Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy Etno

Lampy Etno

  Funkcjonalne i stylowe lampy, jasne i efektowne żyrandole, oświetlenie w stylu etno wprowadza do wnętrza coś niezwykłego, niepowtarzalnego koloru, poczucia naturalności i komfortu, nadając mu kompletności. Oświetlenie takie napełni pomieszczenie naturalną energią i siłą, stworzy atmosferę przyjemnego odpoczynku i dobrego samopoczucia.

Modne lampy w stylu etno

  Styl etniczny to oryginalny styl, który wyróżnia narodowość, naturalność, oryginalność i szczególny kolor. Wnętrza pokoi urządzone w stylu etno odzwierciedlają kulturę i tradycje mieszkańców. Modne lampy w stylu etno pochłonęły indywidualne i specyficzne cechy charakterystyczne dla kultury narodów różnych krajów świata. Zostały one stworzone i ukształtowane pod wpływem warunków geograficznych i tradycji kulturowych narodów.

  Styl etno jest zawsze popularny i pożądany, obejmuje ogromną różnorodność stylów, z których każdy ma swoje indywidualne cechy. Wśród nich ważne jest, aby wymienić następujące style etno: chiński i japoński, angielski, afrykański, francuski, śródziemnomorski, indyjski, egipski i inne.

Stylowe lampy etno

  Oświetlenie odgrywa ważną rolę w projektowaniu wnętrza pokoju w stylu etno. W pomieszczeniach powinno być wystarczająco dużo naturalnego światła, ale nie powinno się obejść bez źródeł sztucznego oświetlenia. Odpowiednio dobrane stylowe lampy mogą nie tylko oświetlić pomieszczenie, ale również podkreślić specyfikę wystroju wnętrza, nadać pomieszczeniu estetyczny wygląd i piękno dzięki odpowiedniemu oświetleniu, skupić się na poszczególnych elementach wnętrza. Specyfika lamp w stylu etno polega na tym, że do ich produkcji wykorzystywane są przyjazne dla środowiska materiały naturalne, w szczególności drewno, szkło, tekstylia.

  Dziś nie jest łatwo dokonać wyboru wśród modnych lamp etnicznych, oferta obejmuje różnorodne żyrandole, kinkiety, lampy podłogowe, lampy stołowe i lampki nocne. Ich oryginalny design przyciąga uwagę. Mogą to być kinkiety w kształcie latarki, żyrandole z oryginalnymi łańcuchami, w formie swego rodzaju świecznika. Lampy z abażurami z tkaniny i abażury z falistego papieru ryżowego z charakterystycznymi ornamentami, lampy stylizowane na lampę naftową wyglądają spektakularnie.

  Teatralny wygląd to kute lampy, które nadają wnętrzu szczególny majestat i oryginalność. Stylowe lampy wykonane z drewna w połączeniu z metalowymi częściami, stają się coraz bardziej popularne.

Jakie lampy etno wprowadzić do swojego domu?

  Żyrandole i lampy w stylu etno różnych typów i przeznaczenia, kolory i wykończenia, kształty i rozmiary, modele i wzory. Podwieszane żyrandole zaleca się instalować w pomieszczeniach o wysokim suficie. Modele żyrandoli to bardzo różne, surowe lakoniczne i fantazyjne formy, z kloszem ze zwykłego szkła, z kryształowymi zawieszkami, z imitacją świec lub lamp. Są dostępne, jako opcje dla żyrandoli ze źródłami światła LED. Instalowane są w nowoczesnych mieszkaniach i domach, biurach, kawiarniach, barach i restauracj ach, hotelach. Szczególnie popularne są takie żyrandole w mieszkaniach i domach, w pokojach o różnych funkcjach użytkowych: pokoje dzienne i sypialnie, kuchnie i jadalnie, pokoje dziecięce i biura, korytarze i łazienki.

  Popularne kinkiety ścienne, których modne lampy sufitowe są w przeważającej części ze szkła matowego, mogą mieć wykończenie w postaci ornamentu narodowego. Emitują miękkie rozproszone światło i są w stanie podkreślić indywidualność i wyrafinowanie wnętrza, aby stworzyć poczucie komfortu.

  Lampy stołowe w stylu etno wyglądają oryginalnie, ich abażury wykonane są z pięknych tkanin lub papieru falistego, ozdobione haftem w formie narodowej ornamentyki roślinnej. Dobry wygląd w salonie prezentują lampy podłogowe wykonane z drewna, w zgodzie z kolorem mebli. Stylowe lampy podłogowe wykonane z pięknych tkanin, ozdobione frędzlami, haftem lub koralikami.