Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Oświetlenie Szynowe

Oświetlenie Szynowe

Oświetlenie szynowe

Oświetlenie szynowe pozwala na zasilanie wielu lamp za pomocą jednej linii. W skład systemu szynowego wchodzą: uchwyty do mocowania, szyny, łączniki, zaślepki, uchwyty do mocowania, oprawy oraz zasilanie. Wprawdzie składowych elementów jest sporo, ale sam montaż jest bardzo prosty, szybki i intuicyjny. 

Techniczne aspekty systemów szynowych

Na początku musimy wybrać kategorię systemu szynowego. Dzielimy je na jedno i trójfazowe. W układzie jednofazowym tym samym włącznikiem zapalamy wszystkie lampy znajdujące się na przewodzie. Układ trójfazowy pozwala na niezależne sterowanie lampami. Po dokonaniu tego wyboru należy zastanowić się nad odpowiednimi szynami. Istotna jest tu długość oraz forma montażu ( bezpośrednio do sufitu lub na specjalnych linkach). Warto pomyśleć o zestawianiu szynoprzewodów na planie kwadratu lub prostokąta. Zastosowanie wewnętrznych łączników pozwoli na stworzenie różnorodnych układów np. w kształcie litery "T" lub "C". Przy samym doborze części trzeba zwracać uwagę na kolorystykę. Najlepiej wybrać coś w podobnej tonacji do lamp. Dobrze, jeśli reflektory pochodzą od tego samego producenta. 

Wróćmy na chwilę do trójfazowego systemu szynowego. Pozwala on na niezależność co do wyboru zapalanej żarówki. Możemy w danym momencie uruchomić tylko skrajne lampy lub jedynie te środkowe. Możemy też łączyć reflektory grupami, tworząc różne konfiguracje światła. Rozwiązanie to sprawdzi się z pewnością w salonie lub w pomieszczeniu, w którym spędzamy dużo czasu ze znajomymi czy rodzinom. 

Co jest istotne przy wyborze oświetlenia szynowego do danego pomieszczenia?

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, jaki efekt planujemy uzyskać. Czy potrzebna nam pracownia, w której będziemy chcieli skupiać wzrok w konkretnych miejscach bez konieczności stosowania dodatkowych lamp? A może zależy nam na efektownym podkreśleniu nowoczesnej aranżacji salonu? Mamy także możliwość wyeksponowania cennych pamiątek rodzinnych lub trofeów sportowych.

Należy pamiętać, że jeżeli dążymy do efektu użytkowego, dobrze jest zawiesić nasze lampy bezpośrednio nad miejscem, w którym wykonujemy pracę. Natomiast w przypadku potrzeby odnowienia wnętrza i funkcji dekoracyjnych lepiej sprawdzi się możliwość regulacji konta padania światła.

 

Czym powinny charakteryzować się lampy przeznaczone do oświetlenia szynowego?

Najistotniejszą informacją, jeśli chodzi o rodzaje lamp, jest współczynnik CRI, który oznacza zdolność oddawania kolorów w skali 0 - 100. Im wyższy CRI tym lepsza będzie jakość odwzorowywania barw. Poziom 80 - 90 CRI możemy śmiało uznać za bardzo dobry.

Kolejnym ważnym współczynnikiem jest temperatura barwowa. Światło o temperaturze barwowej w okolicach 2700 K to światło ciepłe. 3300 K - 5300 K oznacza barwę neutralną, a powyżej 5300 K chłodną. 

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Projekt Oświetlenia z Lunares Zaprojektuj oświetlenie z Lunares

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oferujemy usługę polegającą na doborze opraw oświetleniowych zgodnie z oczekiwaniami klienta. Skontaktuj się z nami, opisz nam jak najszerzej swoje potrzeby, a my dobierzemy oświetlenie i sporządzimy ofertę wraz ze specjalnym rabatem.

Propozycje lamp metalowych sezon 2019 lampa metalowa Loft

Standardy w oświetleniu i aranżacji wnętrz zmieniają się tak samo, jak standardy w świecie mody. Nie musisz jednak ślepo dążyć za sezonowo zmieniającymi się trendami, pod warunkiem jednak, że umiejętnie dobierzesz w swoich wnętrzach rodzaj i sposób oświetlenia.

Oświetlenie na szynoprzewodach Reflektor do szynoprzewodów Quattrobi

Wytrzymała i solidna konstrukcja, prosty i szybki montaż, funkcjonalność oraz ogromna elastyczność tworzenia i modyfikacji oświetlenia na szynoprzewodach to najważniejsze cechy tego innowacyjnego systemu. Dziś postaramy się wyjaśnić czym jest właściwie system szynowy, gdzie znajduje zastosowanie i jakie funkcje spełnia.

Oświetlenie Szynowe