Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy do Kuchni

Lampy do Kuchni

  Główna tajemnica dobrego oświetlenia w kuchni jest wielopoziomowa. W każdym obszarze funkcjonalnym gdzie zmywane są naczynia, krojone są produkty spożywcze, spożywane posiłki muszą być odrębne źródła światła.

Ogólne oświetlenie kuchni

  Oświetlenie sufitowe w kuchni nie wystarczy. Jego zadaniem jest utrzymanie komfortowego oświetlenia w ciemności. Należy zaplanować oświetlenie przed projektem zestawu kuchennego. Ale dopiero po tym, jak zapadnie decyzja, jaki będzie układ kuchni i gdzie będą zlokalizowane główne obszary funkcjonalne: zlew, płyta kuchenna, blat i stół. Następnie można umieścić lampy w najlepszy sposób, dokładnie tam, gdzie są potrzebne.

  Jedna lampa wisząca pośrodku sufitu będzie miała kilka wad. Podczas gotowania, np. krojenia warzyw na powierzchni roboczej urządzenia kuchennego, stoi się plecami do źródła światła. W rezultacie blat jest w cieniu. Ponadto w centrum kuchni jest prawie zawsze wolna przestrzeń. W rezultacie lampa nie oświetla niczego użytecznego, ale naprawdę ważne strefy znajdują się w ciemnych kątach.

  Warto zainstalować przełącznik ze ściemniaczem. Umożliwia zmianę jasności ogólnego oświetlenia kuchni w zależności od nastroju. Podczas rodzinnego obiadu, gdy domownicy chcą się zrelaksować światło będzie bardziej wygodne i stłumione. Oświetlenie kuchni może zawierać: lampę sufitową, wiszącą lub żyrandol, kinkiety, lampy stołowe, reflektory wpuszczane, taśmy Led, światła punktowe.

Lampy do kuchni

  Oświetlenie podstawowe powinno być równe i możliwie neutralne. Każda z tych opcji może być używana indywidualnie szczególnie, jeśli kuchnia jest mała. Ważnym punktem przy planowaniu oświetlenia w kuchni, jest upewnienie się, że całe oświetlenie może być włączone w części, a nie wszystkie naraz. Jest to nie tylko wygodne, ale także praktyczne: pozwala włączyć tyle światła, ile jest w danym momencie potrzebne, a co za tym idzie, oszczędzać energię elektryczną.

  Lampy wiszące w kuchni są najczęściej używane do oświetlania jadalni lub tzw. kuchennej wyspy w miejscu pracy. W zależności od wielkości pomieszczenia za pomocą jednego lub więcej urządzeń znajdujących się na tej samej wysokości. Łatwo można wybrać model kuchni w stylu klasycznym, prowansalskim, nowoczesnym i innym.

  Lampy sufitowe powinny być stosowane w małych pomieszczeniach kuchennych o powierzchni do 10 m2. Lampy te idealnie pasują i nie wykorzystują zbyt dużo miejsca ze względu na swoją zwartą budowę i ergonomiczne kształty. Tradycyjna forma takich lamp: okrągła, przeznaczona do wydajnego i równomiernego oświetlenia.

Żyrandole do kuchni

  Żyrandol do kuchni to opłacalna inwestycja dla miłośników konkretnego stylu. Decydując się na przykład na styl loft, można liczyć na niezawodność konstrukcji, którą zapewnia rama wykonana z metalu i akrylu, a także atrakcyjność, jaką daje organiczna kombinacja ze szklanym kloszem. Zawieszony na suficie żyrandol będzie godną ozdobą kuchni.

  Miłośnicy nowoczesnego stylu mogą zdecydować się na żyrandol do kuchni wykonany z wysokiej, jakości materiałów takich jak metal i szkło, co zapewnia jego trwałość i prawidłowe działanie. Jego zewnętrzny projekt wykonany zgodnie z kanonami nowoczesnego stylu. Dokładność wykonania, przemyślana kolorystyka to niepodważalne zalety takiego modelu. Funkcjonalność produktu jest również na przyzwoitym poziomie. Żyrandol może wykorzystywać 8 żarówek, dzięki czemu osiągnie 360 watów mocy. Ten poziom mocy umożliwia zapewnienie wysokiej, jakości oświetlenia na dość dużych powierzchniach. Umieszczenie wiszącego żyrandola w kuchni zapewnia nie tylko jednolite i wysokiej, jakości oświetlenie przestrzeni, ale także harmonijnie uzupełnia wystrój wnętrza.

Tanie lampy do kuchni

  Wielu projektantów zwraca uwagę, że oświetlenie stanowi około 10-15% budżetu przeznaczonego np. na remont kuchni. Połowa tych pieniędzy będzie potrzebna na zakup lamp i przełączników, a reszta na instalację, jeśli nie planuje się samodzielnie instalować oświetlenia kuchennego.

  Tanie lampy do kuchni dobrze podkreślają obszar pracy w kuchni. Trzeba zwrócić uwagę na górne lampy meblowe halogenowe, fluorescencyjne i LED. Są one specjalnie zaprojektowane do montażu w dolnej części szafek kuchennych z zawiasami. Takie lampy doskonale spełniają swoje główne zadanie zapewniają oświetlenie kierunkowe i sprawiają, że praca w kuchni jest wygodna i bezpieczna.

  Na rynku dostępne są różne opcje takiego oświetlenia i można kupić funkcjonalne i tanie lampy do kuchni. Najczęściej są to okrągłe reflektory, reflektory z metalową obudową lub wydłużone lampy z ochronną plastikową obudową. Taka obudowa nie tylko chroni lampy przed wilgocią, parą i tłuszczem. Doskonale ukrywa również szczegóły techniczne i przewody. Rezultat: kuchnia zawsze wygląda zgrabnie.

  Okrągłe i podłużne oprawy meblowe mają alternatywy, które są bardziej interesujące z punktu widzenia projektu. Na przykład pasek LED w profilu aluminiowym lub plastikowym. Oprócz pracy z białym światłem uzyska się spektakularne oświetlenie blatu o niesamowitych kolorach. Można sterować nim za pomocą pilota lub przełącznika.

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Oświetlenie Fabbian Illuminazione cubetto plafon

Poznaj bliżej Producenta doskonałego oświetlenia marki Fabbian lub przejdź od razu do propozycji lamp Fabbian dostępnych w sklepie.

Firma Fabbian Illuminazione została założona w 1961 roku. Z czasem producent zyskał renomę i szacunek na rynkach oświetleniowych całego świata. W ofercie producenta znajdziemy lampy nowoczesne, produkowane z najwyższej jakości komponentów oraz projektowane przez najbardziej kreatywnych projektantów. Obecnie marka Fabbian jest sprzedawana w Europie i Azji poprzez sklepy firmowe i pośredników, a jej siostrzane firmy funkcjonują na rynkach w Stanach Zjednoczonych oraz Hong Kongu.

Wnętrza w stylu loftowym industrialnym Lampa industrialna rurka

Zapraszamy do lektury o wnętrzach w stylu industrialnym lub od razu do obejrzenia kategorii lamp w stylu industrialnym.

Wnętrza w stylu industrialnym są nieszablonowe. Dzięki temu zawładnęły sercami i wyobraźniami wielu mistrzów designerskich. Surowe, minimalistyczne i chłodne w odczuciu. A jednak da się je lubić.

Lampy do Kuchni