Dostawa gratis od 200zł
Ponad 71 000 produktów
{{ aa_name() }}

Stołki barowe

Stołki barowe

Trudno wyobrazić sobie coś wspanialszego o poranku niż pyszna i aromatyczna kawka serwowana przy kuchennym mini stoliku lub barku oraz ciepły rogalik. Brzmi nieco po francusku, ale w polskich realiach również sprawdza się bardzo smacznie. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że coraz więcej osób, decyduje się na to rozwiązanie w swojej otwartej kuchni. Dodatkowy blat roboczy, łączący kuchnię z jadalnią lub salonem to często miejsce na szybkie rodzinne pogawędki, ustalenia i serwowane posiłki.

Jakie krzesła sprawdzą się do jadalni lub otwartej kuchni?

To wszystko zależy. Przede wszystkim od tego jak dużej powierzchni jest Twoja jadalnia lub kuchnia oraz ilu gości przyjmujesz. Jeśli lubisz częste odwiedziny znajomych, a miejsca masz pod dostatkiem to dobierz co najmniej 8 krzeseł i duży rozkładany stół. W małym mieszkaniu nawet nieduży blat roboczy z dopasowanymi 2 krzesłami sprawdzi się w roli miejsca do wypoczynku i spotkań.

Stołki barowe, idealne do kawiarni i do domu - jakie wybrać?

Choć tylko na pierwszy rzut oka mogą kojarzyć się z wnętrzem kawiarnianym lub barowym to stołki barowe coraz częściej znajdują swoje miejsce także w domach jednorodzinnych. Ich zaletą jest mobilność, często lekkość i uniwersalne wykończenie. Na stołku barowym, pod warunkiem, że posiada taką funkcję, może usiąść w wygodnej pozycji dopasowanej do wysokości blatu. Dzięki nim, strefa kuchni zaadaptowana na blat roboczy i miejsce do szybkiego posiłku bądź popołudniowych rozmów, jest wspaniale przygotowana do podejmowania gości.

Krzesła barowe – drewniane, a może z tworzywa?

Trzeba przyznać, że wybór krzeseł barowych do nowoczesnych wnętrz jest spory. W konkretnych modelach możemy subtelnie dobierać nie tylko kolorystykę, ale również tworzywo, z którego ma być wykonane czy to siedzisko, czy też oparcie. W pomieszczeniach zaaranżowanych klasycznie, bądź z lekkim zacięciem prowansalskim, sprawdzą się krzesła drewniane z poduszką na siedzisku. W nowoczesnych wnętrzach można dla odmiany postawić na krzesła z tworzywa sztucznego lub metalowe, których ogromną zaletą będzie łatwość w utrzymaniu w czystości.

Hokery – wciąż na topie

Modne hokery coraz częściej znajdują swoje miejsce w kuchniach z katalogów. Nie zajmują wiele miejsca, można je wsunąć pod blat, a dodatkowo są dość uniwersalne w wykończeniu. Hokery z pewnością spodobają się wielbicielom stylu skandynawskiego oraz nowoczesnego. Sprawdź, które krzesło barowe sprosta Twoim wymaganiom i dopasuj je do przeznaczenia!