Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy Vintage

Lampy Vintage

  We współczesnym świecie mieszkania i domy są urządzone na wiele sposobów. Istnieją dziesiątki stylów. Ponadto każdy pokój może mieć indywidualny charakter lub całe mieszkanie zostanie zaprojektowane w jednej koncepcji. Pomimo szybkiego rozwoju współczesnego życia, jego ciągłej zmiany wyglądu, styl vintage jest wciąż modny.

  Przyjemnie jest spędzić dzień w hałaśliwej miejskiej atmosferze, wrócić do domu, gdzie króluje komfort, spokój i ciepło. Antyki kontrastują ostro z nowoczesnymi innowacjami. Taka zmiana scenerii sprzyja dobremu samopoczuciu. Oświetlenie szczególnie silnie wpływa na wrażenia i nastrój.

Cechy oświetlenia vintage

  Klasyczny, nowoczesny, minimalizm, każdy styl wnętrza ma swoje charakterystyczne cechy i własną energię, odróżniając go od wszystkich innych. Atmosfera, którą nadaje ten styl to wzruszające, pełne romantyzmu lampy vintage, które sprawiają, że całe oświetlenie we wnętrzu jest rozpoznawalne i kochane przez wielu.

  Urok stylu vintage wynika w dużej mierze ze specjalnej palety kolorystycznej wnętrza. Tutaj panują delikatne, przewiewne kolory: odcienie niebieskiego, liliowego, różowego, beżowego, brązowego, czystej bieli. Zazwyczaj odcienie zgodne są wybrane dla głównego wybranego koloru: niebieski jest odtwarzany w różnych odcieniach szarobłękitnych i białych kolorów, różowy, wyrazisty brąz jest uzupełniony delikatnymi odcieniami kawy i czekolady.

Lampy vintage w kuchennych wnętrzach

  Dla delikatnego uduchowienia stylu vintage odpowiednie jest słabe, ciepłe oświetlenie. Miękkie rozproszone światło głównego żyrandola, przytulne lampy stołowe, to narzędzia do tworzenia wnętrza w stylu vintage. Materiały stosowane w lampach to drewno, szkło, metal, tkanina na abażurach.

  Do oświetlania kuchni, jadalni zaleca się stosowanie kombinacji wspólnego oświetlenia: żyrandol, lampa sufitowa i lokalne oświetlenie wbudowane lampy i kinkiety w strefie gotowania. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio oświetlić stół jadalny. Wygląd lampy nad stołem może być inny od prostych do złożonych pretensjonalnych form. Ale co najważniejsze to, aby powierzchnia stołu była pokryta strumieniem światła.

Jak wybrać oświetlenie vintage?

  Z reguły urządzenia oświetleniowe vintage są produktami bardzo złożonymi mogą zawierać wiele ozdobnych detali, objętościową kompozycję szkła itp. Lub są tak proste, jak to tylko możliwe o ścisłych geometrycznych kształtach. Ale w każdym razie lampa vintage, żyrandol w tym stylu lub kinkiet będą miały ekskluzywny i oryginalny wygląd.

  Oprócz klasycznych opcji dostępne są również oryginalne rozwiązania łączące zarówno funkcje vintage, jak i trendy z innymi, bardziej nowoczesnymi stylami. Oryginalnym rozwiązaniem jest lampa stołowa w kolorze chrom zawierająca żarówkę Edisona lub lampa wisząca z abażurem w kolorze szarego żelaza doskonale odnajdujące się również w stylu loft.

  Najczęściej lampa stołowa w stylu vintage, żyrandol w stylu vintage i każda inna lampa vintage są wykonane z metalu, drewno również jest używane. Jak wspomniano powyżej, można znaleźć bogatą kompozycję szkła. Produkty z kloszem doskonale pasują również do starego wnętrza. Należy zauważyć, że w tym stylu abażury wyglądają tak zwięźle, jak to możliwe, nie zawierają żadnych figur. Ale szkielet, przeciwnie, może być zgięty.

  Wisząca lampa vintage, której ramiona wyglądają jak odnóża pająka wykonana z metalu w kolorze czerni bez abażurów, lecz jedynie ze skromnymi żarówkami to połączenie stylu vintage i nowoczesnego. Lampa posiada aż 10 źródeł światła i doskonale rozświetli powierzchnię dużego salonu i jadalni. Duże pole fantazji pozwala tworzyć wiele niepowtarzalnych, zupełnie odmiennych projektów.

Lampy vintage do salonu, sypialni i jadalni

  Wnętrze mieszkania, komfort w dużej mierze zależą od wyboru lamp. Lampy otwarte w formie stylizacji pod starym żyrandolem ze świeczkami będą wyglądały pięknie, tylko z designerskimi światłami imitującymi płomień świecy. Lampy vintage do domu w formie stożkowej, z abażurami w odcieniu mlecznej bieli, wyglądają bardzo efektownie. Lampy z ciekawie wygiętym stelażem w kolorze patyny są nie tylko bardzo piękne i spektakularne, ale także pozwalają odtworzyć całą koncepcję urządzenia wnętrza w stylu vintage.

  Żyrandol utrzymany w kolorze patyny i bieli o dawnym wzornictwie nawiązuje do zabytkowych modeli. Pięknie wykonany z oświetleniem górnym nadaje wnętrzu delikatne przytłumione światło wspaniale oddające styl vintage. Szklane abażury w owalnym kształcie połączone z wysokiej, jakości metalowym stelażem będą również dobrze wplatać się w styl klasyczny. Salon, sypialnia i jadalnia są odpowiednimi pomieszczeniami dla zainstalowania takiego żyrandola.

Lampy Vintage