Dostawa gratis od 200zł
Ponad 71 000 produktów
{{ aa_name() }}

Belki oświetleniowe

Belki oświetleniowe

   Projekt oświetlenia odgrywa ważną rolę w aranżacji wnętrz. Belki oświetleniowe w postaci liniowej oprawy o długim wąskim korpusie nadają się do oświetlania dużych przestrzeni: pomieszczeń handlowych, hal produkcyjnych, terenów publicznych na lotniskach i dworcach kolejowych. Urządzenia są montowane w linii prostej wzdłuż, w poprzek, wzdłuż obwodu pomieszczenia.

Belki oświetleniowe - zastosowanie

  Pojedyncze belki oświetleniowe nadają się do oświetlania okien, znaków, banerów, elewacji budynków. Belki Led oszczędzają do 90% energii elektrycznej, nieprzerwane działanie wynoszą 50 tys. godzin, praktycznie nie wymagają kosztów konserwacji. Zaletą oprawy takiej jak belka Led jest duży i równomierny punkt świetlny. Dostępne w sklepach belki Led nadają się do oświetlenia biur, garaży, warsztatów, lakierni, a nawet do miejsc, w których panuje wilgoć.

Przykłady możliwych do nabycia belek oświetleniowych:

Belki oświetleniowe: 1x18W, 36W, 58W

Belki oświetleniowe: 2x18W, 36W, 58W

Belki oświetleniowe T8 LED: 1 i 2x18W, 36W, 58W. 

Belki Led - cechy

  Belki Led zamocowane na wszelkich poziomych i pionowych płaskich powierzchniach. Modele podwieszane, tylko liniowe lampy sufitowe. Wbudowane urządzenia mogą być montowane w suficie, meblach, oknach. Uniwersalne światła górne można zamocować w dowolnym miejscu, o ile powierzchnia jest gładka i trwała.

  Charakterystyki świetlne opraw takich jak belki Led powinny spełniać normy i zadania oświetleniowe. Jest to sprzęt o różnej mocy, strumieniu świetlnym, temperaturze barwowej itp. Na przykład, ciepłe światło nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych: temperatura barwowa wynosi około 3000K, a neutralne białe światło jest używane w biurach: ponad 4000K, co stymuluje pracę.

  Przy wyborze należy wziąć pod uwagę parametry techniczne urządzeń oświetleniowych. Do warsztatów produkcyjnych i magazynów odpowiednie są belki odporne na kurz i wilgoć. Urządzenia o klasie ochrony IP65 mają całkowicie zamkniętą obudowę i dodatkową ochronę elementów świetlnych, dzięki czemu działają sprawnie nawet na wolnym powietrzu. Oświetlenie o IP54 może być używane w zakurzonych i wilgotnych pomieszczeniach, a także na, zewnątrz, ale zawsze pod osłoną. Do czystych, suchych pomieszczeń odpowiednie jest urządzenie oświetleniowe bez specjalnej ochrony z IP20 / 40.

Belki oświetleniowe - wykonanie

  Belki oświetleniowe posiadają zastosowanie do świetlówek fluorescencyjnych, mogą mieć prostą oprawę ze statecznikiem. Tego typu oświetlenie wyprodukowane jest z proszkowo malowanej blachy stalowej.  

  Można nabyć także belki oświetleniowe Led dekoracyjne, które są dobrym źródłem światła w domu. Belki oświetleniowe są proste w montażu nad miejscami roboczymi w mieszkaniu, dają jasne światło nawet w tym obszarze gdzie przestrzeń instalacyjna jest ograniczona. Dobrej, jakości belki Led są wyposażone w okablowanie przelotowe. Zakres belek oświetleniowych jest o różnych wzorach i charakterystyce oświetleniowej. Jakość produktu jest potwierdzona przez certyfikaty zgodności.

Belki oświetleniowe