Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy barowe

Światło to bardzo potrzebne nam zjawisko. Wieczorem wykorzystujemy sztuczne oświetlenie, które pomaga nam uporać się z ciemnością. Obecnie mamy do wyboru wiele lamp, żyrandoli, kinkietów czy plafonów. Stare żyrandole czy lampy zasłaniały całe żarówki, przez co w pomieszczeniu brakowało wystarczająco dużo światła. Na szczęście nowoczesne rozwiązania bardziej cieszą nasze oczy. Obecnie nie potrzeba kloszy, aby oświetlenie wyglądało genialnie. Jak nie pogubić się w trendach i dopasować styl oświetlenia do wnętrza baru? Zapraszam.

Lampy do baru

Światło jest potrzebne nie tylko w domach, ale także w lokalach. Sposobem na dekorację baru jest szyna oświetleniowa. Zaletą tego oświetlenia jest to, że możemy dowolnie ustawiać w którą stronę ma padać światło. Wszelkie przewody ukryte są w listwie, która jednocześnie podtrzymuje całą instalację na suficie. Atutem szyny oświetleniowej jest to, że możemy ją dowolnie rozbudowywać lub zmieniać rozmieszczenie lamp czy reflektorów. Ich ledowe żarówki dają szczególnie mocne światło. Takim oświetleniem można udekorować na przykład witryny baru.

Również prostokątne lampy barowe mogą nadać charakteru lokalowi. Wiszące lampy prostokątne nie muszą być jedynie czarne lub białe, plastikowe lub metalowe. Innowacyjnym połączeniem jest od niedawna drewno oraz światło. Taka lampa dodaje pomieszczeniom ciepła, jakie daje naturalny materiał. Dlatego taka lampa świetnie sprawdza się w nowoczesnych pomieszczeniach. Takie prostokątne lampy dodają pomieszczeniom estetyki, a także niepowtarzalnego charakteru. Dzięki wykorzystaniu tradycyjnego materiału w nowoczesnym wydaniu mamy możliwość wyboru naprawdę świetnej lampy. Będzie ona cieszyć oczy przybyłych gości.

Oświetlenie barowe

Styl minimalistyczny nie wychodzi z mody. Lampy barowe wiszące, zawieszone na cienkich drutach to ciągle hit. Świecące pierścienie, w kolorze złota z pewnością nadają się do baru, dodając lokalowi luksusowego wyglądu. Wyglądem przypominać mogą siatki brył, które jakby czekały na osłonięcie ich kloszami. Jednak druciane bryły to nie tylko klosze, ale także podstawy dla lamp stojących. Tak więc zastosowanie tych geometrycznych siatek jest nieograniczone.

Innym hitem są żyrandole światłowodowe. Zadziwiają kształtami, żywymi kolorami, a także długością. Ich zastosowanie nadaje się od oświetlenia baru. Z sufitu wydaje się, że "spada" świetlny tunel. To bardzo odpowiednia dekoracja do wysokich pomieszczeń, wykorzystując najnowszą technologię światłowodową. Na pewno ta technologia zaskoczy każdego, kto wejdzie do lokalu.

Lampy wiszące

Ostatnim krzykiem mody stały się lampy, wiszące na linie lub sznurze. Ciekawym połączeniem jest tradycyjna żarówka ze sznurem, zdobionym marynarskim węzłem. Takie połączenie nadaje się do jasnych pomieszczeń, z dużą ilością roślinności. Innym sposobem jest zawiązanie takich lamp na drewnianej belce. Taka instalacja może być zastosowana w kuchni, gdzie drewno to dobry element dekoracyjny. Również dobrym wyjściem, przy zakupie oświetlenia do baru jest postawienie na lampę wiszącą. Taka lampa, z kulami w kolorze srebra doda wdzięku. W dodatku wysoki połysk srebra będzie przykuwać uwagę każdego.

Różne style lamp barowych: industrial czy art deco pozwalają na odpowiedni dobór oświetlenia do wnętrza. Tak więc styl industrialny jest mocno rozpowszechniony, tak jak lampa wisząca w kolorze metalicznej czerni. Lampa ta nadaje się do minimalistycznych nowoczesnych wnętrz, głównie do kuchni. Taka lampa przypomina wyglądem tradycyjną lampę, jednak industrial to styl z charakterem. Klosze nie muszą być jedynie czarne. Do wyboru są także inne kolory, a także przezroczyste - szklane.

Nowoczesne lampy

Innymi lampami są lampy ogrodowe w kształcie kuli. Nocą pięknie oświetlają trawnik oraz rosnące na nim kwiaty. Dodają ciepłego klimatu oraz uroku. Jednak "ogrodowe" nie są już takie ogrodowe. Obecnie lampy - kule dekorują tarasy, balkony, czy schody. Mogą więc bez problemu udekorować wejście przed barem. Ich jasne światło jest zaletą w ciemne noce, przyciągając ludzi. Lampy - kule to świetna alternatywa dla lamp stojących. Można je swobodnie przenosić, tworzyć instalacje, a także dekorować nimi każdy lokal, nawet bar

Nieograniczona wyobraźnia projektantów oraz producentów oświetlenia powodują, że lampy mogą być dziełami sztuki. Takimi lampami z pewnością są nowoczesne lampy wiszące nad barek. Mogą one przedstawiać kwiaty, zawinięte łodygi, orbity planet, a nawet konstelacje gwiazd. Wszystko to powoduje, że w swoim domu czy mieszkaniu możemy pochwalić się naprawdę unikatowymi lampami, których inni mogą nam pozazdrościć.

Lampy barowe