Dostawa gratis od 200zł
Ponad 74 000 produktów
{{ aa_name() }}

Hokery

Hokery

Funkcjonalne stołki barowe

Hokery od dawna robią karierę jako elementy wyposażenia wnętrz. Co powinienem o nich wiedzieć?

Co to są stołki barowe?

Hoker to funkcjonalny mebel w postaci wysokiego hokera. Ten wyższy stołek najczęściej posiada siedzisko w kształcie koła lub kwadratu, a kupując mamy do wyboru krzesła z niższym lub wyższym oparciem, a także podłokietniki. Modele stoją na czterech stabilnych nogach lub na jednej, która najczęściej posiada również funkcję obrotową, dzięki czemu taborety są funkcjonalne i wygodne. Wysokie hokery są niezwykle elastyczne, ponieważ są w większości smukłe, co oznacza, że nie zajmują dużo miejsca.

Tylko drewniane stołki?

Kupując dany model hokera zwróć uwagę na materiał z jakiego został wykonany. Najczęściej hokery są wykonane z drewna lub metalu, ale są też hokery plastikowe. Bardzo często można spotkać również hokery tapicerowane , które posiadają miękkie siedzisko, co z pewnością podnosi komfort użytkowania. Drewniane hokery bardzo często mają masywniejszą konstrukcję i szersze nogi, w przeciwieństwie do hokerów metalowych czy plastikowych.

Taborety tapicerowane, czyli komfort użytkowania

Aby nasze krzesło spełniało swoją funkcję, musi być przede wszystkim wygodne. Stawiając hoker przy stole lub wyspie warto zwrócić uwagę na wysokość blatu i siedziska. Idealna odległość między blatem a siedziskiem powinna wynosić około 30 centymetrów. Należy pamiętać, że im gorszy stołek w akcesoriach, tym mniej komfortowy. Jeśli zamierzasz spędzać na hokerze więcej czasu niż tylko kilka minut dziennie, warto zainwestować w hoker tapicerowany lub wyposażony w inną miękką tapicerkę. Równie ważne są podłokietniki i podnóżki, które utrzymają nogi w jednej pozycji. Wyprofilowane siedzisko i wysokie oparcie zapewnią komfort podczas spożywania posiłku, a krzesło z obrotową nogą pozwoli na swobodną koordynację ruchów.

Hokery jako wyposażenie dodatkowe

Hoker idealnie pasuje do salonu z aneksem kuchennym, gdzie najczęściej stawiany jest obok wyspy lub baru. Hokery doskonale sprawdzają się w aranżacji wnętrz nowoczesnych, eleganckich i loftowych, gdzie stanowią swoistą granicę między pomieszczeniami. Hoker z mocnymi akcentami kolorystycznymi nada wnętrzu charakteru i smaku. Warto jednak pamiętać, że hokery oprócz swojego ważnego wrażenia wizualnego powinny również robić dobre wrażenie podczas użytkowania.

Hokery