Dostawa gratis od 200zł
Ponad 77 000 produktów
{{ aa_name() }}

Oczyszczacze Powietrza

Oczyszczacze Powietrza

Każdy z nas wie, jak ważne jest czyste powietrze dla istnienia i zdrowia całego naszego organizmu. Tlen wdychamy i wydychamy codziennie. Przepływa on przez całe nasze ciało, zostawiając w nim to, co w sobie zawiera. Powietrze przenika również przez skórę, ona też oddycha. Zatem powietrze, które jest zanieczyszczone pozostawia nieprzyjemne ślady swoich zanieczyszczeń w naszym ciele.

Zanieczyszczone powietrze i jego wpływ na organizm

Na początku możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, jak duży wpływ ma na nas zanieczyszczone powietrze. Przenikając do organizmu jest przyczyną powstawania przeróżnych chorób takich jak: choroby autoimmunologiczne, rak, astma. Zatem najbardziej cierpi układ krwionośny i oddechowy człowieka. Mając taką wiedzę, możemy przystąpić do zniwelowania negatywnych skutków toksycznego powietrza.

Domowy oczyszczacz powietrza

Domowe pokoje stanowią przestrzeń, w której możemy zapanować nad jakością powietrza. Powietrze to powinno sprzyjać naszemu zdrowiu. Dzisiejsza technologia pozwala na instalacje urządzeń oczyszczających powietrze. Tak zwany oczyszczacz powietrza jest technologią stworzoną do filtrowania i usuwania zanieczyszczeń w pokoju. Urządzenie to zapewnia atmosferę wolną od toksyn, kurzu i innych alergenów, które mogłyby stwarzać problemy ze zdrowiem. Takie urządzenia zaprojektowane są w taki sposób, aby mogły pracować również podczas snu. Ich cicha praca pomaga spać spokojnie.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem jest technologią bardziej rozbudowaną. Pomaga ona na utworzenie równowagi jonowej w powietrzu. Jej brak pozwala na rozmnażanie się mikroorganizmów, które mają negatywny wpływ na organizm. Niezwykła ciekawostką jest również informacja, że wytworzone jony przez tego rodzaju oczyszczacze, pozwalają również na neutralizację wirusów oraz powstrzymanie rozmnażania się roztoczy oraz rozwoju grzybów.

Oczyszczacz powietrza dla alergików

Niestety dzisiaj alergia stanowi jeden z najczęstszych powodów instalacji oczyszczaczy domowych. Oczyszczacze powietrza w pewnym sensie są ratunkiem dla alergików, którzy na zewnątrz mogą mieć spore problemy z oddychaniem. Oczyszczacz nie leczy alergii, ale dzięki usunięciu z otoczenia uczulających alergenów, może ulżyć chorej osobie. Zastosowanie odpowiednich filtrów w oczyszczaczach pozwala na niemal całkowite usunięcie z powietrza roztoczy, kurzu, pyłków roślin, zarodników pleśni oraz drobnoustrojów.

Oczyszczacz powietrza w pokoju dziecka

Dzieci należą do grupy osób, które są szczególnie narażone na zanieczyszczenia w powietrzu. Nie mają w pełni ukształtowanego układu odpornościowego co sprawia, że mogą łatwiej zachorować i we wcześniejszym wieku wykazywać objawy choroby alergicznej. Ponadto dzieci pobierają większą dawkę tlenu niż dorośli. Najważniejsze, aby oczyszczacz w pokoju dziecka zapewniał cichą, a zarazem skuteczną pracę. Tak jak w każdym innym pomieszczeniu, korzystne mogą okazać się oczyszczacze z funkcją nawilżania powietrza. Jego suchość nie służy prawidłowemu rozwojowi układów oraz narządów.