Darmowa dostawa od 500 zł
Ponad 25 000 produktów
Darmowa Dostawa od 500 zł
{{ aa_name() }}

Reflektorki - Opinie o produktach

Lampa wewnetrzna spot zuma line go sl2 spot 89964 white bialy l

LAMPA WEWNĘTRZNA (SPOT) ZUMA LINE GO SL2 SPOT 89964 (white) - Biały

16 sierpień 2019

Rewelacyjne wykonanie produktu, rekomenduję zakupy w tym sklepie, monika

~ Monika


Lampa wewnetrzna spot zuma line go sl2 spot 89964 white bialy l

LAMPA WEWNĘTRZNA (SPOT) ZUMA LINE GO SL2 SPOT 89964 (white) - Biały

11 sierpień 2019

Polecam zakupy w tym sklepie

~ damian


Lampa wewnetrzna spot zuma line rondoo spot 89201 black l

LAMPA WEWNĘTRZNA (SPOT) ZUMA LINE RONDOO SPOT 89201 (black)

27 lipiec 2019

Bardzo dobry produkt za korzystną cenę bardziej opłacalnie niż w innych sklepach anielawm5

~ anielawm5


Lucide cigal 77974 05 17 l

Lucide CIGAL 77974/05/17

11 czerwiec 2019

Przedmiot bardzo dobrze zapakowany, doszedł w doskonałym stanie ludwik98

~ Ludwik98


Eris oczko l

Eris oczko

18 marzec 2019

Doborowa oprawa wpuszczana, nadaje się do każdego mieszkania, rekomenduję ten sklep internetowy, zaneta70

~ Zaneta70


Rola oświetlenia w naszych domach i mieszkaniach mocno zyskuje w dzisiejszych czasach. Coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach, które oprócz odpowiedniej wentylacji i wielkości muszą zapewniać nam i naszym oczom odpowiednią ilość światła. Jedną z wiodących technologii jest oświetlenie szynowe. Niesie ono ze sobą potrzebę doboru odpowiednich reflektorków, które będą spełniały nasze oczekiwania. 

Reflektory LED

LED to diody, które dzięki technologii rekombinacji nośników ładunku są bardziej wydajne od żarówek zwykłych czy halogenowych. Średnio można przyjąć, że żarówka LED będzie 10 razy wydajniejsza niż żarówka halogenowa. Jeśli chodzi o żywotność mierzoną w czasie, możemy liczyć na około 50 000 godzin. Niestety w parze z trwałością idzie cena. Jeśli chodzi o cenę żarówki możemy spotkać nawet 4 kotne różnice. Jeżeli jednak chodzi o reflektorki, nie jest to już takie oczywiste. Wiele zależy od konkretnego modelu. Możemy znaleźć interesujące nas reflektorki LED w podobnej cenie co reflektorki halogenowe.

Reflektorki LED dobrze sprawdzają się, jeżeli chcemy oświetlić konkretne miejsce np. ulubiony fotel czy kolekcję bibelotów. Do punktowego oświetlenia wystarczy nam jeden spot. Przy konieczności oświetlenia całego pomieszczenia warto zastanowić się ilu lumenów potrzebujemy na m2. Możemy kierować się zasadą, że w przypadku ogólnego oświetlenia salonu lub korytarza potrzebujemy 100 lm/m2 natomiast przy oświetleniu ogólnym kuchni czy łazienki 300 lm/m2.

Co do wariantów barwy światła, możemy wybierać spośród wielu filtrów m.in.: światło dzienne, uniwersalna biel, multicolor, ciepła biel.


Reflektorki halogenowe

Żarówki halogenowe mogą emitować nawet do 70% więcej światła niż żarówki tradycyjne. Ich trwałość zamyka się w przedziale 2000 do 5000 godzin. Istnieją wersje energooszczędne zużywające nawet do 60% mniej energii niż zwykłe halogeny. 

Reflektorki halogenowe  gorzej od LED - ów sprawdzą się jako oświetlenie punktowe. Może się okazać, że konieczne jest zastosowanie odbłyśnika. Natomiast jeżeli zależy nam na równomiernym oświetleniu np. w łazience, wtedy halogeny sprawdzą się znakomicie, jeżeli tylko będziemy pamiętać o tym, że dobrze jest zadbać o 60 - stopniowy kont padania światła. Dużą zaletą reflektorków halogenowych jest stała emisja światła w ciągu całego czasu pracy. Niestety halogeny emitują także duże ilości ciepła, co wyklucza je z pomieszczeń, w których mogą znajdować się materiały łatwopalne. 


Reflektorki sufitowe

Reflektorki sufitowe to wspaniały pomysł na oświetlenie niskich pomieszczeń. Dużą zaletą reflektorków sufitowych jest ich subtelność, dzięki której nie skradną całej uwagi odbiorcy. Warto też wspomnieć o funkcjonalności takiego oświetlenia. Dzięki regulacji konta padania światła mamy możliwość doświetlenia miejsc trudno dostępnych.

Często stosuje się podłużne lampy z dużą ilością reflektorków dających niesamowity efekt. Istotny jest także niewielki rozmiar reflektorków sufitowych co pozwala nam uniknąć efektu "zagracenia" pokoju. Dobrym pomysłem jest zastosowanie oświetlenia sufitowego w pokojach dziecięcych. Sterowanie kątem padania światła nie tylko dostarczy okazji do zabawy, ale pozwoli też lepiej doświetlić biurko, przy którym dziecko będzie odrabiało lekcje. 

Jeżeli chodzi o miejsca, gdzie reflektorki sufitowe sprawdzą się najgorzej jako jedyny wariant oświetlenia, to są to z pewnością wysokie pomieszczenia gdzie powinny dominować inne źródła światła. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by oświetleniem za pomocą reflektorków dopełnić całościowego efektu lub podkreślić miejsca szczególnie dla nas istotne. 

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Oświetlenie Fabbian Illuminazione cubetto plafon

Poznaj bliżej Producenta doskonałego oświetlenia marki Fabbian lub przejdź od razu do propozycji lamp Fabbian dostępnych w sklepie.

Firma Fabbian Illuminazione została założona w 1961 roku. Z czasem producent zyskał renomę i szacunek na rynkach oświetleniowych całego świata. W ofercie producenta znajdziemy lampy nowoczesne, produkowane z najwyższej jakości komponentów oraz projektowane przez najbardziej kreatywnych projektantów. Obecnie marka Fabbian jest sprzedawana w Europie i Azji poprzez sklepy firmowe i pośredników, a jej siostrzane firmy funkcjonują na rynkach w Stanach Zjednoczonych oraz Hong Kongu.

Wnętrza w stylu loftowym industrialnym Lampa industrialna rurka

Zapraszamy do lektury o wnętrzach w stylu industrialnym lub od razu do obejrzenia kategorii lamp w stylu industrialnym.

Wnętrza w stylu industrialnym są nieszablonowe. Dzięki temu zawładnęły sercami i wyobraźniami wielu mistrzów designerskich. Surowe, minimalistyczne i chłodne w odczuciu. A jednak da się je lubić.

Reflektorki