RattanRock to donica z cementu o wymiarach 20 × 20 × 17,5 cm, której powierzchnię pokryto fakturą imitującą plecionkę rattanową. Materiał jest twardy i ciężki – sama donica waży 7,5 kg – ale wzór na ściankach odbiera jej surowość, którą zwykle ma beton.
Cement, który wygląda jak plecionka
To zestawienie jest sednem tego przedmiotu. Rattan jest ciepły, ale delikatny: na balkonie rozwarstwia się od deszczu, a w środku zostawia okruchy. Cement jest odporny, ale zimny i bezosobowy. RattanRock bierze wygląd pierwszego i trwałość drugiego – splot jest odlany w masie, więc nie da się go odkleić, przetrzeć ani rozpleść.
Waga 7,5 kg przy 20 cm boku to informacja praktyczna, nie ciekawostka: donica stoi tam, gdzie ją postawisz. Wysokiej rośliny w lekkim plastiku nie przewróci dopiero pierwszy silniejszy podmuch na tarasie; tutaj masa samej donicy jest wystarczającym balastem. Z drugiej strony po ustawieniu nie przestawia się jej jedną ręką – wybierając miejsce, warto od razu myśleć o docelowym.
Każda sztuka jest inna
Producent zaznacza, że donice powstają rzemieślniczo i mają subtelne różnice w odcieniu i fakturze. To nie jest wada wykonania, tylko konsekwencja odlewania i barwienia w małych partiach – dwie sztuki postawione obok siebie nie będą identyczne. Jeśli zależy Ci na dokładnie jednolitym zestawie, warto to wziąć pod uwagę; jeśli na naturalnym charakterze – to właśnie ta cecha go daje.
Rozmiar i zastosowanie
Wysokość 17,5 cm przy kwadratowej podstawie 20 × 20 cm to rozmiar pod roślinę średniej wielkości: monsterę w młodszej fazie, sansewierię, mniejszą palmę, ziołowy zestaw na tarasie. Bazar Bizar opisuje ją jako donicę ogrodową o charakterze dekoracyjnym – sprawdza się przy wejściu, na tarasie, przy fotelu w kącie czytelniczym oraz wszędzie tam, gdzie donica ma być elementem aranżacji, a nie tylko pojemnikiem. Ta sama seria występuje w rozmiarach S, M i XL, więc kilka sztuk można ustawić w kaskadzie.
Dane produktu
- Producent: Bazar Bizar (Antwerpia), kolekcja Planters, symbol CNHC004N-L
- EAN: 6097313756780
- Typ: donica dekoracyjna
- Wymiary: 20 × 20 × 17,5 cm (dł. × szer. × wys.)
- Materiał: cement z fakturą imitującą plecionkę rattanową
- Kolor: naturalny
- Waga: 7,48 kg
- Wykonanie: rzemieślnicze, z naturalnymi różnicami odcienia i faktury
- Pozostałe rozmiary w serii: S, M, XL
Dodaj swoją opinię o Doniczka Bazar Bizar RattanRock L cement w fakturze plecionki naturalna 20 × 20 × 17,5 cm