Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampa prostokątna

Tradycyjne lampy, reflektory, wiszące żyrandole, żyrandole płytowe, lampy prostokątne i w innych kształtach - oferta lamp sufitowych może doprowadzić każdego do szaleństwa. Przeciwstawienie się ogromnemu asortymentowi nie zawsze jest łatwe, więc wielu popełnia błąd i dokonuje spontanicznego, impulsywnego wyboru, koncentrując się wyłącznie na atrakcyjności zewnętrznej produktu.

Niemniej jednak przy wyborze lampy sufitowej należy wziąć pod uwagę wiele innych czynników, wziąć pod uwagę rozmiar produktu, jego konstrukcję, kierunek strumienia światła, rodzaj i wysokość pomieszczenia, w którym będzie on używany. Otrzyma się wtedy prawdziwą zależność wieloczynnikową, ale rozwiązanie tego równania nie jest tak trudne, jeśli odrzucisz emocje, a nawet przed zakupem jasno określisz, która lampa jest potrzebna.

Funkcjonalność lamp sufitowych

Główne zadanie sztucznego oświetlenia jest czytelne nawet dla dziecka. Jednak sama lampa wisząca prostokątna nie wystarczy by po prostu dać światło - ważne jest, aby światło to pomagało stworzyć komfortowe środowisko. Nie powinno oślepiać, zniekształcać kolorów przedmiotów ani utrudniać postrzegania przestrzeni. W niektórych miejscach wymagane jest jasne oświetlenie, podczas gdy w takich miejscach jak obszary rekreacyjne kładzie się nacisk na bardziej rozproszone światło. Oczywiście jedna lampa prostokątna nie poradzi sobie z tak wieloma różnymi zadaniami, więc ludzkość wymyśliła różne konstrukcje urządzeń oświetleniowych.

Lampy sufitowe i ich typy

Najbardziej uderzającym przykładem jest znany wszystkim tradycyjny żyrandol. Lampy tego rodzaju są odpowiednio przymocowane do sufitu przez specjalny łańcuch, różne sprężyny lub pręty i umiejscowione są w pewnej odległości od niego. Lampy wiszące mogą się znacznie różnić rozmiarem: na przykład luksusowe kryształowe żyrandole pasują do dużych, wysokich pomieszczeń. W przypadku pomieszczeń o niskim suficie lampy wiszące nie są najlepszym wyborem, ale można również znaleźć modele kompaktowe takie jak lampa wisząca prostokątna.

A może żyrandole?

Żyrandole mogą tworzyć zarówno rozproszone światło ogólne, jak i kierunkowe - wszystko zależy od projektu sufitu. Często nad stołem jadalnym instalowana jest grupa kilku lamp wiszących, wysokość zawieszenia w niektórych modelach można regulować. Lampy sufitowe prostokątne i w innych kształtach mogą posiadać od jednej do dziesiątek żarówek.

Dokonać właściwego wyboru

Żyrandole płytowe są produktami, które są przymocowane do sufitu i charakteryzują się płaską kompaktową konstrukcją, dzięki czemu dobrze nadają się do niskich pomieszczeń. Dzięki różnorodnym kształtom, rozmiarom, materiałom i innym cechom konstrukcyjnym, takie źródła światła nie są gorsze od typowych lamp wiszących. Mogą być montowane w konstrukcji sufitu podwieszanego i pozwalają stworzyć ciekawy system oświetlenia, zajmują minimum miejsca, są instalowane na tym samym poziomie co sufit, mogą być obrotowe. Wraz z rosnącą popularnością stojaków i innych konstrukcji podwieszanych, takie lampy są coraz częściej używane.

Wybór rodzaju lampy sufitowej zależy od rodzaju oświetlenia, które należy stworzyć, wysokości sufitu w pomieszczeniu i technologii z jakiej są wykonane. Lampa może świecić w różnych kierunkach co związane jest z materiałem z jakiego jest wykonana oraz z innymi czynnikami. Chociaż wybór rodzaju żarówki jest zupełnie innym tematem, nie możemy tego pominąć, ponieważ organizacja oświetlenia i niuanse wyboru projektu lampy sufitowej zależą w pewnym stopniu od tego, która lampa będzie najlepiej wykorzystana.

Wróć do przeglądania: Lampy prostokątne
Lampa prostokątna