Dostawa gratis od 200zł
Ponad 71 000 produktów
{{ aa_name() }}

Środki ochrony osobistej

Środki ochrony osobistej

Środki ochrony osobistej - czym są?

Środki ochrony osobistej, czyli rękawiczki, płyny dezynfekcyjne i maseczki ochronne używane są przede wszystkim przez pracowników szpitali. Jednakże w czasie zachorowań, a w szczególności w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa można je używać także na codzień, zarówno w domu, jak i w pracy. Środki ochrony osobistej pomagają uchronić się przed wirusami i bakteriami oraz innymi mikroorganizmami. Przede wszystkim osoby z obniżoną odpornością, seniorzy, dzieci oraz kobiety w ciąży mogą odnieść korzyści zdrowotne stosując takie akcesoria.


Pamiętaj, że korzystając ze środków ochrony osobistej w czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa chronisz siebie i innych!

Środki ochrony osobistej w sklepie Lunares

W ofercie sklepu Lunares dostępne są żele antybakteryjne i dezynfekcyjne, którymi można odkazić ręce i dezynfekować przedmioty. Natomiast rękawiczki ochronne są akcesorium przydatnym nie tylko w czasie wzmożonych zachorowań. Można je stosować również przy gotowaniu i sprzątaniu. Maseczki ochronne z bawełny to z kolei sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii drogą kropelkową oraz zmniejszają ryzyko infekcji.


W sklepie Lunares możesz zamówić środki ochrony osobistej z bezpieczną i wygodną dostawą do domu!

Środki ochrony osobistej a koronawirus

Na szczęście istnieje wiele sposobów zapobiegania chorobie, którą wywołuje wirus COVID-19. Wdrożenie tych metod w życie nie wymaga od nas dużego wysiłku. Ważne są ostrożność, zachowanie zdrowego rozsądku oraz przestrzeganie zasad higieny. Używanie środków ochrony osobistej przyczynia się do zapobiegania chorobie oraz do niwelowania jej rozprzestrzeniania się.

Opuszczając dom pamiętajmy o zachowaniu odstępu co najmniej 2 metrów od innych osób. Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, czyli podczas mówienia, oddychania, kichania i kaszlu. Osoba zarażona pozostawia mikrokropelki śliny w powietrzu, a w nich właśnie czają się wirusy. Dlatego zachowywanie odstępu od innych osób zmniejsza ryzyko zarażenia. Również z tego powodu skutecznym sposobem ochrony są maseczki ochronne. Tworzą one fizyczną barierę i utrudniają wirusom dostęp do naszych błoń śluzowych. Maseczka ochronna filtruje powietrze i może zatrzymać na sobie kropelki pary wodnej z zarazkami. Korzystając z maseczek pamiętajmy, żeby nie dotykach ich dłońmi, a po użyciu, żeby je ostrożnie ściągnąć i w zależności od typu maseczki ochronnej wyrzucić do szczelnego pojemnika, albo odłożyć w szczelnym opakowaniu do prania. Maseczki chirurgiczne są dostępne przede wszystkim dla personelu medycznego. Maseczki niechirurgiczne, czyli uszyte z tkaniny są dostępne dla wszystkich i tworzą wydajną barierę dla dużej części wirusów i bakterii wędrujących w powietrzu.

Niezastąpione jest oczywiście częste mycie rąk. Po dotknięciu powierzchni na której był niewidoczny dla oka wirus, albo bakteria, możemy później nieumyślnie przenieść je z ręki na twarz i błony śluzowe - a w ten sposób umożliwić wniknięcie wirusa do naszego organizmu. Dlatego tak istotne jest odpowiednie i długie mycie rąk w ciepłej wodzie. Zmywamy w ten sposób zabrudzenia i zarazki z dłoni. Rękawiczki jednorazowe są tutaj dodatkową pomocą w tworzeniu blokady dla zarazków. W takim przypadku to rękawiczka, a nie nasza dłoń jest powierzchnią, która styka się z przedmiotami. Po użyciu rękawiczki należy ostrożnie zdjąć i podobnie jak zużytą maseczkę umieścić w szczelnym pojemniku.

Koronawirusy są wrażliwe na działanie wody utlenionej, mydła oraz alkoholu w wysokim stężeniu. Dlatego myjmy ręce jak najczęściej i dokładnie, również po zdjęciu rękawiczek ochronnych. Jeżeli nie możemy umyć dłoni warto sięgnąć po żel antybakteryjny oraz płyn dezynfekcyjny. Skutecznie oczyścimy za ich pomocą dłonie. Płynem dezynfekcyjnym warto również przecierać przedmioty codziennego użytku takie jak klucze, telefon komórkowy, klamki. Równie dobrze sprawdzi się także, gdy będziemy chcieli zdezynfekować np. opakowania produktów, czy własne buty po wizycie w sklepie.


Zadbaj o swoje zdrowie oraz o zdrowie bliskich! Zapoznaj się z ofertą środków ochrony osobistej w sklepie Lunares.

Środki ochrony osobistej - Opinie o produktach


Maseczka bawełniana wielokrotnego użytku na troczkach kolor niebieski
14 lipiec 2020
Po całym krakowie szukałem solidnie wykonanych i wygodnych maseczek wielokrotnego użytku. i znalazłem na obrzeżach miasta, w sklepie z sympatyczną i profesjonalną obsługą. polecam.

Maseczka bawełniana wielokrotnego użytku na troczkach kolor niebieski
13 kwiecień 2020
Fajnie zapakowane w szczelny woreczek mimo, że kupiłam 3 sztuki.

Maseczka bawełniana ochronna na troczkach 10 sztuk kolor niebieski
9 kwiecień 2020
Wziąłem 20 sztuk. przyjemny materiał i dobrze leżą. nie wyglądam w nich jak ninja. polecam zakup

Maseczka bawełniana ochronna na troczkach 10 sztuk kolor niebieski
9 kwiecień 2020
Zamówiłam i dostałam paczkę następnego dnia. ładnie uszyte maseczki, żadnych strzępów, ani niczego takiego. mogę polecić

Maseczka bawełniana ochronna na troczkach 10 sztuk kolor niebieski
9 kwiecień 2020
Dziękuję za wysyłkę jeszcze tego samego dnia co złożyłam zamówienie!

Centrum wiedzy o oświetleniu - Blog

Rodzaje maseczek ochronnych - jaką maseczkę wybrać? Noszenie maseczki

Zgodnie z ostatnimi zaleceniami rządu każda osoba ma obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Maseczki ochronne są skuteczną barierą dla aerozoli, a przez to znacząco zmniejszają ryzyko rozprzestrzenia się wirusa. Ich efektywność jest jednak zależna od wielu czynników - od rodzaju maseczki ochronnej, właściwego stosowania, a także przestrzegania podstawowych zasad higieny. Dowiedź się więcej o rodzajach i cechach maseczek ochronnych i zapoznaj się z ofertą maseczek bawełnianych dostępną w naszym sklepie.

Środki ochrony osobistej