Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampa art deco

Oświetlenie to element wystroju, który znacząco oddziałuje na budowanie klimatu i atmosfery wnętrza. Tym samym używa się do tego celu wszystkie możliwe elementy oświetleniowe, których zadaniem jest ułatwienie nam codziennego funkcjonowania, jak też dodanie wnętrzu przytulności i charakteru. Stosuje się do tego celu wszelkie możliwe i dostępne akcesoria, które mają nie tylko ułatwiać nam codzienne życie, ale także dodać wnętrzu wyjątkowości i przytulności. Warto zadbać o ich właściwy dobór, aby stanowiły spójny element wystroju naszego wnętrza.

Niepowtarzalny klimat, który tworzy oświetlenie art deco...

Styl art deco wywodzi się z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Nurt ten stanowił sprzeciw artystów, projektantów i architektów wnętrz wobec chaosu i niefunkcjonalnego stylu secesyjnego. Próbowano wówczas stworzyć nowy, bardziej użyteczny styl. Rozpoczęto produkcję różnych wyrobów dekoracyjnych w skali przemysłowej. Mimo cech pragmatycznych i nastawienia na bardzo szerokie grono odbiorców, styl ten charakteryzuje się znaczną niedostępnością. Cechy, które go wyróżniają to między innymi:

  • symetria i harmonia;
  • zdobnictwo wraz z geometrycznymi formami;
  • połysk i lakier na meblach;
  • kanapy spełniające różne dodatkowe funkcje;
  • marmurowe, ozdobione złotem lub kością słoniową meble;
  • rzeźby, które przedstawiają różne dynamiczne sceny;
  • odwołania do klasycyzmu.
W dobie dzisiejszych czasów art deco staje się coraz bardziej przystępne. Wciąż utrzymuje pierwotne założenia, w myśl których stanowi nawiązanie do luksusowych dóbr klasycyzmu, równocześnie czerpiąc z jak najbardziej nowoczesnych form. Współcześnie art deco to mieszanka stylu loftowego, skandynawskiego, bądź industrialnego.

Zapal lampkę nocną art deco i przekonaj się, jak przyjemne staną się Twoje wieczory!

W stylu art deco można także pięknie udekorować swoją sypialnię. Wspaniała, ozdobna lampka na Twoim stoliku nocnym, z pewnością sprawi, że wszystkie Twoje wieczory z książką staną się znacznie przyjemniejsze niż dotychczas. Niebanalny styl i harmonia we wnętrzu to coś pożądanego. Ogromny wybór różnego rodzaju aranżacji lamp art deco sprawia, że każdy może znaleźć coś co odpowie jego indywidualnym gustom i potrzebom.

Niech styl zagości w Twoim salonie, razem z żyrandolem art deco

Żyrandole art deco to najczęściej duże, ozdobne lampy wiszące art deco, bogate w różnego rodzaju zdobienia. Ogromne klosze, niebanalne kształty, rzeźby, ciekawe wykończenia, do tego ciepła barwa oświetlenia - to wszystko powoduje, że żyrandol art deco ozdobi każdy salon i zachwyci każdego, nawet najbardziej wytrawnego konesera sztuki.

Art deco lampy, które nie mają sobie równych!

W ofercie lamp art deco znajdują się wszelkiego rodzaju elementy oświetleniowe, wykonane właśnie w tym stylu. Należą do nich nie tylko żyrandole, czy lampki nocne, ale także kinkiety art deco, czy też lampy stojące. Spójny wystrój mieszkania bądź domu zapewni spójna kompozycja oświetleniowa. Planując oświetlenie art deco, warto zadbać o to, aby ten sam styl został zachowany we wszystkich pomieszczeniach Twojego mieszkania.

Lampa art deco