Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Nowoczesny kinkiety szklany

Szklane kinkiety niepotrzebnie kojarzą nam się z czasami PRL i przydymionym kloszem. Obecnie szklane kinkiety są nie tylko bardzo modne, ale również eleganckie. Można wybrać je w różnych wariantach.

Kinkiet szklany w tradycyjnej formie

Dla osób, które wybierają bardzo tradycyjne formy kinkiet szklany z prostym kloszem w formie kuli bądź prostokąta może okazać się idealnym rozwiązaniem. W takich modelach przeważają klosze z mlecznego szkła, które dają bardzo delikatne światło. Powoli jednak wypierają je klosze ze szkła przeźroczystego. W obu wariantach w klasycznych modelach kinkietów możemy zauważyć bardzo prosty wysięgnik oraz minimalistyczne dekoracje. Są wyjątkowo klasyczne, ale również eleganckie w swej prostocie.

Kinkiet szklany klosz z dekoracją

Ogromnie popularne stały się kinkiety z kloszem szklanym z malowaną dekoracją, nawiązujące do tradycyjnych kinkietów z porcelanowymi kloszami. Takie kinkiety będą idealnie sprawdzały się w bardzo klasycznych wnętrzach. Nie muszą swoją stylistyką mocno nawiązywać do dawnych porcelanowych lamp. Wzory mogą być również wytłaczane na szkle, dzięki czemu lampa wyglądać będzie zarówno nowocześnie, jak i bardzo klasycznie. Taki kinkiet z pewnością sprawdzi się w salonie.

Kinkiety szklane nowoczesne, nie tylko do loftów

Nowoczesne kinkiety szklane swoją stylistyką bardzo nawiązują do przestronnych loftów. Klosze mają kształt kuli bądź dzwonka i są wykonane z cienkiego, przeźroczystego szkła. Idealnie komponują się z ciężkimi, mosiężnymi wysięgnikami, zwłaszcza tymi harmonijkowymi. Łączą w sobie solidność i surowość, a delikatność szklanego klosza równoważy ten styl sprawiając, że lampa jest niezwykle ciekawym i stylowym dodatkiem.

Kinkiet ze szklanym kloszem oraz szklanymi dodatkami

W stylu glamour szklane mogą być nie tylko klosze. Wiele kinkietów posiada również szklane wysięgniki lub podstawy z wbudowanym lusterkiem. W ten sposób bardzo sprytnie zwiększa się ilość wpadającego światła. Kinkiety tego typu mają również bardzo dekoracyjne szklane dodatki, w postaci wiszących szklanych koralików tuż pod kloszem. W takich projektach również klosz jest potraktowany nieco bardziej dekoracyjnie, więc żarówkę nie osłania tradycyjna szklana kula, ale rząd rozwieszonych wokół niej szklanych koralików, które wspaniale odbijają światło.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się szklany kinkiet?

Szklany kinkiet może być odpowiedni do różnych typów pomieszczeń. Proste kinkiety z kierowanym światłem będą odpowiednie do łazienek, czy przedpokoju. Można powiesić je zaraz przy lustrze. Bardziej dekoracyjne projekty, z dużym kloszem o niecodziennym kształcie możemy umieścić tuż nad naszą kanapą, czy w przedpokoju, jako ozdobne oświetlenie. Kinkiety ze szklanym kloszem mogą być również idealnym zastępstwem dla nocnych lampek. To świetne rozwiązanie dla osób, które w swojej sypialni nie mają wiele miejsca na postawienie stolików nocnych z również stojącymi lampkami. Szklane kinkiety z pewnością idealnie oświetlą sypialnię w stylowy i minimalistyczny sposób.

Wróć do przeglądania: Kinkiety
Nowoczesny kinkiety szklany