Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Stoły i stoliki

Stoły i stoliki

Praktyczne i stylowe stoły do jadalni

Nie ma wątpliwości co do tego, że stół stanowi serce każdej jadalni. To przy nim domownicy zasiadają do codziennych posiłków. W miejscu tym goszczeni są także odwiedzający dom przyjaciele i krewni. Stół jest również częstym świadkiem ważnych wydarzeń, takich jak urodziny, rocznice czy świąteczny obiad. Przed zakupem tego mebla warto więc odpowiednio przemyśleć jego wizję. Stół do jadalni powinien nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim wyróżniać się praktycznością i solidnym wykonaniem.

Stoły drewniane - klasyczne i ponadczasowe

Stoły z drewna są jednymi z najchętniej wybieranych mebli. Większość modeli ma ponadczasowy charakter i pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Zaletą jest również duży wybór odcieni. Do współczesnych jadalni najbardziej pasują naturalne, jasne tony drewna, np. sonoma. Dla osób, którym zależy na eleganckim wystroju, polecane są z kolei te w ciemniejszych barwach, jak wenge. Stoły drewniane często występują w prostych, minimalistycznych odsłonach. Można jednak spotkać też takie, którym nie brakuje ciekawych detali w postaci giętych nóg czy rzeźbionej skrzyni.

Stoły okrągłe - meble o wielu zaletach

Do jadalni często wybierane są także stoły okrągłe. Świetnie prezentują się zwłaszcza w dużych pomieszczeniach, ustawione w centralnym punkcie. Przy takim meblach można swobodnie prowadzić rozmowy, nawet w większym gronie. Są więc idealne do organizacji domowych przyjęć. Do stołu z okrągłym blatem można bez problemu dostawić dodatkowe krzesło. Nie trzeba także martwić się, że któryś z gości będzie musiał zasiąść w rogu.

Modne stoły industrialne

Design stołu to jedno z najważniejszych kryteriów jego wyboru. Obecnie rezygnuje się z obszernych nakryć w postaci obrusów, dzięki czemu stół może prezentować się w pełnej krasie. Wśród aktualnych trendów prym wiodą stoły industrialne, które wyglądają nowocześnie i elegancko zarazem. Najczęściej spotykane są modele w formie drewnianego blatu na stalowej podstawie. Można jednak postawić na bardziej oryginalny wariant z blatem ceramicznym lub marmurowym.

Stoły i stoliki