec posiadam juz jakis czas, chociaz gdyby nie fakt ze w mieszkaniu jest ciepło nie pamiętałabym o jego istnieniu :)

Maseczki bawełniane Lunares
Kotły indukcyjne