Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Oświetlenie i Lampy do Łazienki

Oświetlenie i Lampy do Łazienki

  Oświetlenie łazienki z odpowiednim podejściem spełni nie tylko swoją podstawową funkcję, ale także kilka innych. Lampy i żyrandole do łazienki mogą ozdobić wnętrze, wizualnie powiększyć nawet małe pomieszczenie. Ale przy wyborze należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ połączenie prądu i wody w łazience wymaga przestrzegania przepisów bezpieczeństwa.

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do łazienki?

  Liczba opraw oświetleniowych w łazience zależy bezpośrednio od jej powierzchni. Jeśli jest mała, a jej powierzchnia wynosi około 5 m², to na środku sufitu znajdzie się lampa lub żyrandol z dwoma lub trzema żarówkami. Ale nawet, jeśli łazienka jest mała, lepiej dodatkowo oświetlić obszar umywalki i lustra, aby wszystkie zabiegi kosmetyczne były o wiele łatwiejsze do wykonania. Jeśli łazienka jest wystarczająco przestronna, konieczne jest zapewnienie oświetlenia strefowego, którego cechy zależą od konfiguracji pomieszczenia, pomysłów na projekt i innych czynników. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiele innych czynników, które wpływają na oświetlenie łazienki. Należą do nich: styl wnętrza, a raczej wybrany schemat kolorów, ponieważ, jak wiadomo, odcienie światła bardziej odzwierciedlają strumienie świetlne, co oznacza, że pomieszczenie będzie bardziej oświetlone.

W zależności od położenia lampy mogą znajdować się:

  • Na suficie -jest to stały klasyk. Każda łazienka musi być wyposażona, w co najmniej jedną lampę sufitową, lub żyrandol, które będą odpowiedzialne za ogólne oświetlenie w łazience
  • Na ścianie. Są to lampy zaprojektowane do podświetlania niektórych obszarów funkcjonalnych pomieszczenia.

Dzisiaj różne źródła światła mogą być używane, jako źródła światła: lampy żarowe, halogen, fluorescencyjne, LED.

Jak zaakcentować detale za pomocą lamp do łazienki?

Ważnym punktem w projektowaniu każdego wnętrza jest właściwe umieszczenie akcentów świetlnych. Kinkiet do łazienki pomoże skupić uwagę na szczegółach projektu pomieszczenia i skutecznie je zaakcentować. Taka lampa łazienkowa ma zarówno doskonałe walory dekoracyjne, jak i doskonałe właściwości użytkowe.

Żyrandole czy Plafony do łazienki?

Oświetlenie łazienki powinno być odporne na wilgoć w stopniu zależnym od strefy w której się znajduje (odległość od wody - wanny, umywalki lub prysznica). Plafony, będące z reguły oprawami zamkniętymi pozwalają na osiągnięcie znacznie wyższych stopni szczelności - IP44 lub wyższe w przypadku plafonów hermetycznych. W przypadku większej lub wyższej łazienki, można pokusić się zastosowanie żyrandola do łazienki o atrakcyjnym wyglądzie i przyzwoitej funkcjonalności. Żyrandol taki ma zazwyczaj jednak mniejszy stopień ochrony przed wilgocią (ale zdarzają się wyjątki), wobec czego powinien znajdować się dalej od wanny lub umywalki lub tym bardziej prysznica.

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Jak zaplanować oświetlenie łazienki Oświetlenie łazienkowe

Oświetlenie jest elementem uzupełniającym aranżację wnętrz. Oprócz funkcji praktycznej oświetlenie pomaga wyrazić pożądany styl we wnętrzu oraz stworzyć miłą atmosferę. Przed rozpoczęciem urządzania wnętrza warto zaplanować starannie rozkład lamp. Gdzie zamierzasz umieścić podstawowe oświetlenie? Jakie oświetlenie dekoracyjne będzie pasować do Twojego wnętrza? Jakie parametry powinny mieć lampy? W szczególności oświetlenie łazienkowe wymaga doboru odpowiednich lamp, które są wodoodporne i zagwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

Oświetlenie Fabbian Illuminazione cubetto plafon

Poznaj bliżej Producenta doskonałego oświetlenia marki Fabbian lub przejdź od razu do propozycji lamp Fabbian dostępnych w sklepie.

Firma Fabbian Illuminazione została założona w 1961 roku. Z czasem producent zyskał renomę i szacunek na rynkach oświetleniowych całego świata. W ofercie producenta znajdziemy lampy nowoczesne, produkowane z najwyższej jakości komponentów oraz projektowane przez najbardziej kreatywnych projektantów. Obecnie marka Fabbian jest sprzedawana w Europie i Azji poprzez sklepy firmowe i pośredników, a jej siostrzane firmy funkcjonują na rynkach w Stanach Zjednoczonych oraz Hong Kongu.

Wnętrza w stylu loftowym industrialnym Lampa industrialna rurka

Zapraszamy do lektury o wnętrzach w stylu industrialnym lub od razu do obejrzenia kategorii lamp w stylu industrialnym.

Wnętrza w stylu industrialnym są nieszablonowe. Dzięki temu zawładnęły sercami i wyobraźniami wielu mistrzów designerskich. Surowe, minimalistyczne i chłodne w odczuciu. A jednak da się je lubić.

Oświetlenie i Lampy do Łazienki