(+48) 515 574 581

Lampy Solarne

Lampy Solarne - oszczędzaj na prądzie

Lampy solarne, ładowane poprzez absorbcję energii światła słonecznego, nie wymagają zewnętrznego zasilania z sieci elektrycznej. Wykorzystanie zielonej energii odnawialnej pozwala poczynić znaczne oszczędności w zużyciu prądu i pozostać przyjaznym środowisku. 

Ciesz się łatwą instalacją i obsługą lamp solarnych dzięki czujnikom zmierzchu

Instalacja lampy solarnej sprowadza się do przytwierdzenia jej do podłoża, ściany lub sufitu. Nie ma potrzeby przeciągania kabli zasilających, ani sterujących. Znakomita większość lamp solarnych wyposażona jest w czujnik zmierzchu, który automatycznie załącza lampę po nastaniu zmroku. Niektóre lampy wyposażone są dodatkowo w pilota pozwalającego wyłączać lampę lub zmieniać kolor na który świeci.

Dobre akumulatorki ważną cechą lampy solarnej

Zużycie prądu lamp solarnych ograniczone jest poprzez użycie energooszczędnych LEDowych źródeł światła. Jednak aby nasza lampa świeciła długo i stabilnie, potrzebuje dobrej jakości akumulatorków, które codziennie będą ładowane i rozładowywane. Akumulatorki powinny być zarówno wytrzymałe na cykle ładowania, jak również powinny mieć odpowiednią pojemność (wyrażoną w mAh - miliamperogodzinach), dopasowaną do mocy źródła światła. Jednak im większa pojemność tym lepiej.