Dostawa gratis od 200zł
Ponad 71 000 produktów
{{ aa_name() }}

Zegary Ścienne

Zegary Ścienne

Można by pomyśleć, że w dobie telefonii komórkowej już wcale nie potrzebujemy klasycznych zegarów. Lecz czy ciągłe spoglądanie na telefon w celu sprawdzenia, która jest godzina, nie jest męczące? To może stać się uciążliwe w miejscu takim jak dom, gdzie szukamy odpoczynku, chwili relaksu i ciszy.

Akcesoria meblowe - zegary

Klasyczny, staroświecki, nowoczesny, dekoracyjny... Każdy zegar powinien spełniać dwie funkcje - po pierwsze dobrze odliczać czas, po drugie pasować do wystroju danego wnętrza. Oczywiście nikt nie ma prawda pouczać cię, jaki zegar masz kupić, ale zanim zdecydujesz się na ten jeden jedyny, pomyśl nad tym, żeby jego wygląd nie wprowadzał dysharmonii do twojego salonu, sypialni czy nawet kuchni. Spójne pod względem stylistycznym wnętrze, to gwarancja dobrego samopoczucia w domu.

Zegary ścienne

W każdym domu na ścianie powinien wisieć choćby jeden zegar. Nie tylko ze względu na swoją funkcję organizacyjną, ale także ze względu na wygląd. Zadbaj o to, aby był to ładny detal wyróżniający się z otoczenia. Zegar o kolistej tarczy to ponadczasowa klasyka, rzadziej pojawiają się te o kwadratowych tarczach - które kojarzą się nowoczesnością. Najnowszym trendem jest zegar, który tarczy nie posiada! Jak to możliwe? Cyfry ułożone na ścianie umiejscowione są dookoła wskazówek znajdujących się w centrum - i to właśnie pod wskazówkami ukryty jest mechanizm wprawiający zegar w ruch.

Zegar na ścianę - wygląd tarczy zegara

O wyglądzie zegara powinien decydować wystrój wnętrza, ale ostateczny wybór należy do kupującego. Tarcza, która jest tłem dla czarnych, białych lub kolorowych wskazówek nie może zakłócać czytelności zegara. Co zatem może znaleźć się na takiej tarczy? Co tylko dusza zapragnie: kwiaty, rowery, motyle, różnego rodzaju desenie, kontrasty kolorystyczne, a co więcej, tarcza może być początkowym punktem, z którego będą wychodzić formy przestrzenne podkreślające dekoracyjność i indywidualizm danego wnętrza.

Zegar ścienny - gdzie go umieścić?

Gdzie powinien się pojawić naprawdę duży zegar ścienny? W salonie! To najbardziej reprezentacyjne miejsce w każdym domu. A jednak kuchnia jest miejscem, gdzie najczęściej spotykamy się z rodziną. A może jest jeszcze jakieś inne miejsce, gdzie taki zegar znalazłby swoje zastosowanie? I tutaj jest to kwestia indywidualności każdego domu i mieszkania - w zależności od potrzeb.