Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Ciekawe lampy

Oświetlenie domu, mieszkania czy biura jest zawsze ściśle związane z lampami, których zastosowanie jest oczywiste. Takie ciekawe lampy wiszące dają miękkie, rozproszone światło, zapewniając komfortowe środowisko, które sprzyja odpoczynkowi w trakcie i po dniu pracy.

Różne rodzaje lamp

Istnieje wiele rodzajów lamp, które można wybierać w zależności od miejsca zastosowania. Najczęściej spotykane są klasyczne rozwiązania, z ciekawym wzornictwem i klasyczną regulacją wysokości. Zwykle takie ciekawe lampki nocne mają jedną żarówkę. Nieco rzadziej spotykane są modele z dwoma, trzema lub większą ich ilością. Klasyczne lampy wiszące mają regulowaną wysokość. Można je wprowadzić do dowolnego pomieszczenia, niezależnie od jego wymiarów. Uważa się, że im wyższy sufit, tym dłuższe powinno być zawieszenie. Oczywiście zawsze może istnieć różnica w rozwiązaniach projektowych i kompozycyjnych.

Ciekawe lampy sufitowe i ich zastosowanie

Istnieją zwięzłe modele, oryginalne wiszące żyrandole z kolorowymi odcieniami dziwacznych kształtów, funkcjonalne źródła oświetlenia punktowego i strefowego. W zależności od projektu nadają się do montażu w sypialni, salonie, kuchni, korytarzu lub biurze. Osoby mieszkające w pomieszczeniach z wysokimi sufitami kupują zwykle wiszące lampy sufitowe. Cena lampy wiszącej jest jednym z głównych czynników przy wyborze odpowiedniego rozwiązania w tym zakresie i oczywiście ta reguła jest analogiczna do każdego zakupu. Dostępność modeli klasycznych wykonanych z tworzywa sztucznego i tkanin jest generalnie duża.

Inne istotne cechy regulowanej lampy

Parametry techniczne obejmują maksymalną całkowitą moc źródeł światła, średnicę klosza, wysokość elementu zawieszenia, zdolność do tworzenia ukierunkowanego strumienia światłą co daje ciekawe oświetlenie. W przypadku nowoczesnego stylu i zaawansowanej technologii odpowiednie są ciekawe lampy sufitowe z chromowanymi powierzchniami i białym lub przezroczystym szkłem. W klasycznych wersjach występują masywne elementy z drewna lub metalu z efektem starzenia się powierzchni.

Można także wybierać produkty w skandynawskim stylu. W przypadku montażu lampy w mieszkaniu lub domu prywatnym można polegać bardziej na estetycznej stronie sufitu i zawieszenia, a z kolei w galerii, sklepie lub hali wystawienniczej na pierwszym planie trzeba stawiać na funkcjonalność, na przykład dotyczy to montażu z regulacją wysokości, możliwościami pochylania i zmiany zakresu jasności światła.

Szeroki wybór produktów

Obecnie w sklepach można łatwo znaleźć wiele odpowiednich modeli lamp wiszących, które będą się różnić pod względem wyglądu, funkcjonalności i innych przydatnych właściwości. Warto poznać takie urządzenia tak szczegółowo, jak to możliwe przed dokonaniem zakupu. Nowoczesne lampy wiszące są praktyczne i wchodzą w skład artystycznych elementów stylowego wystroju, co sprawia, że są bardzo często wykorzystywanymi narzędziami projektantów w mieszkaniach i biurach, hotelach oraz kawiarniach.

Oświetlenie w domu - ciekawe projekty lamp zewnętrznych

Lampy wiszące mogą być kupowane nie tylko do wnętrza domu, ale także doskonale się sprawdzą na zewnątrz. W takim przypadku oprawy muszą być wodoodporne, aby wytrzymać zmiany pogody. Niektóre produkty zewnętrzne mają jeszcze bardziej zaawansowane funkcje, które chronią oświetlenie przed jeszcze bardziej zaawansowanymi czynnikami, które zniszczyłyby lampy innego rodzaju. Przy wyborze oprawy bardzo ważny jest także zakres regulacji wysokości zawieszenia, który pozwala zmienić wielkość oświetlanego obszaru oraz zestaw akcesoriów niezbędnych do zainstalowania konkretnego wiszącego żyrandola.

Wróć do przeglądania: Strona główna
Ciekawe lampy