Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Konsole Meblowe i Sekretarzyki

Konsole Meblowe i Sekretarzyki

Odpowiedni dobór mebli do mieszkania jest niezwykle istotny. W końcu miejsce, w którym spędzamy większą część życia, musi być zaaranżowane w sposób przemyślany, funkcjonalny i estetyczny. Chodzi przecież o zapewnienie idealnych warunków do pracy i do wypoczynku. Sprzętem łączącym trzy wymienione aspekty bez wątpienia są konsole meblowe.

Dlaczego konsole meblowe są przydatne?

Konsole meblowe to - najprościej rzecz ujmując - gustowne stoliki, które czasami są dodatkowo wyposażone w umieszczone pod blatem szuflady. Meble tego typu można ustawić w praktycznie każdym pomieszczeniu. Umożliwiają one przechowywanie wszystkich najważniejszych rzeczy w jednym miejscu. Przykładowo, konsola do przedpokoju wyposażona w szuflady jest sprzętem, który może posłużyć za schowek dla takich przedmiotów jak klucze, latarki, najpotrzebniejsze narzędzia czy sezonowe dodatki garderobiane (np. rękawiczki). Bez względu na to, co znajduje się w środku, stolik konsola może pełnić również jednocześnie funkcje ozdobne. Jego blat jest idealnym miejscem dla rodzinnych fotografii, fantazyjnych ozdób czy wazonów z kwiatami.

Który sprzęt jest lepszy: konsola drewniana czy konsola metalowa?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna: wszystko zależy od tego, w jakim charakterze dany sprzęt zostanie wykorzystany. Jeśli ma on posłużyć jako blat roboczy w domowym warsztacie, powinniśmy wybrać wariant metalowy, cechujący się większą odpornością na zarysowania i zabrudzenia. Jeżeli jednak wstawiamy konsolę meblową do salonu, sypialni lub gabinetu, powinniśmy wybrać wersję drewnianą. Wyroby reprezentujące ten segment cechują się bowiem zazwyczaj wyższą estetyką. Ponadto, jeśli zależy nam na utrzymaniu przytulnego charakteru wnętrza, wstawianie do niego chłodnych metalowych mebli, kojarzących się raczej ze środowiskiem roboczym, nie jest najlepszym pomysłem.

Konsola biała, czy może w innym kolorze?

Wszystko zależy od ogólnego wystroju pomieszczenia, w którym mebel ma się znaleźć. Na rynku możemy znaleźć konsole meblowe w przeróżnych kolorach, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jak Państwo zatem widzą, segment opisywanych sprzętów jest niezwykle różnorodny, a reprezentującym go produktom można przypisać rozmaite zastosowanie.