Dostawa gratis od 200zł
Ponad 73 000 produktów
{{ aa_name() }}

Jak oświetlić pokój dziecięcy?

O ile oświetlenie domu i poszczególnych pomieszczeń nie sprawia większych kłopotów, przysłowiowe „schody” mogą zacząć się przy wyborze odpowiedniego światła do pokoju naszej pociechy, gdzie pełni ono szczególną rolę. W naszej kategorii Lampy dla dzieci skupiamy wszystkie najciekawsze modele opraw zaprojektowanych specjalnie dla Naszych Pociech.

Lampy dziecięce Lampy dziecięce i oświetlenie pokoi dziecięcych w sklepie Lunares.pl

Nie jest tajemnicą, że człowiek potrzebuje światła. Zarówno to naturalne jak i sztuczne jest nam niezbędne do życia i normalnego funkcjonowania. Reguluje ono nasz dobowy rytm, ma istotny wpływ na nasze samopoczucie, a w zależności od barwy – napędza do działania i ułatwia przygotowanie się do snu. O ile oświetlenie domu i poszczególnych pomieszczeń nie sprawia większych kłopotów, przysłowiowe „schody” mogą zacząć się przy wyborze odpowiedniego światła do pokoju naszej pociechy, gdzie pełni ono szczególną rolę. Dlatego też warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego naświetlenia.

Dla nowonarodzonego dziecka, które w pierwszych tygodniach życia nie potrafi jeszcze odróżnić dnia od nocy kwestia światła ma kluczowe znaczenie. Wrażliwe oczka potrzebują czasu, by przestawić się z trybu brzuszka mamy do warunków poza nim. Dlatego od razu możemy zrezygnować z intensywnego oświetlenia centralnego – wiszących lamp – czy zajmujących miejsce lamp podłogowych. Świetnym rozwiązaniem będą tutaj kinkiety.

Kinkiet biedronka Kinkiet dla dziecka Biedronka, jednopunktowy.

Kinkiety dla dzieci

Kinkiety stanowią uniwersalny typ lamp. Są traktowane jako oświetlenie dekoracyjne, lub wspomagające o niewielkich rozmiarach, montowane na ścianie. Stanowią źródło miękkiego i delikatnego światła, które nie męczy, ani nie drażni oczu. Zamontowane nad łóżeczkiem, czy przewijakiem zdecydowanie ułatwią wieczorną i nocną pielęgnację maluszka, wprowadzając przy tym odpowiedni nastrój. Dla starszaka, przymocowane tuż nad łóżkiem mogą spokojnie zastąpić lampkę nocną, dając przy tym poczucie bezpieczeństwa i ułatwiając wieczorne czytanie bajek.

Powstające coraz to nowe modele można podzielić na dwie, podstawowe kategorie: kinkiety dla dziewczynek i kinkiety dla chłopców.

Kinkiet dla dziewczynki Królik. Kinkiet dla dziewczynki Królik.

kinkiet dla chłopczyka samochodzik Kinkiet dla chłopca Samochód.

Oprawy dostępnych na rynku kinkietów mogą być otwarte lub zamknięte, przezroczyste i mleczne, skierowane do góry lub w dół. Światło emitowane z nieprzezroczystych kinkietów jest łagodne i relaksujące, tymczasem z otwartego klosza odbija się od sufitów i ścian, nabierając przy tym intensywności. Do pokoju niemowlaka warto wybrać kinkiety nieprzezroczyste, w pastelowych odcieniach, dające nieco rozproszone i punktowe światło. Dla nieco starszych dzieci z pewnością znajdziemy coś odpowiadającego ich upodobaniom – obecnie bardzo popularnym motywem opraw kinkietowych są postaci z bajek, czy kojarzące się z niebem i światłem klosze w kształcie księżyca, słońca, gwiazd i chmur.

W pokoju starszaka (pełniącym równocześnie wiele funkcji) warto szczególnie przemyśleć rozmieszczenie oświetlenia. Świetnie sprawdzić się tutaj mogą sufitowe lampy wiszące, dające jasne i równomiernie rozproszone światło, np. w kształcie walca, który dodatkowo zwiększa zasięg naświetlenia strefy przeznaczonej na zabawę. Tam, gdzie zaś dominuje nauka, sprawdzić się mogą lampki biurowe. Pamiętajmy przy tym, że światło, przy którym dziecko czyta, powinno być ostre i chłodne, a nasza pociecha nie powinna patrzeć w jego źródło. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem jest tutaj forma abażurowa. Wspominane wyżej kinkiety zamontowane nad łóżkiem, lub małe lampki nocne świetnie sprawdzają się jako wyciszacze zmysłów, idealnie nadając się do usypiania i czytania bajek, zapewniając przy tym odpowiednią atmosferę.

Może zainteresują Cię produkty z poniższych kategorii?

Kinkiety dla dzieci, Żyrandole dla dzieci, Lampki na biurko dla dzieci, Lampy wiszące dla dzieci, Plafony dla dzieci, Lampki nocne dla dzieci

Udostępnij tą stronę!