Dostawa gratis od 200zł
Ponad 77 000 produktów
{{ aa_name() }}

Oprawy Sufitowe Wpuszczane

Oprawy Sufitowe Wpuszczane

Oprawy nasufitowe wpuszczane

 

Charakterystyka 

Główną cechą opraw nasufitowych wpuszczanych różniącą ją od opraw natynkowych czy podtynkowych jest głębokość montażu. Takie oprawy z reguły mają lampy w równym poziomie ze ścianą czy sufitem. Wybierać możemy spośród wielu form i kształtów, co pozwala na swobodne komponowanie aranżacji wnętrza. Często oprawy nasufitowe wpuszczane fabrycznie nie posiadają lamp. Mają za to gniazda żarówkowe, w których możemy zastosować różne rodzaje żarówek, w tym halogenowe lub  LED. 

W oprawach nasufitowych wpuszczanych mamy możliwość regulowania konta nachylenia, a co za tym idzie, kierunkowania promieni światła. 

Co jest istotne przy wyborze oświetlenia oprawami nasufitowymi wpuszczanymi?

Przede wszystkim musimy mieć na uwadze, że tego typu oprawy najlepiej nadają się do konkretnych zadań, a nieco gorzej wypadają jako oświetlenie ogólne. Za dobry przykład może posłużyć salon. Jest to pomieszczenie, w którym często przebywa duża liczba osób, nierzadko spożywa się tam posiłki czy też ogląda telewizję. Samo oświetlenie reflektorami wpuszczanymi może nie być wystarczające. Jednak jeżeli zastosujemy lampy podwieszane jako centralne źródło światła, pozostaje sporo miejsca na zabawę z oprawami wpuszczanymi.

Jeżeli posiadamy ulubiony mebel, obraz lub wystawkę możemy je efektownie oświetlić już za pomocą jednego reflektora. Duże wrażenie robią także pomieszczenia z wyłączonym światłem głównym, przez które przechodzi kilka skośnych wiązek światła kierowanych przez kilka wpuszczanych lamp z różnych kątów. Dużym powodzeniem cieszą się także oprawy wpuszczane grupowane w nieparzystą liczbę reflektorów. Takie oświetlenie sprawdzi się doskonale w gabinetach, pracowniach, pokojach dziecięcych. Warto też pomyśleć o lampach wpuszczanych w kontekście niskich wnętrz, gdzie liczy się dla nas każdy skrawek wolnego miejsca. Jako że powierzchnia lamp równa jest powierzchni sufitu, nie tracimy przestrzeni na rzecz oświetlenia, co jest nieosiągalne w przypadku np. lamp podwieszanych.

Podsumowanie

Oprawy nasufitowe wpuszczane sprawdzą się w dużych pomieszczeniach jako dopełnienie światła głównego oraz w niewielkich, niskich wnętrzach z racji oszczędności przestrzeni. Warto też wykorzystać ich możliwości regulowania kierunku padania promieni świetlnych w miejscach, gdzie często będziemy korzystać z biurka. Szeroka gama form i wariantów kolorystycznych umożliwi nam dobranie lamp odpowiednio do naszych gustów. Jeżeli zależy nam na energooszczędności, warto przemyśleć zakup żarówek LED. 

Oprawy Sufitowe Wpuszczane