Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy wentylatory

Ostatnie lata w Polsce rozpieszczały nas pod względem temperatur. Do tego stopnia, że czasami mogliśmy mieć dosyć ciągłego gorąca - szczególnie wtedy, gdy mieszkanie lub dom nagrzewały się do granicy naszej wytrzymałości i nie dało się już w nich wysiedzieć. Wtedy zbawieniem okazuje się każdy, choćby najmniejszy podmuch powietrza, mogący rozwiać wszędobylski zaduch.

Zwykle sięgamy w tym celu po tradycyjne wentylatory, które nie dość, że zajmują sporo miejsca, to jeszcze w większych wersjach potrafią być zupełnie nieporęczne. A gdyby tak udało się ograniczyć te niedogodności? Dobrym pomysłem może okazać się lampa z wentylatorem, czyli produkt 2 w 1, dzięki której zaoszczędzimy przestrzeń w pomieszczeniu, nadal mogąc cieszyć się ruchem powietrza.

Wygoda i ergonomia lamp z wentylatorem

Na rynku mamy dostęp do głównie dwóch rodzajów takich lamp, tj. stojących z wentylatorem (nie różnią się wiele od zwyczajnego, stojącego wentylatora lub lampy; jak można się domyślić, są połączeniem obydwu funkcji), albo sufitowych (tutaj mamy do wyboru typowy wentylator sufitowy z opcją oświetlenia lub elegancką lampę z wentylatorem).

Zarówno pierwsza, jak i druga opcja zaoszczędzi miejsce w pokoju, bo naszą lampę stojącą (jeśli takowej używamy) możemy zastąpić wersją z wiatrakiem, zapewniając sobie w ten sposób i światło, i chłodny wiaterek. Jednak to lampy sufitowe z wiatrakiem cieszą się największą popularnością - i nic dziwnego. W każdym domu jest sufitowe oświetlenie, więc czemu by nie zdecydować się na połączenie go z wentylatorem, a dzięki temu zaoszczędzić sobie czasu, energii i miejsca związanego z przynoszeniem i wynoszeniem stacjonarnego wiatraka?

Żyrandol z wentylatorem to nie brak elegancji

Niektórzy mogą pomyśleć, że wentylator pod sufitem ograbi ich wnętrze z tak trudno budowanego stylu, czy klasy. Nic bardziej mylnego. Dzisiejsze lampy sufitowe z wentylatorem, szczególnie te w postaci żyrandola, projektowane są z myślą o upiększeniu wnętrza, dodaniu, a nie ujęciu mu elegancji. Do wyboru mamy wiele modeli - te ekskluzywniejsze stworzone z szeregu szlachetnych materiałów - a designerzy prześcigają się w wyszukiwaniu wariantów odpowiednich dla każdego wystroju.

Dzięki temu mamy pewność, że znajdziemy coś dla siebie i że spojrzenie w stronę sufitu nie będzie bolesne. Wręcz przeciwnie - z przyjemnością stwierdzimy, że nasza lampa nie tylko dodaje komfortu poprzez rozganianie duchoty, ale również upiększa pokój dzięki swojemu wyglądowi.

Dodatkowa wygoda, czyli lampy z wentylatorem na pilota

Decydując się na wariant lampy ze zdalnym sterowaniem, nie będziemy musieli nawet wstawać z fotela, by uruchomić, zmienić moc lub wyłączyć wentylator. Zrobimy to wszystko dołączonym do niej pilotem, gwarantując sobie całkowitą wygodę użytkowana, bez konieczności każdorazowego, ręcznego ustawiania odpowiadającej nam opcji przy przełączniku, albo - jak pamiętamy ze starych filmów - sznurkiem.

Wiatrak sufitowy z lampą to najlepsze rozwiązanie na letnie upały

Jeśli szukamy praktycznych rozwiązań, gwarantujących nam komfort użytkowania, to wentylator sufitowy jest jak znalazł. Dzięki niemu upały nie będą nam straszne, a w pokojach na stałe zagości więcej miejsca.

Lampy wentylatory