Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Latarnie zewnętrzne

Latarnie zewnętrzne

Latarnie ozdobne - oświetlenie do Twojego ogrodu

Latarnie nie muszą wyglądać obskurnie, odpychająco i kojarzyć się z miejskim stylem życia. Stosowane jako oświetlenie zewnętrzne, latarnie ogrodowe można wykorzystać w swoim ogrodzie, prywatnym parku czy przydomowej posesji. Urządzenia przybierają różnorodne formy, by cieszyć użytkowników nie tylko przyjaznym, delikatnie rozproszonym światłem. Z powodzeniem będą pełnić funkcję dekoracyjną i staną się główną ozdobą ogrodu. W ofercie sklepu Lunares.pl dostępne są latarnie ogrodowe w stylu klasycznym, nowoczesnym czy rustykalnym. Bogactwo produktów pozwala dopasować oświetlenie zewnętrzne do indywidualnych potrzeb klienta.

Latarnie dekoracyjne

Ciekawą propozycją na wprowadzenie wieczorną lub nocną porą przyjemnego światła na zewnątrz posesji jest latarnia ogrodowa z witrażem. Rustykalny styl przywodzi na myśl charakterystyczne wiejskie zabudowania, prostotę oraz odprężający, swojski nastrój. Stojące oświetlenie zewnętrzne umiejscowione w pobliżu altany pozwoli stworzyć atmosferę relaksu. Rustykalna latarnia z witrażem stanie się wyjątkową dekoracją przydomowego ogrodu. Fanom nowoczesnych rozwiązań przypadnie do gustu latarnia ogrodowa z kulami świetlnymi. Urządzenie wyposażone jest w specjalne kosze umieszczone na szczycie masztu, które stanowią ochronę dla okrągłych kloszy. Całość jest interesującą alternatywą dla kul świetlnych umieszczonych na niskich słupkach lub bezpośrednio na podłożu.

Latarnie ogrodowe, w zależności od modelu, posiadają zróżnicowaną ilość źródeł światła. Dostępne są urządzenia o jedno-, dwu- lub nawet trzypunktowym oświetleniu. W przypadku dużej powierzchni wymagającej dodatkowego światła, lepiej sprawdzą się latarnie o dwóch lub trzech źródłach światła. Natomiast małe ogródki subtelnie rozbłysną dzięki oświetleniu jedną żarówką.

Latarnie ogrodowe stojące

Urządzenia wykorzystane do oświetlenia zewnętrznej przestrzeni mogą mieć różną wysokość. Istnieją latarnie ogrodowe wysokie na 2 metry lub więcej, jak latarnia z witrażem Cordoba, oraz niewielkie sprzęty sięgające ok. 1 metra, np. latarnia ogrodowa Polux Florencja. W przypadku niektórych urządzeń, wysokość masztu można regulować i dostosować do warunków panujących w ogrodzie czy przed posesją. Rozwiązanie okazuje się bardzo przydatne także po zmianach wprowadzonych w aranżacji na zewnątrz domu – wystarczy podwyższyć lub obniżyć latarnię ogrodową, by idealnie oświetlała teren.

Bezpeczeństwo latarni ogrodowych

Podczas wyboru odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego, warto zwrócić uwagę na wskaźnik ochrony IP oraz materiał wykonania stojących latarnii ogrodowych. Wysoka wartość IP pozwoli długo cieszyć się światłem latarnii i uchroni urządzenia przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych (m.in. pyły, opady, niska temperatura). Niegdyś stosowano sprzęty wykonane ze stali, lecz powstawanie uszkodzeń wywołanych m.in. przez wilgoć oraz powstającą rdzę wpływały na skróconą żywotność i użytkowanie oświetlenia. Latarnia do ogrodu, z masztem oraz szkieletem latarenki bądź kosza na świetlne kule zrobionym z aluminium, będzie wytrzymała i odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Oświetlenie ogrodowe - aranżacje i porady Garden

Jakie lampy do ogrodu wybrać? Czy są drogie w eksploatacji? Jak zaplanować zakupy? Ze szczegółami opowiemy Państwu o urządzeniach do oświetlenia ogrodu. Podpowiemy jak można je wykorzystać, by zachwycały swoim blaskiem!

Latarnie zewnętrzne