Darmowa dostawa od 500 zł
Ponad 25 000 produktów
Darmowa Dostawa od 500 zł
{{ aa_name() }}

Lampy Ogrodowe - Opinie o produktach

Wodoodporna kolumna lampa solarna ledowa z funkcja multikoloru do ogrodu 45 cm l

Wodoodporna kolumna lampa solarna LEDowa z funkcją multikoloru do ogrodu (45 cm)

11 grudzień 2019

Polecam

~ róża


Bega compact downlight 24804 l

BEGA compact downlight 24805

11 grudzień 2019

Znakomity produkt. jak dla mnie 5. ela98

~ ela98


Slupek oswietleniowy form yb19502 l

Słupek oświetleniowy FORM YB19502

10 listopad 2019

Znakomity jakość produktu, polecam ten sklep internetowy

~ joasia52


Slupek oswietleniowy fan gl 11205 ciemny popiel led 80 cm l

Słupek oświetleniowy FAN GL 11205 ciemny popiel LED 80 cm + żarówka LED

8 listopad 2019

Zakup tego przedmiotu to doskonała decyzja, rekomenduję ten sklep

~ joasiai21


Lucide texas 28851 60 30 l

Lucide TEXAS 28851/60/30

22 październik 2019

Szybko, sprawnie, bez problemu - daję 10

~ eliza


Oświetlenie ogrodowe - na co zwrócić uwagę?

  Harmonii w projektowaniu krajobrazu nie da się osiągnąć bez pomocy światła: odpowiednio umieszczone lampy ogrodowe zabezpieczą przestrzeń w ogrodzie i podkreślą jego naturalne piękno. W projektowaniu oświetlenia ogrodu można korzystać z dwóch głównych rodzajów oświetlenia. Jasne, kierunkowe światło tworzy główne światło, a miękkie światło rozprasza światło dodatkowo, niosąc funkcję dekoracyjną. Na rynku dostępne są tanie lampy ogrodowe doskonale oświetlające otaczający krajobraz i wnoszące do niego element zdobniczy.

Zastosowanie oświetlenia zewnętrznego

Zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych prywatnych ogrodach i miejscach publicznych oświetlenie ogrodowe jest wykorzystywane:

 • Ścieżki ogrodowe
 • Ogródek skalny, kompozycje kamieni
 • Rzeźby i figury ogrodowe
 • Klomby i kwietniki
 • Otwarte werandy i altanki
 • Baseny i stawy ozdobne.

  Łącząc światło główne i światło akcentujące, można uzyskać całościowy obraz przestrzeni, przyciągając uwagę do najbardziej udanych i oryginalnych rozwiązań oraz zasłaniając najmniej atrakcyjne kąciki ogrodu.

Oświetlenie ogrodowe - na co zwrócić uwagę?

  Podobnie jak w każdej innej formie, w dziedzinie oświetlenia krajobrazu istnieje szereg subtelności i reguł, które ułatwiają proces wyboru i projektowania gotowego systemu oświetleniowego.

 • Bezpieczeństwo. Przede wszystkim lampy ogrodowe powinny mieć niezawodne uziemienie. Wymóg ten jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich istniejących typów oświetlenia zewnętrznego. Również ze względów bezpieczeństwa zaleca się stosowanie urządzeń niskonapięciowych.
 • Obliczanie optymalnego oświetlenia. Aby ogród nie został przekształcony w stadion pokryty roślinnością, należy preferować lampy o miękkim rozproszonym świetle. Do dekoracyjnego oświetlenia wystarczą żarówki o mocy 25 watów.
 • Zabezpieczenia. Instalacja na wolnym powietrzu pozwala tylko na pyło- i wodoszczelne modele opraw oświetleniowych. Korpus lampy ogrodowej powinien być szczelny i wykonany z materiałów odpornych na korozję.
 • Źródło zasilania, Aby zapewnić codzienne 8-10 godzin pracy, oprawa musi być zasilana energią z komunikacji już ułożonej lub mieć wbudowaną baterię.

   Najlepiej byłoby, gdyby układanie kabli do zasilania systemu oświetlenia zewnętrznego było wykonywane nawet na etapie prac budowlanych, wówczas po prostu nie ma ryzyka uszkodzenia terenów zielonych. W praktyce projektowanie z wyprzedzeniem często jest niemożliwe z kilku powodów, ale wciąż nie ma absolutnej potrzeby wykopania ulubionego trawnika. Znaczną część rynku zajęły lampy LED zasilane ogniwami słonecznymi.

Lampy ogrodowe: rodzaje

Katalogi sklepów internetowych, przedstawiają tysiące opcji tanich lamp ogrodowych.

 • Klasyczne i minimalistyczne, z żarówkami lub diodami LED, przenośne lub stacjonarne, prosta klasyfikacja oparta na formie i funkcjonalnym przeznaczeniu urządzenia pomoże nie zgubić się w obfitości wyboru.
 • Lampy podłogowe i latarnie. Mogą być albo ogólnie w postaci klasycznych latarni kutych, albo miniaturowe. Wysokość i moc lampy zmienia się w zależności od funkcji miejsca instalacji. Zazwyczaj lampy tego typu są zainstalowane, aby oświetlać główne ścieżki ogrodowe i bramy ogrodowe.
 • Oznakowane lampami. Ich głównym celem jest oświetlenie awaryjne ścieżek w ogrodzie. Określają one kierunek ruchu i mogą być używane do podkreślenia cech topograficznych. Najczęściej lampy ogrodowe są wykonane w postaci kolumn świetlnych lub słupków i instalowane bezpośrednio w ziemi.
 • Lampy wiszące. Podobnie jak zwykłe kinkiety, pojedyncze lub w złożone kompozycje: girlandy. Lampy podwieszane są niezbędne do podświetlania altan i otwartych werand. Mogą być montowane na ścianach, kolumnach, belkach, a nawet gałęziach drzew.
 •  Oprawy wpuszczane. Niosą one ściśle funkcję użytkową i często nie są widoczne dla oczu. Mogą być zainstalowane w pokryciu utwardzonych ścieżek, krawężników, stopni schodów. Wodoodporne oświetlenie służy do oświetlania wody.
 • Pływające światła. Spektakularny sposób na podkreślenie dekoracyjnego stawu lub fontanny. Producenci oferują zamknięte lampy high-tech wykonane w postaci matowych i przezroczystych kulek, a także eleganckie modele imitujące lilie wodne i kwiaty lotosu.

  Aktualne trendy w projektowaniu krajobrazu wymagają jednocześnie kilku lamp ogrodowych, a nawet kładą nacisk na połączenie kilku rodzajów lamp jednocześnie tak, aby ostateczny rezultat wyglądał jak prawdziwe dzieło sztuki.

 

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

5 kroków do stworzenia i oświetlenia łąki w twoim ogrodzie Zestaw kul ogrodowych w kwiatach

Stwórz mały raj dla pszczół, ptaków oraz owadów w Twoim ogrodzie!

Stwarzając łączkę z polnymi kwitami w ogrodzie możesz zaprosić tym samym do niego nowych domowników - jeże, ważki, ptaki oraz pszczoły. Tego typu nasada nie tylko nacieszy oczy bogactwem kolorów, ale także stworzy przestrzeń do bytowania różnym gatunkom zwierząt.

Wskazówki i pomysły dotyczące oświetlenia zewnętrznego Bega

Oświetlenie zewnętrzne jest dziś bardziej koniecznością niż luksusem. Oświetlenie zewnętrzne jest dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, dzięki czemu ma wiele różnych zastosowań. Niezależnie od tego, czy chcesz uzupełnić wystrój swojego domu, czy próbujesz zwiększyć poziom oświetlenia w całym domu, oświetlenie zewnętrzne może Ci w tym pomóc.

Wnętrza w stylu rustykalnym Rustykalna lampa podłogowa

Oświetlenie rustykalne, a styl rustykalny

Przeczytaj o najmodniejszym w tym roku trendzie w aranżacji wnętrz, lub zobacz co przygotowalismy dla Ciebie w kategorii lampy rustykalne.

Styl rustykalny — ostatnio bardzo modny. Wielu architektów wprowadza go do swoich projektów. Mnóstwo osób czerpiąc inspiracje z internetu, przemeblowuje lub wykańcza swoje wnętrza na wzór wnętrz rustykalnych. Charakterystyka tego stylu jest złożona. W dodatku wpływ wielu nurtów designerskich spowodował, że definicja stylu rustykalnego zmieniała się i zmienia na przestrzeni lat.

Co spowodowało, że ten na pozór skromny nurt architektoniczny podbił serca tak wielu ludzi i zjednał sobie niemałą rzeszę zwolenników? Zastanawiasz się co to jest styl rustykalny? Zacznijmy od początku.

Lampy Ogrodowe, Zewnętrzne