Dostawa gratis od 200zł
Ponad 42 000 produktów
{{ aa_name() }}

Maseczki bawełniane ochronne

Maseczki bawełniane ochronne

Środki ochrony osobistej, czyli maseczki ochronne, płyny dezynfekcyjne i rękawiczki jednorazowe używane są przede wszystkim przez pracowników szpitali. Jednakże w czasie zachorowań, a w szczególności w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa można je używać także na codzień, zarówno w domu, jak i w pracy. Środki ochrony osobistej pomagają uchronić się przed wirusami i bakteriami oraz innymi mikroorganizmami. Przede wszystkim osoby z obniżoną odpornością, seniorzy, dzieci oraz kobiety w ciąży mogą odnieść korzyści zdrowotne stosując takie akcesoria.

Pamiętaj, że korzystając ze środków ochrony osobistej w czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa chronisz siebie i innych!

Przed czym chronią maseczki ochronne?

Maseczki chronią nasze drogi oddechowe przed wnikaniem do nich wirusów, bakterii i zanieczyszczeń powietrza. Dzięki stworzeniu bariery dla wdychanego powietrza, pewnego rodzaju filtra powietrza, obniżają ryzyko infekcji, bo zatrzymują na sobie zanieczyszczenia powietrza.

Typy maseczek ochronnych

Maseczki ochronne, chroniące przed zarażeniem się drogą kropelkową, można zgrubnie podzielić na maseczki medyczne oraz maseczki niemedyczne. Te pierwsze, obecnie zarezerwowane jedynie dla personelu medycznego są wysoce skuteczne i mają zadanie chronić zarówno osoby pracujące z chorymi, jak i samych chorych przed wzajemny infekowaniem się. Maseczki niemedyczne, głównie są to maseczki bawełniane, można swobodnie używać również w życiu prywatnym. Ich skuteczność jest mniejsza od skuteczności masek chirurgicznych, mimo to zapewniają duży stopień ochrony i mininimalizują ryzyko zakażenia.

Maseczka bawełniana o wysokiej jakości

Maseczki bawełniane dostępne w naszym sklepie zostały zaprojektowane według obowiązujących standardów rządowych. Wykonane z materiałów najwyższej jakości potwierdzonej certyfikatem STANDARD 100 OEKO-TEX, nadają się do wielokrotnego użytku. Specjalne zakładki w środkowej części i odpowiednio wzmocnione fragmenty umożliwiają precyzyjne dopasowanie maseczki do kształtu twarzy, dzięki czemu maseczka dobrze przylega do głowy i właściwie osłania usta, nos i podbródek. Maseczki bawełniane można prać w temperaturze 60 stopni C.

Maseczki wiązane na troczkach, czy maseczki na gumkach?

Wielu klientów zadaje sobie przed zakupem maseczki pytanie: czy wybrać maseczkę wiązaną, czy na gumkach? Na rynku dostępne są oba rozwiązania.Maseczki wiązane są przede wszystkim bardziej wytrzymałe. Materiał stosowany do szycia troczków - czyli sznureczków do mocowania maseczki na głowie - może być wielokrotnie prany i naciągany, bez negatywnych skutków. Maseczkę wiązaną można dlatego skutecznie wielokrotnie stosować, bez obawy, że spadnie nam z twarzy, albo będzie nieestetycznie wyglądać. Maseczki posiadające mocowania z gumek są szybsze w aplikacji na twarz, jednak gumeczki szybko rozciągają się w praniu w wysokiej temperaturze. Oba mocowania posiadają zalety oraz wady, dobry wybór zależy w tym przypadku od okoliczności, w których stosujemy maski.

Czy noszenie maseczki zapewnia 100% ochrony przed zarażeniem?

Maseczki nie zapewniają bezwzględnej ochrony przed infekcją, jednak ich stosowanie znacząco ogranicza ryzyko infekcji oraz minimalizuje rozprzestrzenianie się wirusów. Istotne jest, żeby maseczkę zakładać na twarz czystymi dłońmi. Maseczka zakładana na twarz musi być sucha, nie wilgotna oraz w przypadku maseczek wielokrotnego użytku dokładnie wyprana. Pamiętajmy również, że maseczki nie można nosić przez cały dzień. Wymieniaj je regularnie, a po użyciu ostrożnie umieść w szczelnym pojemniku. Nie dotykaj jej zewnętrznej powierzchni, ponieważ właśnie tam zgromadziły się zanieczyszczenia z powietrza.

Czy noszenie maseczek przez „zwykłe osoby” ma sens?

Oczywiście. Osoby, które noszą maseczki podnoszą swoje bezpieczeństwo, ponieważ minimalizują ryzyko zarażenia się. Jest to też sposób ochrony osób w naszym otoczeniu. Nosząc maseczkę ochronną troszczymy się również o zdrowie innych osób. Dodatkową zaletą noszenia maseczek jest ograniczenie dotykania twarzy. Zazwyczaj robimy to nieumyślnie, wielokrotnie dotykamy ust, czy nosa. Nosząc maseczkę ograniczamy dostęp do tych wrażliwych na działanie wirusów części ciała.

W sklepie Lunares znajdziesz maseczki ochronne dla osób niewykonujących zawodów medycznych, które spełniają wszystkie normy zgodnie z wytycznymi rządowymi dla maseczek niemedycznych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą środków ochrony osobistej.

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Rodzaje maseczek ochronnych - jaką maseczkę wybrać? Noszenie maseczki

Zgodnie z ostatnimi zaleceniami rządu każda osoba ma obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Maseczki ochronne są skuteczną barierą dla aerozoli, a przez to znacząco zmniejszają ryzyko rozprzestrzenia się wirusa. Ich efektywność jest jednak zależna od wielu czynników - od rodzaju maseczki ochronnej, właściwego stosowania, a także przestrzegania podstawowych zasad higieny. Dowiedź się więcej o rodzajach i cechach maseczek ochronnych i zapoznaj się z ofertą maseczek bawełnianych dostępną w naszym sklepie.

Maseczki bawełniane ochronne