Informacje dotyczące koronawirusa
Podczas pandemii sklep internetowy działa normalnie. Realizujemy wysyłki do Polski i Unii Europejskiej.
Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19, obsługujemy tylko klientów zamawiających zdalnie. Sklep fizyczny w Krakowie jest zamknięty dla klientów. Więcej informacji: Informacje o Koronawirusie
Dostawa gratis od 500zł
Ponad 26 000 produktów
{{ aa_name() }}

Żele Antybakteryjne

Właściwości żelów antybakteryjnych oraz płynów dezynfekcyjnych

Dobry płyn dezynfekcyjny powinien zawierać minimum 60-70% alkoholu, który niszczy wirusy i bakterie groźne dla zdrowia człowieka. Stosując taki płyn na skórę dłoni chronimy się przed drobnoustrojami, które mogłyby się na nich osadzić, a następnie nas zainfekować. Stosowanie płynu dezynfekcyjnego jest polecane w szczególności wtedy, gdy nie mamy dostępu do wody i mydła.

Zastosowanie płynów dezynfekujących

Płyny dezynfekujące można stosować na skórę. Płyn nakładamy na skórę i pocieramy do momentu, gdy skóra wyschnie, czyli do chwili odparowania alkoholu. Płyny dezynfekcyjne można jednak z powodzeniem stosować do odkażania powierzchni. W tym celu należy przetrzeć powierzchnię preparatem. W okresie wzmożonych zachorowań warto czyści takie powierzchnie jak klamki, blaty, karty płatnicze, telefony komórkowe oraz klucze. Innymi powierzchniami, które można przecierać płynem dezynfekującym są klawiatury oraz deski do krojenia, a również opakowania produktów kupionych w sklepie, czy podeszwy butów.

Płyny dezynfekujące na koronawirusa

Koronawirusy są wrażliwe na działanie wody utlenionej, mydła oraz alkoholu w wysokim stężeniu. Dlatego myjmy ręce jak najczęściej i dokładnie, również po zdjęciu rękawiczek ochronnych. Jeżeli nie możemy umyć dłoni warto sięgnąć po żel antybakteryjny oraz płyn dezynfekcyjny. Skutecznie oczyścimy za ich pomocą dłonie. Płynem dezynfekcyjnym warto również przecierać przedmioty codziennego użytku. Używając żeli antybakteryjnych oraz płynów dezynfekcyjnych unieszkodliwiamy groźne dla naszego zdrowia wirusy.

Pamiętaj, że korzystając ze środków ochrony osobistej w czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa chronisz siebie i innych!