Dostawa gratis od 200 zł
Ponad 79 000 produktów
{{ aa_name() }}

8 sposobów, aby wprowadzić więcej naturalnego światła do swojego domu

Mówi się, że naturalne światło jest najważniejszą cechą, jakiej ludzie szukają przy zakupie domu rodzinnego.

Lampa do Kuchni

Badanie przeprowadzone przez producenta drzwi, okien i rolet, Origin Global, ujawniło, że 26 procent wybrałoby naturalne światło jako „niezbędny” element domu rodzinnego, a następnie duży, bezpieczny ogród (19 procent) i otwarty plan kuchnia / jadalnia (16 procent). Tymczasem badanie przeprowadzone przez 2000 osób przez Davida Village Lighting wykazało, że piątym życzeniem jest, aby mieli więcej naturalnego światła w swoim domu, a słabe oświetlenie naturalne powoduje, że właściciele domów czują się niezadowoleni z wyglądu swojego domu.

Ekspozycja na światło dzienne została powiązana z poprawą naszego samopoczucia i nastroju, a w domu naturalne światło może rozjaśnić i rozjaśnić pomieszczenie i dać poczucie większej przestrzeni. Jeśli chcesz zalać swój dom naturalnym światłem, te osiem najważniejszych wskazówek to świetne miejsce na rozpoczęcie.

Jasne kolory

Wprowadź jaśniejsze kolory do ścian, usuwając oświadczenie z tapet i ciemne kolory bloków na rzecz miękkiego odcienia białej farby. Odcienie bieli sprawią, że przestrzeń stanie się jaśniejsza, ponieważ odbija naturalne światło wpadające do pokoju, zamiast go pochłaniać.

Unikaj stosowania błyszczącej białej farby na ścianach, ponieważ może to sprawić, że przestrzeń będzie zimna, a białawy odcień zapewni znacznie cieplejszy efekt. Kolejną sztuczką jest pomalowanie sufitu o kilka odcieni jaśniejszych niż ściany, aby stworzyć iluzję wysokości i przestrzeni. Wybór farby z satynowym wykończeniem pomoże lepiej odbić światło niż farba matowa.

Błyszczące powierzchnie

Połysk w kuchni i łazience z błyszczącymi powierzchniami na jednostkach, ponownie odbije to światło wpadające do pokoju i sprawi, że przestrzeń będzie jaśniejsza i większa.

Charles Bettes, dyrektor zarządzający ds. Architektury i projektowania wnętrz, gpad london ltd, wyjaśnia, że ​​jeśli chodzi o kuchnię, „wybierz jasną kolorystykę i zachowaj spójność poprzez ściany i drzwi szafy. Sprawi to, że naturalne światło odbije się od powierzchni i sprawi, że będzie bardziej przestronna.

„Nie musisz koniecznie wybierać białego lub kremowego; wszelkie bladości, takie jak błękit czy szarości, działają równie dobrze - mówi.

W innych pokojach dodanie mebli i akcesoriów o powierzchni odbijającej może pomóc w rozproszeniu światła. Akcesoria metalowe, szklane i lustrzane mogą pomóc maksymalnie wykorzystać dostępne światło i nadać stylowy wygląd w całym domu.

Lampy do Kuchni

Właściwa podłoga

Podłogi można również przekształcić w odblaski przyjazne dla środowiska, wybierając podłogi drewniane, ceramiczne lub kamienne z polerowanym wykończeniem, które odbije znacznie więcej światła niż dywany. Jeśli wolisz dywan, trzymaj się jasnych, neutralnych kolorów.

Zieleń

Nie zapominaj o wpływie zieleni na zewnątrz domu na poziomy oświetlenia w środku. Zwróć uwagę na ogród i przycinaj drzewa, krzewy lub rośliny pnące, które rosną wokół twoich drzwi i okien.

Czyste okna

Gdy jesteś na zewnątrz, dokładnie wyczyść okna i szklane drzwi, aby zapewnić jak najwięcej światła, które może przedostać się przez szybę do twojego domu.

Szkło

Jeśli masz budżet, najlepszym sposobem na zwiększenie naturalnego światła w domu jest zainstalowanie dużych nowych okien i drzwi. Drzwi składane podwójnie są szczególnie dobrym wyborem, ponieważ mogą przekształcić całą ścianę domu w szkło, aby uzyskać zapierające dech w piersiach widoki i najwyższy poziom oświetlenia.

Sztuczne światło

Zwiększ jasność dzięki sztucznemu światłu, które poprawi, a nie przejmie, każde naturalne światło wpadające do twojego domu. Zwróć szczególną uwagę na obszary, w których światło z okien nie dociera, takie jak niezręczne rogi, korytarze lub wnęki.

Zainstalowanie przełączników przyciemniania pozwoli ci mieć większą kontrolę nad sposobem oświetlania przestrzeni, umożliwiając stopniową zmianę poziomów światła, gdy naturalne światło w twoim domu zmienia się w ciągu dnia.

„Popularne żarówki LED oferują trzy główne opcje: miękką / ciepłą biel, jasną / chłodną biel i światło dzienne” - mówi Jo Dyson. „Do przytulnej i relaksującej przestrzeni używam ciepłej bieli. Jestem wielkim fanem ściemniaczy i nie tylko dla głównych obszarów mieszkalnych; są równie ważne w sypialniach i łazienkach. Jeśli przygotowujesz się do pracy rano, możesz wybrać jasną, wypełnioną światłem sypialnię i łazienkę, ale chcesz, aby światła były przyciemnione, gdy się uspokajasz i szykujesz do snu ”.

Może zainteresują Cię produkty z poniższych kategorii?

Lampy do Kuchni

Udostępnij tą stronę!