Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy Solarne

Lampy Solarne

  Jedną z najbardziej udanych innowacyjnych technologii w dziedzinie oświetlenia jest metoda wykorzystania lamp solarnych zewnętrznych. Oświetlenie to zyskało popularność dzięki takim cechom jak wydajność. Lampy solarne nie pobierają prądu i wykorzystują energię słoneczną do pracy w nocy. Ponadto lampy te nie mają negatywnego wpływu na przyrodę.

Lampy solarne zewnętrzne - zakres

  Lampy solarne zewnętrzne cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli domów prywatnych, domów letniskowych, a także specjalistów w dziedzinie projektowania krajobrazu. Można je również wykorzystać do dodatkowej dekoracji niektórych elementów ogrodu: oświetlenia stawu lub rabat kwiatowych. Lampy te są korzystnym wystrojem ogródków działkowych, ze względu na ich unikalny design, który zapewnia komfort i przytulność atmosfery ogrodu lub dziedzińca. Ponadto wykorzystanie oświetlenia pozwala spacerować po ogrodzie w nocy i cieszyć się pięknem roślin o zmierzchu.

  Lampy solarne zewnętrzne zasilane energią słoneczną są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ są wygodne, niedrogie i nie wymagają dodatkowego przygotowania miejsca. Ale wykorzystanie oświetlenia zasilanego energią słoneczną nie ogranicza się do własności prywatnej. Idealnie pasują do aranżacji krajobrazu parków i placów miejskich, a także do dekoracyjnego oświetlenia budynków, fontann i kompozycji rzeźbiarskich, służą do oświetlania ulic i ciemnych zaułków.

  Lampy solarne zewnętrzne z czujnikiem zmierzchowo-ruchowym cieszą się dużą popularnością. Oszczędzają i gwarantują bezpieczeństwo w ciemności, posiadają przyjemną naturalną barwę światła. Mogą posiadać wiele źródeł światła i być wykorzystywane w miejscach, gdzie stałe oświetlenie nie jest potrzebne.

Lampy solarne do ogrodu - zasada działania

  Możliwe jest umieszczenie części słońca w rogu działki za pomocą lampy solarne do ogrodu. Rozmieszczone lampy są dość proste i składają się z następujących szczegółów:

 • Lampa LED emituje zimną lub żółtą poświatę, a także może być kolorowym światłem lub stopniową zmianą kolorów. Na przykład lampa w formie spłaszczonej kuli zasilana dwoma akumulatorami z czasem świecenia do 8 godzin. Posiada wysoki stopień ochrony IP67 jest szczelna, odporna na działanie wody, dlatego może być wykorzystywana do oświetlenia basenów. Ponadto można ją zastosować na trawniku w ogrodzie lub na tarasie.
 • Panel słoneczny zamienia energię słoneczną na prąd elektryczny, który można wykorzystać w zewnętrznym kinkiecie Led z czujnikiem, który zapewnia oświetlenie przez 12 godzin. Kinkiet posiada dwa tryby świecenia, może świecić czasowo o wysokim natężeniu lub stale o słabszym natężeniu światła.
 • Bateria gromadzi energię w ciągu dnia i wydaje w ciemności. Kinkiet solarny zewnętrzny z czujnikiem zmierzchowo – ruchowym może posiadać mocne akumulatory i świecić stale przez 4 godziny. Zaletą takiej lampy jest szybkość ładowania nawet w pochmurne dni.
 • Fotokomórka automatycznie włącza światło wraz z nadejściem wieczoru i gaśnie o świcie. Kinkiet solarny doskonale sprawdza się do oświetlenie bram wjazdowych, wiat garażowych oraz wielu innych miejsc.

   Lampy solarne do ogrodu są zwykle wykonana z materiałów antykorozyjnych, posiadają odporność na opady atmosferyczne. Oprawa jest zasilana energią słoneczną z akumulatora. W ciągu dnia urządzenie przetwarza energię słoneczną na energię elektryczną i ładuje akumulator. Wraz z nadejściem zmierzchu wyzwala się fotokomórkę, która zawiera rozproszoną poświatę. O świcie, jeżeli minimalny regulator ładowania akumulatora nie działał wcześniej, fotokomórka wyłącza lampę. Najczęściej źródłem światła w takich lampach są diody LED a jasność oświetlenia zależy od ich liczby.

Tanie lampy solarne do oświetlenia ogrodu

  W celu realizacji wszelkich pomysłów związanych z projektowaniem ogrodu, należy wybrać najlepszą opcję oświetlenia. Jest to możliwe dzięki tanim lampom solarnym, które można efektywnie wykorzystać na swojej posesji.

Zalety zakupu tanich lamp solarnych:

 • Szeroka gama lamp różnych typów, kształtów i wzorów.
 • Oszczędności wynikające z używania paneli słonecznych.
 • Nie ma potrzeby kontrolowania poziomu naładowania baterii.
 • Głównym wymogiem umieszczenia lampy jest dostęp do światła słonecznego.
 • Długi okres pracy.
 • Bezwzględne bezpieczeństwo.
 • Mobilność.

  Korzystając z lamp solarnych, można całkowicie oświetlić cały ogród bez ponoszenia kosztów na energię elektryczną. Można zainstalować dowolną liczbę lamp w każdym rogu ogrodu. Długi okres użytkowania, wraz z wdrożeniem wszystkich zaleceń dotyczących operacji, zapewnia zwrot z zakupu.

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Oświetlenie ogrodowe - aranżacje i porady Garden

Jakie lampy do ogrodu wybrać? Czy są drogie w eksploatacji? Jak zaplanować zakupy? Ze szczegółami opowiemy Państwu o urządzeniach do oświetlenia ogrodu. Podpowiemy jak można je wykorzystać, by zachwycały swoim blaskiem!

Lampy Solarne