Dostawa gratis od 200zł
Ponad 72 000 produktów
{{ aa_name() }}

Projektory Halogenowe

Projektory Halogenowe

  Projektory halogenowe skupiają światło w pożądanym kącie przestrzennym, są to urządzenia dalekiego zasięgu. Projektory halogenowe należą do urządzeń oświetleniowych, które mają doskonałe odwzorowanie kolorów, w pobliżu światła słonecznego.

Projektory halogenowe – podstawowe cechy

  W projektorach z lampą halogenową strumień świetlny wynosi 16-20 lm / W, żywotność wynosi 2000 godzin. Żarówka projektorów halogenowych wykonana jest ze szkła kwarcowego, pozwala na wytwarzanie lamp o mniejszych rozmiarach, są one odporne na wysokie temperatury. Korzystając z tych projektorów, można tworzyć kierunkowe lub miękkie, rozproszone, bezcieniowe, punktowe oświetlenie. Można to nazwać kreatywnym elementem w projektowaniu rozwiązań oświetleniowych zewnętrznych. Projektory halogenowe są powszechnie stosowane z trójfazową szyną oświetleniową, która pozwala na tworzenie bardzo złożonych systemów oświetleniowych. W razie potrzeby urządzenie może być zainstalowane na płaszczyźnie ścian lub sufitu.

Do czego służą projektory halogenowe?

  Najczęściej są używane do oświetlania dużych billboardów, oświetlają ściany budynków i służą do dekoracyjnego oświetlenia mostów. Niektóre typy oświetlenia halogenowego są idealne do pomieszczeń przemysłowych, w których wilgotność i pył są przekraczane. Stopień ochrony urządzenia jest wysoki IP44, dlatego też kurz wewnątrz jest całkowicie wykluczony.

  Projektory halogenowe mogą posiadać dwa źródła światła, które doskonale oświetlą podjazd do garażu i sam garaż. Mogą być również wykorzystywane do oświetlania tarasu i ogrodu jednocześnie dzięki podwójnej lampie halogenowej. Jedno urządzenie posiada zdolność oświetlania dwóch obszarów jednocześnie bez konieczności używania dodatkowego projektora.

  Czujnik ruchu 180°, posiada zasięg 10 m dzięki czemu jest praktycznym i ergonomicznym rozwiązaniem. Zastosowanie żarówki R7s pozytywnie wpływa na obniżenie zużycia prądu i niższe rachunki. Projektor halogenowy z podwójny źródłem światła i czujnikiem ruchu jest wsparciem w przypadku zastosowania instalacji alarmowej.

Zalety projektorów halogenowych

  Przede wszystkim mają niski koszt, dają ciepłe i jasne światło.Te zalety umożliwiają zastosowanie ich na terenach, na których wymagana jest odpowiednia jasności światła, gdzie wymagane jest wysokie odwzorowanie kolorów, na przykład na targach wystawowych, handlowych itp. Zastosowanie projektorów o różnych kątach formowania strumieni światła kierunkowego, łączenie urządzeń oświetleniowych z innymi urządzeniami pozwala osiągnąć dowolne, nawet bardzo złożone zadania oświetleniowe.

  Konstrukcja projektorów halogenowych zawiera szkło ochronne, które może chronić lampę przed możliwymi uszkodzeniami. Możliwości zastosowania nie są ograniczone do żadnych warunków klimatycznych. Projektor z czujnikiem, zapewnia ekonomiczne zużycie energii, ponieważ oświetlenie włącza się tylko w momentach utrwalania zauważalnych ruchów. Dostępny jest także projektor halogenowy ze szpikulcem, który można łatwo umieścić w ziemi i oświetlić alejki w ogrodzie, dojście do garażu i każde inne miejsce, które wymaga tego typu oświetlenia.

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Ile lumenów wytwarza żarówka halogenowa 500 W? Halogenowa Żarówka dekoracyjna eco 12,5 cm 28 W

Przed zakupem lub wymianą 500 watowych żarówek halogenowych lub reflektorów roboczych, ich strumień świetlny jest jednym z ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jest tak, ponieważ światło jest silnie związane z jasnością żarówek halogenowych. Ogólnie rzecz biorąc, moc tego samego rodzaju lampy rośnie wraz ze światłem, a tym samym jego jasnością.

W tym artykule udostępniany Ci wiedzę o strumieniu świetlnym 500 W lamp halogenowych.

Oświetlenie ogrodowe - aranżacje i porady Garden

Jakie lampy do ogrodu wybrać? Czy są drogie w eksploatacji? Jak zaplanować zakupy? Ze szczegółami opowiemy Państwu o urządzeniach do oświetlenia ogrodu. Podpowiemy jak można je wykorzystać, by zachwycały swoim blaskiem!