Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy Glamour

Lampy Glamour

W naszej ofercie znajdą Państwo lampy utrzymane w estetyce glamour, które sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i tych bardziej odważniejszych aranżacjach opartych na tym stylu. Poniżej odnajdą Państwo przygotowane przez nas wskazówki i propozycje dotyczące tego, jak dobrać odpowiednią lampę w stylu glamour.

Luksus i blask, czyli oświetlenie glamour

Luksus, elegancja i utrzymany w dobrym guście przepych - te właśnie cechy w sposób najbardziej wyraźny pozwalają rozpoznać styl aranżacji wnętrz określany jako glamour. W jaki jednak sposób uzyskać blask i połysk, od których czerpie on swoją nazwę? Potrzebna jest odpowiednia kompozycja, na którą składają się liczne ozdobne bibeloty, lustra w bogatych ramach, a przede wszystkim - odpowiednie oświetlenie, które utworzy iście czarującą atmosferę. To zaś będzie w stanie osiągnąć tylko lampa z charakterem, której nie jest obca zdrowa dawka ekstrawagancji.

Klasyczne lampy glamour

Najbardziej ikoniczne aranżacje mieszkań w stylu glamour nawiązują do okresów historycznych ceniących sobie podobne jak on cechy - czyli baroku oraz rokoko. W sw szczególności klasyczny barok pozostaje niewyczerpanym źródłem inspiracji dla osób, których interesuje klasyczna estetyka glamour. Zaś co może bardziej nam się kojarzyć z barokowym wystrojem wnętrza niż wersalska Galeria Zwierciadlana?

Nie powinna zatem dziwić w takich wnętrzach wielka popularność kryształowych żyrandoli. Idealnymi ich reprezentantami są w naszej ofercie Królewski Żyrandol Queen E14 oraz  Żyrandol Rosano E14. Ciekawą alternatywą dla kryształowych żyrandoli, nieco mniej ortodoksyjną ale wciąż pozostającą w podobnym duchu, są plafony. Takie egzemplarze jak Plafon Euphoria G9 albo Plafon Waterfall E14 wymagają nieco wyczucia i odwagi, ale odpowiednio wykorzystane stać się mogą kradnącymi wszelką uwagę gości dominantami naszego salonu. Z kolei na ścianach świetnie sprawdzą się srebrzyste kinkiety, jak Wykwintny Kinkiet Queen E14, który ponadto swoją formą tym bardziej przywołuje skojarzenia z epoką luksusu, jaką był barok. Z kolei na biurko bądź stół doskonałym wyborem utrzymanym w kryształowym stylu będzie lampa Kartell BOURGIE.

Glamour nowocześnie

Można jednak wnętrze w stylu glamour zaaranżować również bardziej nowocześnie, bez tak silnego nawiązywania do dawnych epok historycznych. Wtedy popularnym wyborem są formy bardziej ekstrawaganckie i mocno połyskliwe. Lampy wiszące Bellezia G4 oraz kinkiet Demeter 2 są doskonałym zobrazowaniem takiej opcji. Nieco spokojniejszym wyborem, wciąż jednak nie ustępującym w roztaczanej przez siebie aurze elegancji, są lampy wiszące ZARA oraz kinkiety Genova. Z pewnością przypadną one do gustu, które preferują bardziej minimalistyczne wydania stylu glamour.

Co prawda glamour polega przede wszystkim na potęgowaniu efekty błysku i poblasku, niektórzy jednak za wzór eleganckiego koloru uznają czerń. Niezależnie od tego, czy nasza aranżacja glamour ma mieć w sobie nieco ducha noir, czy też czarne lampy stanowić mają jedynie akcenty w jasnym pomieszczeniu, to także i dla entuzjastów tego koloru znajdzie się coś w naszej ofercie. Czarna wersja Żyrandola Queen E14 nada naszemu wnętrzu tajemniczo gotyckiego charakteru, zaś czarna lampa wisząca VIGO jest doskonałym przykładem elegancji, która nie musi mienić się błyskiem, by zapewnić o swojej stylowości.

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Oświetlenie Fabbian Illuminazione cubetto plafon

Poznaj bliżej Producenta doskonałego oświetlenia marki Fabbian lub przejdź od razu do propozycji lamp Fabbian dostępnych w sklepie.

Firma Fabbian Illuminazione została założona w 1961 roku. Z czasem producent zyskał renomę i szacunek na rynkach oświetleniowych całego świata. W ofercie producenta znajdziemy lampy nowoczesne, produkowane z najwyższej jakości komponentów oraz projektowane przez najbardziej kreatywnych projektantów. Obecnie marka Fabbian jest sprzedawana w Europie i Azji poprzez sklepy firmowe i pośredników, a jej siostrzane firmy funkcjonują na rynkach w Stanach Zjednoczonych oraz Hong Kongu.

Lampy Glamour