Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy Bakteriobójcze

Lampy Bakteriobójcze

Gdzie warto zainstalować lampę bakteriobójczą?

Dzięki wykorzystaniu promieniowania krótkofalowego UVC lampy bakteriobójcze stanowią nieodłączny element wyposażenia pomieszczeń szpitalnych i innych placówek ochrony zdrowia. Ze względu na swoje działanie, doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko gromadzenia się ustrojów chorobotwórczych, a wymagany jest duży stopień czystości powietrza. Promieniowanie UVC wykorzystywane w lampach medycznych zmniejsza ryzyko zakażenia drogą kropelkową dzięki sterylizacji powietrza w pomieszczeniach.

Korzyści wynikające ze stosowania lamp bakteriobójczych UV

Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą krótkofalowego promieniowania UV jest stosowana coraz częściej. Służy ochronie zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego. Za tą metodą przemawia brak konieczności nakładu ludzkiej pracy, co znacznie zwiększa wygodę i oszczędza czas. Ograniczone zużycie środków chemicznych nie tylko ma pozytywny wpływ na środowisko, ale przyczynia się również do zmniejszenia kosztów.

Lampy dezynfekujące a wpływ na zdrowie

Lampy bakteriobójcze powinny być stosowane z zachowaniem określonych zasad bezpieczeństwa. Biobójcze działanie tych urządzeń nie pozostaje bez wpływu na ludzki organizm, dlatego należy unikać bezpośredniego kontaktu z promieniowaniem. Większość lamp dezynfekujących nie powinna być uruchamiana, jeśli w pomieszczeniu znajdują się ludzie i zwierzęta, bo istnieje ryzyko oparzenia skóry i spojówek. Wykorzystywanie urządzeń zgodnie z zaleceniami producenta pozwoli na skuteczną i bezpieczną dezynfekcję.

Dostępne rodzaje lamp wirusobójczych

Lampy bakterio- i wirusobójcze oddziałują na DNA chorobotwórczych patogenów, zapobiegając ich namnażaniu. Ze względu na sposób działania wyróżnia się lampy: Przepływowe – oczyszczają powietrze zasysając je i przepuszczając przez filtr. Mogą być stosowane w pomieszczeniach, w których są ludzie, przepływowe dwufunkcyjne – posiadają dodatkowy promiennik o działaniu zewnętrznym, który należy uruchomić w pomieszczeniu, w którym nikt nie przebywa, o działaniu bezpośrednim – w których świetlówkę umieszczono na zewnątrz. Taki rodzaj lampy wymaga bezwzględnego opuszczenia naświetlanego pomieszczenia przez ludzi.

Sterylizator powietrza – nie tylko w szpitalach

Obecność patogenów nie ogranicza się wyłącznie do murów placówek ochrony zdrowia. Sterylizatory powietrza do użytku domowego podniosą komfort i bezpieczeństwo osób, dla których infekcje bakteryjne i wirusowe są szczególnym zagrożeniem. Proste w obsłudze i ciche w działaniu, skutecznie oczyszczą powietrze z kurzu, alergenów, bakterii i wirusów. Sprawdzą się również w gabinetach, zakładach pracy i wszystkich innych lokalach, w których często przebywają ludzie.