Dostawa gratis od 200zł
Ponad 71 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy Lucis Lampy Lucis

   Czeska firma oświetleniowa Lucis rozpoczęła działalność w roku 1999 w Brnie. Jej założyciele postawili sobie za cel stworzenie produkcji oryginalnych i praktycznych opraw w swoim ojczystym kraju, a także kontynuację tradycji czeskiej produkcji szkła. Od początku swojej działalności firma Lucis polegała na młodych profesjonalistach w dziedzinie wzornictwa. Rezultatem były oryginalne lampy o niezwykłych kształtach, nie tylko ze szkła, ale również z akrylu, stali nierdzewnej i tkanin.

  Oprawy szklane Lucis produkowane są ze szkła trójwarstwowego, wydmuchiwanego i przetwarzanego ręcznie. Każdy szklany klosz lampy jest oryginalny ręcznie wykonany przez mistrza szkła dmuchanego, dlatego w Lucis nie znajdzie się absolutnie identycznych produktów, takich jak te, które pochodzą z automatów. Na szczycie jakościowego skoku nowych technologii i nowoczesnych pomysłów, pojawiła się generacja nietypowych kreatywnych opraw oświetleniowych, które różnią się od starych o nowy poziom funkcjonalności i unikalny design, który został przemyślany w najdrobniejszych szczegółach

Plafony Lucis

  Półokrągły i prosty w formie plafon opalowy matowy o śr. 300 mm. Klosz wykonany jest ręcznie z niezwykłą starannością z wysokiej, jakości trójwarstwowego szkła opalowego białego w komplecie z podstawą z blachy stalowej malowanej proszkowo. Ciepła barwa zawsze wnosi do pomieszczenia spokój i wyciszenie, dlatego warto korzystać z tego typu oświetlenia.

  Elegancki plafon Lucis do zamontowania na suficie lub na ścianie posiada klasyczny design. Okrągły kształt lamy dostępny w różnych wymiarach posiada wszechstronne zastosowanie. Czeska stylistyka w połączeniu z ręcznie dmuchanym, błyszczącym trójwarstwowym szkłem i doskonałym przepuszczaniem światła oświetla każde wnętrze i nadaje się również do miejsc publicznych, w których zapewnia odpowiednią atmosferę. Dostępny jest w kolorze białym lub chromowany. Taki plafon pięknie rozświetli korytarze w biurach, miejscach użyteczności publicznej a także w domach prywatnych zdobiąc przedpokoje.

Kinkiety Lucis

  Kinkiet Lucis LED to przedstawiciel czeskiego wzornictwa. Taka lampa ścienna w połączeniu ze szkłem akrylowym i doskonałą przepuszczalnością światła, oświetla każde wnętrze i nadaje się również do miejsc publicznych, w których zapewnia odpowiednią atmosferę. Kinkiet dostępny jest w trzech kolorach: białym, czarnym, czerwonym. Okrągłe kształty wtapiają się w wystrój ścian stając się ciekawym akcentem bez dominacji nad pozostałym wyposażeniem pomieszczenia. Kinkiet posiada subtelną nowoczesną formę, może tworzyć wyjątkowe akcenty świetlne i uzyskać komfortowe oświetlenie w domu. Jak wiadomo, kinkiety są popularne we współczesnym świecie, a taki model doskonale uzupełni wnętrze, tworząc wyspy lokalnego oświetlenia.

  Kinkiet Lucis w białej barwie i podłużnym kształcie pięknie prezentuje się na ścianie rozpraszając światło góra/dół. Klosz posiada delikatną budową stworzoną z  trzywarstwowego akrylowego szkła, natomiast podstawa wyprodukowana jest ze stali malowanej na biało. Minimalistyczny kinkiet nie tylko oświetli, ale również ozdobi ściany w biurach, gabinetach, hotelach, restauracjach i oczywiście w mieszkaniach prywatnych. Ściany wyglądają najefektowniej, gdy kinkiety rozłożone są symetrycznie na całej jej długości tworząc przytulne wnętrze, które kojarzy się z dobrym nastrojem pozwalając osiągnąć pozytywne samopoczucie.  

Lampy Lucis Lampy Lucis