Dostawa gratis od 200zł
Ponad 77 000 produktów
{{ aa_name() }}

Promiennik

Promiennik

Ze względu na strefę klimatyczną w jakiej znajduje się Polska coraz bardziej popularne staje się ogrzewanie ogrodu. Nie musimy już rezygnować z grilli z przyjaciółmi w chłodniejsze wieczory czy też z czytania książek na tarasie w jesienne, a nawet zimowe dni. Aby zapewnić odpowiednią temperaturę w ogrodzie możemy wykorzystać promienniki ciepła gazowe lub elektryczne. Można skorzystać zarówno z mobilnych jak i stacjonarnych podgrzewaczy. Kolejnymi rozwiązaniami są ogrzewane parasole i kominki zewnętrzne.

Ogrzewanie za pomocą promienników.

Na taras i balkon świetnie sprawdzą się elektryczne promienniki ciepła. Są to niewielkie urządzenia, które bez problemu można zamontować na specjalnych wspornikach na ścianie bądź suficie. Emitują one łagodne i przyjemne ciepło, jeden promiennik ogrzewa od około 2 do 5 m2. Można je również wyposażyć w funkcje grzania mniej lub bardziej intensywne.

Lampy grzewcze do ogrodów.

Dobrym rozwiązaniem do ogrodów lub dużych tarasów będą promienniki i podgrzewacze gazowe, które można ustawić w dowolnym miejscu w ogrodzie. Bardzo często wykorzystywane są w ogrodach przy restauracjach, ale coraz popularniejsze stają się również na prywatnych posesjach. Zasilanie odbywa się poprzez gaz z butli ukrytej w obudowie urządzenia. W tego rodzaju ogrzewaczach możemy regulować temperaturę. Dodatkowo sklepy oferują bardzo szeroki wybór pod względem mocy urządzenia, dlatego można nimi ogrzać różnej wielkości przestrzenie.

Ogrzewanie ogrodowe - parasole i kominki ogrodowe.

Jeśli taras nie ma zadaszenia warto pomyśleć o parasolu grzewczym, są one wyposażone w podgrzewacze elektryczne lub promienniki podczerwieni. Parasole oprócz ogrzewania zapewniają również oświetlenie oraz ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr i deszcz. Producenci oferują różnej wielkości parasole takie, które pomieszczą stół dla 8, a nawet 20 osób. Niepowtarzalny klimat stworzą kominki ogrodowe, możemy w nich zazwyczaj regulować wielkość płomienia. Do wyboru są te najbardziej klasyczne opalane drewnem, gazowe czy też na biopaliwo. Zaletą kominków jest to, że zazwyczaj są niewielkich rozmiarów i bez problemu możemy je przenieść, stanowią one również świetną funkcję dekoracyjną w restauracji czy też prywatnym ogrodzie.

Bez względu na to jakie ogrzewanie wybierzemy do naszych ogrodów i tarasów, na pewno spełni ono swoją funkcję. Dodatkowo pozwoli na spędzenie chłodnych letnich wieczorów czy też jesiennych i zimowych dni w gronie najbliższych czy też z książką i filiżanką herbaty.