Darmowa dostawa od 500 zł
Ponad 15 000 produktów
Darmowa Dostawa od 500 zł
{{ aa_name() }}

Dlaczego wybieramy żarówki LED?

Żarówki LED wyróżniają się przede wszystkim mniejszym poborem energii w stosunku do ich odpowiedników klasycznych czy nawet halogenowych. Porównanie reflektorów LED do innych źródeł światła jest możliwe dzięki podawanej na opakowaniu żarówki ilości lumenów, czyli wielkości strumienia światła, jakie wytwarza żarówka. Przykładowo 100 watom odpowiada około 1500 lumenów. 

Kolejnym argumentem przemawiającym za żarówkami LED jest ich żywotność. Średnio możemy liczyć na 30 000 godzin pracy. Dla porównania żarówki tradycyjne oferują około 1000 godzin pracy.

Technologia LED

Stosowanie oświetlenia LED pozwala nam na dużą elastyczność i możliwość doboru lamp, zgodnie z naszymi preferencjami. Poza mnogościom rodzajów opraw, materiałów i wariantów kolorowych możemy decydować o bardzo ważnym parametrze dla oświetlenia wewnętrznego, jakim jest barwa światła.

Standardowo żarówki LED oddają temperaturę barwową światła w okolicach 3000 Kelvinów, choć możliwe jest dobranie innej barwy. W przedziale 2200 - 3000 K mieści się barwa ciepła, a w przedziale 3300 - 5500 K barwa zimna. Jeżeli oświetlamy pomieszczenie przeznaczone do pracy jak np. gabinet, lepiej zdecydować się na barwę chłodniejszą. W pomieszczeniach relaksacyjnych jak np. salon wybierzemy barwę cieplejszą. 

 

Oświetlenie wewnętrzne

Decydując się na technologię LED, warto starannie zaprojektować oświetlenie naszego wnętrza. Mając na uwadze węższe stożki światła niż w żarówkach klasycznych, powinniśmy zastosować światło kierunkowe na miejsca szczególnie dla nas istotne jak np. biurka czy stoły. Jeden reflektor skierowany pod odpowiednim kontem da nam o wiele lepsze efekty niż kilka opraw rozmieszczonych przypadkowo.

W przeciętnym pokoju wystarczy nam od 2 do 4  żarówek LED. Jeżeli chcemy oświetlić salon, warto doliczyć żarówki, które będą pełniły funkcje dekoracyjne. Aby zmaksymalizować oszczędność energii, dobrze jest zdecydować się na niezależne włączanie i wyłączanie sprzężonych ze sobą grup żarówek np. podzielić przełączniki na oświetlenie główne i pomocnicze. 

Wewnętrzne Led