Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy Murano Due Lampy Murano Due

Odpowiednio dobrane lampy to jeden z najłatwiejszych i najbardziej atrakcyjnych sposobów na podkreślenie urody każdego wnętrza.

Rzeźbienie światłem

Światło modeluje otaczające nas kształty i formy. Określa fakturę i kolor, ma również potężny wpływ na nasze nastroje. Światło lamp nie tylko ułatwia nam poruszanie się we wnętrzu. Jest także ozdobą mieszkania, wydobywa z mroku piękne przedmioty i detale, otwiera i zamyka przestrzenie, rzeźbi wnętrza i na tysiąc sposobów pozwala nam cieszyć się domem.

Nastrojowe lampy Murano Due...

...jak rzadko które sprawdzą się w budowaniu domowej magii. Z nowoczesnymi technkami produkcji łączą wielowiekową tradycję szlachetnego rzemiosła z Murano, sławnej szklarskiej laguny niedaleko Wenecji. Dziś stare lampy i żyrandole wytwarzane przez dmuchaczy szkła z podweneckich wysepek mają status dzieł sztuki. A współcześni uczniowie dawnych mistrzów kontynuują tę tradycję. W nowych projektach wciąż jest na pierwszym miejscu doskonałej jakości szkło (nadal dmuchane ręcznie), a wspaniałe wzornictwo cechuje ponadczasowa elegancja. 

Oryginalne żyrandole Murano Due nie tylko nastrojowo oświetlą nasz dom. To także piękne przedmioty, które cieszą oczy, zachwycają wyszukaną formą. Właśnie dzięki takim dekoracyjnym lampom zrodziło się przekonanie, że szuczne oświetlenie może być wykorzystane do wykreowania poetyckiego wnętrza. Są dopełnieniem wystroju domu i nabierają w tym kontekście nowej wartości - stają się intrygującymi obiektami rzeźbiarskimi we wnętrzach. Są tak samo piękne, gdy się palą i gdy są zgaszone. 

Kolorowe kinkiety Murano Due...

...pozwolą na relaks wieczorem. Lubimy wtedy zgasić górne światło i korzystać tylko ze ściennego, które wypełnia powietrze miękkim, odbitym blaskiem. Lampy ścienne prezentują się najlepiej, gdy komponujemy je parami, na przykład po obu stronach okna czy kominka, czy wręcz grupami, choćby nad kanapą.

Projentanci Murano Due pozwalają nam wybierać wśród najrozmaitszych wzorów kinkietów - od klasycznie eleganckich po prawdziwie nowoczesne, o abstrakcyjnych kształtach. Takie oświetlenie wyjątkowo dobrze nadaje się do pokoi dziennych, ale nie tylko. Zamontowane na korytarzach i schodach zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa. Jest także elementem dodającym urody jadalni, gdzie może stanowić dodatkowe żródło światła przy stole.

I na koniec rada: gdy wybierasz się do sklepu po dekoracyjną lampę, nie decyduj pochopnie i zawsze obejrzyj ją, gdy się świeci. Nie wybieraj też typowych, opatrzonych wzorów, ale zdecyduj się na coś naprawdę oryginalnego. Nawet w najskromniejszym, nieciekawym pokoju wystarczy jedna wyrazista w formie lampa, aby nabrał on magii.