Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy Boho

Lampa jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia każdego domu. Poza standardowo przypisaną jej rolą, czyli dobrym oświetlaniem pomieszczeń, często pełni ważną funkcję dekoracyjną. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują lampy w stylu boho. Styl boho ma się dobrze niezmiennie od wielu lat, jednak od niedawna projektanci przemycają go designu lamp. W jaki sposób wkomponować lampę boho w aranżacji mieszkania? Co zrobić, aby różnorodne style współgrały ze sobą? Poznaj nasze wskazówki!

Lampa boho, czyli właściwie co?

Styl boho jest na tyle charakterystyczny, że trudno przejść obok niego obojętnie. Można go kochać albo nienawidzić, ale da się zaprzeczyć, że niewątpliwie przyciąga wzrok. Boho często kojarzy się z artystami, którzy promowali wolność bycia i awangardowe podejście do świata. Styl boho zdecydowanie nie przypadnie do gustu minimalistom. Przeważa w nim wykorzystywanie naturalnych materiałów, mieszanie faktur i kolorów, które z pozoru zupełnie do siebie nie pasują, jednak finalnie tworzą razem przytulną i wyjątkową atmosferę. Lampa boho jest elementem wyposażenia, który możemy wykorzystać, aby przemycić do swojego otoczenia trochę awangardy i natury. Lampy w stylu boho są najczęściej wykonywane przy użyciu bawełny, drewna, wikliny czy ratanu. Często są plecione, tworząc niepowtarzalną ażurową strukturę.

Lampa wisząca boho do sypialni? Przedstawiamy gorące trendy sezonu.

Lampa wisząca boho, poza byciem pięknym elementem wizualnym w pomieszczeniu, swoją wyjątkowość zawdzięcza również sposobowi emanowania światła. Lampa boho przez swoją koronkową strukturę rzuca cienie, co doda pomieszczeniu niepowtarzalny efekt trójwymiaru. Tego typu model może być niewystarczający w pomieszczeniach, które stanowią nasze miejsce pracy i wymagają mocnego, jednolitego oświetlania. Lampa wisząca boho idealnie sprawdzi się jako główne oświetlenie sypialni. Jest to pomieszczenie, które nie wymaga mocnego źródła światła. Ażurowa lampa doda wnętrzu delikatności i tajemniczości, a wytwarzany półmrok i etniczna atmosfera będą sprzyjać higienie snu.

Przełamanie nudnego minimalizmu? - Żyrandol boho.

Nie każdy z nas jest pasjonatem aranżacji wnętrz i ma czas na projektowanie każdego elementu wyposażenia krok po kroku. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to czasochłonne i wymaga ponadprzeciętnego zmysłu estetycznego. W efekcie często otrzymujemy pomieszczenie, które jest minimalistyczne, ale jednocześnie... nudne. W takiej sytuacji idealnym ratunkiem, aby tchnąć w przestrzeń trochę życia i złamać rutynę może okazać się żyrandol boho. Rynek oferuje obecnie tak szerokie spektrum modeli, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Żyrandol boho złamie wszechobecny minimalizm i nada pomieszczeniu charakteru, będzie tak zwaną wisienką na torcie.

Lampy w stylu boho - must have każdego domu?

Styl boho przez swoją dzikość i etniczność z pewnością nie jest dla każdego, i przez jego nadmiar można poczuć się przytłoczonym. Nikt nie każe nam jednak iść na całość i diametralnie zmieniać wystrój wnętrza całego domu. Czasami wprowadzenie małych elementów wyposażenia, które z pozoru mogą wydawać się nieistotne, może całkowicie wpłynąć na zmianę odczuwanej w pomieszczeniu atmosfery. Lampka nocna boho jest idealnym sposobem, na przemycenie do swojego domu odrobiny natury. Sprawdzi się idealnie w pokojach, które nie potrzebują jednolitego źródła światła albo jako dodatkowe oświetlenie, dla wytworzenia przytulnego klimatu. Lampy w stylu boho zapewnią wnętrzom nutę świeżości i stworzą magiczną, uspokajającą aurę, która pozwoli na wyciszenie po ciężkim dniu poza domem.

Lampy Boho