Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Lampy do pokoju młodzieżowego

Lampy do pokoju młodzieżowego

Lampy młodzieżowe do nauki oraz odpoczynku

Każdy z nas potrzebuje energii świetlnej do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki światłu czujemy się bardziej zmotywowani do działania, nie odczuwamy zmęczenia i dbamy o nasz wzrok. Odpowiednie dobranie barwy czy intensywności żarówek jest niezwykle ważne i zależy od przeznaczenia danej lampy.

Jednym z najważniejszych elementów oświetlenia pokoju nastolatka jest przede wszystkim biurko. To przy nim nasze dziecko spędza kilka godzin dziennie odrabiając pracę domową czy poświęcając czas na naukę. Lampka biurkowa powinna być umiejscowiona przeciwnie do ręki, którą pisze nastolatek – dla osób praworęcznych z lewej strony, a dla leworęcznych z prawej. Istotnym elementem jest odległość źródła światła od samego biurka, która optymalnie powinna wynosić około 40 cm. Idealnie sprawdzą się lampki biurkowe z możliwością regulacji wysokości czy położenia samej żarówki.

Zaraz po miejscu do pracy, bardzo ważny jest relaks i odpoczynek. Dlatego do pokoju nastolatka warto pomyśleć o oświetleniu przy łóżku czy kanapie. Niewielka lampka punktowa o delikatnym świetle, która przyda się do czytania, sprawdzi się doskonale.

Górne oświetlenie pokoju młodzieżowego

Górna lampa powinna oświetlać całe pomieszczenie. Do wysokich pokoi sprawdzą się lampy i żyrandole na długich kablach z możliwością regulacji oraz duże klosze. Natomiast w niskich pomieszczeniach doskonale będą pasować wszelkiego rodzaju plafony oraz tzw. reflektorki. Lampy z jasnymi abażurami nadadzą ciepłą barwę światła.

My, jako rodzice główną uwagę zwracamy na funkcjonalność i użytkowość, gdy aranżujemy wnętrze. Natomiast dla młodzieży najważniejszy jest modny design. Przy wyborze oświetlenia zwróćmy także uwagę, ale lampy dla młodzieży miały interesujące wykonanie i wpisywały się w aktualne trendy. W ten sposób nasz nastolatek będzie bardzo zadowolony z interesującego wykończenia jego królestwa.

Światło punktowe i dekoracyjne dla nastolatka

Poza stroną użytkową, gdzie dobierzemy niezbędne elementy oświetlenia w pokoju nastolatka, jest jeszcze strona dekoracyjna. Małe, kolorowe lampeczki czy nocne lampki w różnych kształtach cieszą oko i dopełniają charakter sypialni młodego człowieka. Ten rodzaj oświetlenia dodatkowo zminimalizuje negatywne dla wzroku działanie kontrastów świetlnych.

Dzisiejsza młodzież prowadzi bogate życie poprzez internet. Ciekawie wykonane abażury czy całe lampy będą interesująco wyglądać na fotografiach, które młodzież uwielbia udostępniać swoim znajomym, a dobre oświetlenie poprawi jakość zdjęcia.

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Oświetlenie Fabbian Illuminazione cubetto plafon

Poznaj bliżej Producenta doskonałego oświetlenia marki Fabbian lub przejdź od razu do propozycji lamp Fabbian dostępnych w sklepie.

Firma Fabbian Illuminazione została założona w 1961 roku. Z czasem producent zyskał renomę i szacunek na rynkach oświetleniowych całego świata. W ofercie producenta znajdziemy lampy nowoczesne, produkowane z najwyższej jakości komponentów oraz projektowane przez najbardziej kreatywnych projektantów. Obecnie marka Fabbian jest sprzedawana w Europie i Azji poprzez sklepy firmowe i pośredników, a jej siostrzane firmy funkcjonują na rynkach w Stanach Zjednoczonych oraz Hong Kongu.

Wnętrza w stylu loftowym industrialnym Lampa industrialna rurka

Zapraszamy do lektury o wnętrzach w stylu industrialnym lub od razu do obejrzenia kategorii lamp w stylu industrialnym.

Wnętrza w stylu industrialnym są nieszablonowe. Dzięki temu zawładnęły sercami i wyobraźniami wielu mistrzów designerskich. Surowe, minimalistyczne i chłodne w odczuciu. A jednak da się je lubić.

Lampy do pokoju młodzieżowego